Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 

23.08.2015
Mašovský zvon opět zvoní
V pátek 21. srpna v 19.00 hodin se díky dárcům po více než 55 letech opět rozezněl zvon v mašovské kapličce. Bude vyzvánět pravidelně v poledne a večer a tím oznamovat čas oběda i večerních radostí a zároveň vyzváněním děkovat všem dobrým dárcům. Současně tím byla nastartována služba občanům Mašova, kterou do šedesátých let minulého století pravidelně zajišťovala našim rodičům a prarodičům paní Ludmila Štrojzová. Později se zvonilo už jen při smutných událostech, když skonal někdo z Mašova. Po řádném odzkoušení a seznámení se se zařízením elektrického zvonění chce správce, hlavní iniciátor a otec myšlenky obnovení zvonění Jiří Kos na přání pozůstalých tuto službu znovu obnovit.
Miloslav Sojka, milasojka@centrum.cz

21.08.2015
Víkendové pozvánky
Meteorologové hlásí příjemné letní počasí, nabídka akcí na nadcházející víkend je pestrá. Pokračuje Turnovské kulturní léto, na Sychrově jsou Skotské dny, v Klokočí se loučí s prázdninami, na Troskách je trampská hudební přehlídka. V neděli se hraje fotbalová divize!
 
Pátek 21. srpna
* TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO: SCHODIŠTĚ. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 22. srpna
* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: ŘEMESLNICKÉ DÍLNY PRO VEŘEJNOST. Olivínový šperk. Šperkařská dílna, výroba šperku se vsazeným olivínem. Vstupné 40 Kč; od 10.00 do 17.00 v Kamenářském domě.
* HRAD VALDŠTEJN: Páni z Kolína. Amatérské sdružení představí období 18. století - zbraně, život, odívání, válečnické umění a vše, co k tomuto století patří.
* ZÁMEK SYCHROV: Skotské hry. Tradiční skotské hry v zámeckém parku. Celodenní program, více na www.zamek-sychrov.cz.
* HUDEBNÍ LOUČENÍ S LÉTEM V KLOKOČÍ. Od 14.00 v areálu na návsi. Jako hosté tentokrát vystoupí Milan Černohouz a Blanka Tůmová (sólisté dechové hudby Veselka) a spolu s BROĎANKOU a dalšími hosty návštěvníkům zpříjemní sobotní odpoledne až do ranních nedělních hodin.
* XIV. ročník Letních koncertů vážné hudby v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále: BOHUSLAV LÉDL s vlastním kvartetem. Zazní méně známá suita, která byla napsána pro tehdy populárního francouzského flétnistu Jeana Claude Rampala. Začátek v 16.30 hodin, vstupné 50 Kč. Doprava je možná turistickými autobusy z Turnova. Odjezd v 15.20 hodin z terminálu – červená trasa, zpět v 18.19 hodin od zámku – žlutá trasa. Pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova.
* HRAD TROSKY: Trosecký širák, VIII. ročník trampské hudební přehlídky. Začátek v 18.00 hodin.
* TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO: CLAUDE DEBUSSY. Poslechový večer před Kulturním centrem Střelnice. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
 
Neděle 23. srpna
* LOUTKÁŘI NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Krabicové pohádky. Hraje LS Šíro Lázně Bělohrad.
Začátky představení v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin, jednotné vstupné 30 Kč.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: Veřejná aukce děl dřevosochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů… Řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé. KONCERT: MAREK ZTRACENÝ.
 
Servis podrobně ZDE.
 
SPORTOVNÍ POZVÁNKY
 
Sobota 22. srpna
* MISTROVSTVÍ REPUBLIKY V OVLÁDÁNÍ OVCÍ OVČÁCKÝM PSEM A POHÁR OBCE RAKOUSY. Sobotní program začíná v 7.45 hodin, nedělní v 8.45 hodin. Vyhlášení výsledků a udělení titulu mistra republiky je naplánováno v neděli na 15. hodinu.
* HASIČSKÁ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM ÚTOKU. Na extraligovou soutěž zve SDH Radimovice. Začátek v 11.00 hodin, připraven je i bohatý doprovodný kulturní program.
* FOTBAL / I. B třída: Jenišovice – Pěnčín (!), Semilsko - OS: Tatobity – Rovensko B, DIVIZE B - ženy: Pěnčín-Turnov – Zlíchov (13.30 Mírová!). Výkop všech utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!
 
Neděle 23. srpna
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – Litol. Výkop v 17.00 hodin.

20.08.2015
Před zahájení školního roku vrcholí práce ve školách
Jak již bývá zvykem, letní prázdniny jsou dobou oprav ve školách. Ke stavebním pracem využívá tento čas i Liberecký kraj, kde s blížícím se začátkem nového školního roku stojí před dokončením několik významných akcí za více než 100 mil. Kč. V každém regionu najdete jednu dvě školy, kde se přes prázdniny pracuje. V Turnově například probíhá rekonstrukce přírodovědné laboratoře ve Střední zdravotnické škole, do konce října bude dokončena další etapa opravy sociálních zařízení Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy Turnov v Alešově ulici.
Z rozpočtu města probíhá II. etapa rekonstrukce ZŠ v Alešově ulici. Za zhruba 2,5 mil. Kč se pracovalo ve druhém podlaží, došlo na úpravy dispozic jednotlivých učeben, nová je výdejna stravy. V mateřské škole ve Zborovské ulici bylo opraveno hygienické zařízení.

