Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

10.09.2015
Máte doma starý autovrak? Turnovským hasičům se bude hodit
Turnovští hasiči několikrát ročně zkouší trénovat vyprošťování osob z pomačkaných plechů automobilů. Pokud máte doma autovrak, bude se jim určitě hodit. Autovrak je možné zdarma odevzdat k likvidaci, který Frič auto s. r. o. (Nudvojovice 1350, Turnov) poskytne ke cvičení a poté ekologicky zlikviduje. Pro podrobnější informace můžete kontaktovat velitele Hasičů města Turnova Martina Bartoníčka na telefonním čísle 723 198 999 nebo prostřednictvím e-mailu: m.bartonicek@mu.turnov.cz. I starý autovrak může napomoci k záchraně života.

10.09.2015
Mapa Turnova k vyvěšení zdarma
Regionální turistické informační centrum Turnov nabízí dva druhy reklamních map města Turnova zdarma. Jedná se o komerční mapy s rejstříkem ulic, které jsou určeny k vyvěšení na zeď do vaší provozovny, kanceláře, ubytovacího zařízení ad. V nabídce je mapa firmy Moták, spol. s r. o. s lištou na zavěšení a mapa firmy Raffael Art s. r. o., obě o rozměrech: 70 cm (v) x 100 cm (š). Mapu si můžete na požádání zdarma vyzvednout v Regionálním turistickém informačním centru na náměstí Českého ráje.
Jana Chabadová, Regionální turistické informační centrum Turnov

08.09.2015
Nabídka prezentace pro podnikatele v cestovním ruchu v Českém ráji
Všem podnikatelům v oblasti cestovního ruchu nabízíme efektivní propagaci v katalogu Dovolená v Českém ráji. Sdružení Český ráj ve spolupráci s informačními centry regionu připravuje již čtvrté vydání tohoto klíčového propagačně-informačního materiálu, který nabídne turistům všeobecný přehled a informace o celém regionu a rovněž zde vznikne prostor pro inzerci ubytovacím, stravovacím a dalším službám v regionu. Bližší informace: Lucie Rakoušová, tel. 481 540 253, info@cesky-raj.info

08.09.2015
Rolbu bude město muset koupit
Žádost o dotaci na nákup nové rolby pro zimní stadion v Maškově zahradě nevyšla. Město pro nadcházející sezonu rolbu pronajme za 1.500 Kč na den a pro tu další se uvažuje o nákupu nové či repasované. Cena nové je mezi 2,7 až 4 miliony Kč. Rolba je nutná pro každodenní údržbu ledové plochy, bez ní se zimní stadion neobejde.

04.09.2015
Básníci ticha (výherci volných vstupenek)
Svátek nekomerční muziky prožije Turnov v sobotu 5. září. Po 16. hodině začne před KC Střelnice čtvrtý díl volného seriálu Básníci ticha. Hudební festival pro fajnšmekry. Vystoupí: 16:00 Olda Minka Band, 17:30 Pavoon..., 19:15 Ladě, 21:00 Garage & Tony Ducháček, 22:45 Tornádo Lue a 24:00 Echt! Více se dozvíte ZDE.
Do soutěže TvA o volné vstupenky na festival věnoval pořadatel, Kulturní centrum Turnov, pro tři výherce vždy po dvou vstupenkách. Soutěže se zúčastnilo 39 čtenářů. Volné vstupenky na koncert získali: Šárka Diblíková z Turnova, Husovy ulice, Iveta Kleinová ze Všeně a Miroslav Truhlář z Turnova, Studentské ulice (společné foto výherců s dramaturgem festivalu Karlem Šírkem ZDE).

04.09.2015
Víkend ve znamení oslav železnice!
Oslavy 150. výročí provozu železniční trati Turnov – Kralupy nad Vltavou asi zastíní vše ostatní. Oslavy proběhnou v sobotu a v neděli v opravu velkém stylu! Přesto je zde několik akcí, které by neměly ujít vaší pozornosti. Předně je to hudební festival Básníci ticha, kde dostávají pravidelně prostor kapely a jednotlivci z alternativní oblasti zábavy – hudba pro fajnšmekry! Ze sportovních pozvánek je to mj. otevřený turnaj v rapid šachu na Střelnici.