18.08.2015
Zářijový turnaj v rapid šachu
Na nedávném Mistrovství České republiky byl mezi 108 zúčastněnými čtyřčlennými družstvy tím nejlepším ŠK Zikuda Turnov, který zde měl zastoupení v podobě hned čtyř týmů! K titulům mistrů republiky jim dopomohl nejenže nejlíp zvládnutý švýcarský systém na 7 kol, ale především vysoká výhra nad domácími Pardubicemi v poměru 3,5:0,5. „Sešel se zde celý náš šachový klub, tedy jak hráči z kraje, tak i z extraligy, a tak jsme mohli po dlouhé době zase leccos probrat,“ měl radost nejenom z prvenství předseda ŠK František Zikuda. Chytré mozky nad šachovnicemi se představí také v Českém ráji, neboť 5. září proběhne v Turnově III. ročník turnaje v tzv. rapid šachu – Turnovský granát, jenž je součástí série Grand Prix ČR. Pořadatelé očekávají účast minimálně stovky TOP hráčů z celé země! -rm/q-

18.08.2015
Ministryně Michaela Marksová zavítá do Turnova
V pondělí 24. srpna navštíví turnovský Domov důchodců Pohoda ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Na programu návštěvy paní ministryně je prohlídka domova, seznámení se s poskytováním sociálních služeb na Turnovsku a diskuze nad sociálním bydlením a financováním sociálních služeb. Setkání se zúčastní starosta města Tomáš Hocke spolu s místostarostkou Petrou Houškovou, ředitelem Zdravotně sociálních služeb Turnov Jaroslavem Cimbálem a vedoucí odboru sociálních věcí Hanou Kocourovou.

17.08.2015
V Jičíně wi-fi zdarma!
Radní Jičína schválili smlouvu s poskytovatelem internetového připojení, firmou Dragon Internet, a. s., která nabídla nejvýhodněji technické zajištění tzv. hotspotů, tedy míst, odkud se mohou lidé zdarma připojit na internet. Pomocí wi-fi se bude moci veřejnost připojit od začátku září, ale čas připojení bude omezen na 40 minut denně pro každé zařízení. Tato služba bude město stát na tři roky zhruba 44 tisíc Kč a připojit se bude možné v horní části zámeckého parku a v prostoru před zámkem na Valdštejnově náměstí. (Zdroj: TZ města Jičín)

14.08.2015
Víkendové pozvánky
Dnes večer Turnovské kulturní léto, akce v areálu Pivovaru Rohozec, sobotní hudební festival v atriu turnovského muzea…
 
Pátek 14. srpna
* TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO: VÍŤA MARČÍK - MYSTÉRIA BUFFA. Víťa Marčík přiváží inscenaci, která vznikla na motivy knihy italského spisovatele a dramatika Daria Fo. Navazuje s ní na tradici lidových středověkých frašek a morálií. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: Vaťák (revival Kabát) od 20.00 a Rouden Band od 22.30 hodin. Areál Pivovaru Rohozec. Vstupné 100 Kč.
* LETNÍ DISKOTÉKA ve stylu OLDIES 90' a českých hitů. Hrát budou: DJ Bruly, DJ Marty a DJ Tass. Akce na drinky, první sud zdarma! Pořádá TJ Sokol Vesec pod Kozákovem. Začátek ve 20.00 hodin na hřišti u sokolovny (za nepříznivého počasí se přesuneme do sokolovny). Vstupné 50 Kč.
* WALDOVY MATUŠKY. Oblíbená kapela hraje v Žehrově u rybníka od 20.00 hodin.
 
Sobota 15. srpna
* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: ŘEMESLNICKÉ DÍLNY PRO VEŘEJNOST. Granátové srdce. Šperkařská dílna, výroba šperku se vsazenými granáty. Lektorka Ludmila Pleštilová. Vstupné 40 Kč; od 10.00 do 17.00 v Kamenářském domě.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: Turnovanka - dechovka. Začátek v novém areálu Pivovaru Rohozec ve 14.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Subulcus - hudba a divadlo pro malé i velké; od 14.00 hodin.
* XIV. ročník LETNÍCH KONCERTŮ VÁŽNÉ HUDBY v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále: JAKUB PUSTINA – baryton. Úryvky z oper nejznámějších světových skladatelů uvede populární barytonista, laureát zahraničních pěveckých soutěží. Začátek v 16.30 hodin, vstupné 50 Kč. Doprava je možná turistickými autobusy z Turnova. Odjezd v 15.20 hodin z terminálu – červená trasa, zpět v 18.19 hodin od zámku – žlutá trasa. Pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova.
* FESTIVAL TURN ON TURNOV. Zahrají kapely Houpací koně, Strangers in the City, Iventa Storca, Audio Attaché a FD