Pátek 4. září
* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE, KAMENÁŘSKÝ DŮM: Martin Táborský - Malováno světlem. Výstava fotografií vytvořených speciální technikou - tzv. Sabatierův efekt. Vernisáž v 16.00 hodin, výstava potrvá do 1. listopadu.
* HRAD VALDŠTEJN: Martin Táborský – Zrozeno v Českém ráji. Vernisáž výstavy fotografií začíná v 18.00 hodin, zahraje skupina Rozumbrothers. Výstava potrvá do 31. října, hrad je otevřen denně od 9.30 do 17.00 hodin.

Sobota 5. září
* MALOSKALSKÝ JARMARK, šestý ročník. Kemp Ostrov od 10.00 do 18.00 hodin. Jarmark plný řemeslných i uměleckých předmětů, regionálních vystavovatelů a prodejců. K dostání budou potraviny z místních zdrojů a včelí med. V doprovodném programu vystoupí skupina Sousedi, bublinář Václav Strasser, břišní tanečnice Tasmina, divadelní soubor LouTKA kaTKA, připraveny jsou ukázky tradičních řemesel, taneční Aerobik, bohatá tombola pro děti i dospělé… V přednáškovém stanu se více dozvíte o léčivé síle minerálů (11.00), o ekologické domácnosti (12.30) a o léčivé moci slunce a vody (14.00). Proběhne také soutěž MALOSKALSKÁ MARMELÁDA. Do 11.00 hodin musíte přinést marmeládu a recept, vyhlášení vítězů ve 13.30 hodin. Více na www.maskamaloskalsko.cz.
* HRAD VALDŠTEJN: Varhanní maraton pod vedením Radka Rejška - rozloučení s prázdninami (koncerty v rámci prohlídek).
* BÁSNÍCI TICHA. Hudební festival Básníci ticha představí v Turnově již počtvrté to nejlepší z alternativní hudební scény. Letos se vše odehraje poprvé před KC Střelnice, kde vystoupí kapely Ladě, Garage & Tony Ducháček a Tornado Lue. Začátek v 16.00 hodin, vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 250 Kč, pro studenty 125 Kč, děti do 15 let zdarma.

Sobota 5. a neděle 6. září
* KLUB PŘÁTEL ŽELEZNIC ČESKÉHO RÁJE SI VÁS DOVOLUJE POZVAT NA OSLAVY 150 LET TURNOVSKO-KRALUPSKÉ DRÁHY. Na trať Turnov – Kralupy nad Vltavou a Praha – Neratovice vyjedou v tyto dny historické vlaky tažené parními lokomotivami 310.0134, 354.195, 464.102, 434.2186 a 213.902. Motorové vlaky budou vedeny motorovými vozy M131.1081, M240.056 a lokomotivou T435.0111. Ve stanicích Turnov, Příšovice, Loukov, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou město, Kropáčova Vrutice, Neratovice a Kralupy nad Vltavou bude připraven doprovodný kulturní program. Bohatý program bude připraven i v turnovském lokomotivním depu. V 8.00, 8.20 a dále každých 30 minut vás do depa zdarma odveze motoráček.
Odjezdy parních vlaků z Turnova směr Mladá Boleslav v 8.50, 11.42, 13.05, 14.50 a 18.02 hodin. Kompletní na www.3100134.cz. V Turnově po oba dny bohatý doprovodný program!
 
Neděle 6. září
* PLUTO OČIMA SONDY NEW HORIZONS. Od 15.00 hodin proběhne v turnovské hvězdárně přednáška Mgr. Martina Gembece o dosavadních výsledcích mise sondy New Horizons, která v červenci proletěla kolem trpasličí planety Pluto a přinesla převratné novinky do našich znalostí periferie sluneční soustavy. Řada úchvatných snímků, videí a nových vědeckých poznatků prezentovaných pro laickou i odbornou veřejnost. Vstup zdarma.
 
Servis podrobně ZDE.
 
Sportovní pozvánky
 
Sobota 5. září
* TURNOVSKÝ GRANÁT. Otevřený turnaj v rapid šachu. Uskuteční se v sále KC Střelnice od 9.00 hodin. Prezentace od 8.30 hodin. Více na e-mailu: zdenek.marsalek@quick.cz
* FOTBAL / Semilsko - OP: Tatobity – Studenec B, DIVIZE B - ženy: Turnov WW – Jestřábí Lhota (13.30 Mírová!). Výkop všech utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 6. září
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – FK Trutnov, Jablonecko - OP: M. Skála – Jenišovice B. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Sportovní pozvánky podrobně ZDE.

04.09.2015
Fotografická soutěž MOJE LETOŠNÍ DOVOLENÁ
Viděli jste na svých prázdninových cestách něco zajímavého a máte to zdokumentované? Město Turnov vyhlašuje pro obyvatele města fotografickou soutěž „Moje letošní dovolená". Pošlete svoji fotografii z prázdnin či dovolené do 15. září na e-mailovou adresu: k.preislerova@mu.turnov.cz. 16. září budou fotografie přidány na facebookový profil města www.facebook.com/mestoturnov a zařazeny do soutěže. Tři fotografie s nejvyšším počtem „To se mi líbí" vítězí a majitelé získají zajímavé ceny. Hlasovat bude možné od 16. do 30. září do 12.00 hodin. Zaslána může být jen jedna fotografie označená jménem, příjmením, adresou a názvem, vystihující zážitek z dovolené. Zasláním vyjadřujete souhlas se zveřejněním fotografie.

03.09.2015
Odpovědi radní Losové
Přečtěte si aktualizaci článku o dění na turnovské "hotelovce", resp. odpovědi, které naší redakci zaslala radní Libereckého kraje Alena Losová (ZDE). Paní radní tímto děkujeme za zodpovězení otázek.

03.09.2015
Zdravotně sociální služby Turnov rozšiřují kapacitu odlehčovací služby
Po dohodě s Krajským úřadem v Liberci a vedením města se podařilo od počátku července tohoto roku rozšířit kapacitu odlehčovací služby o dvě lůžka v Domově důchodců Pohoda. Vedení Zdravotně sociálních služeb Turnov tak rychle reagovalo na zvýšenou poptávku žadatelů o tuto službu. Tento záměr je v souladu i s komunitním plánováním. Doposud zde byla tři lůžka, kde bylo možno po dobu tří týdnů umístit buď ženy, nebo muže. Tímto rozšířením zde mohou být současně všichni.
Cílem odlehčovací služby je umožnit pečujícím osobám o rodiče odpočinek a pomoci jim překlenout období, kdy nemohou o seniory pečovat. Tuto službu lze využívat i tehdy, je-li pečující osoba umístěna ve zdravotnickém zařízení. Tento záměr byl plánován dlouhodobě, letos se však podařila za pomocí vlastních finančních prostředků realizace a od příštího roku budou tato lůžka zařazena do základní sítě lůžek Libereckého kraje s možností finanční podpory.
Bc. Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST, j.cimbal@zsst.cz

01.09.2015
Zkontrolujte si platnost svého občanského průkazu!
V letošním roce končí desetiletý interval od poslední hromadné výměny občanských průkazů. Občané by si proto měli zkontrolovat platnost svého průkazu a předejít tak případným problémům před úřady či policií. Ideální čas pro zažádání o nový občanský průkaz je v období mezi třiceti a šedesáti dny před skončením platnosti průkazu. Lhůta pro vyhotovení občanského průkazu se strojově čitelnými údaji a s nosičem dat s biometrickými údaji, tzv. „e-OP“, je 30 dní. Správní poplatek se z důvodu skončení platnosti nevybírá. Na žádost lze vydat i občanský průkaz bez strojově čitelných údajů a bez nosiče dat s biometrickými údaji, tzv. OP „blesk“, který se vyhotovuje ve lhůtě do 15 dnů, zpravidla však na počkání a jeho platnost je jeden měsíc. Správní poplatek činí 100 Kč. Tento průkaz se však vydává pouze z důvodu ztráty, odcizení, poškození nebo zničení občanského průkazu na žádost občana. Pokud občan sdělí, že si nepřeje zapsání údaje o rodinném stavu nebo partnerství, tento údaj se do občanského průkazu nezapíše.O nový OP můžete požádat na odboru správním turnovské radnice. K žádosti o vydání nového občanského průkazu je třeba předložit dosavadní občanský průkaz. Fotografii pořídíte na místě. (Zdroj: TZ LK)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS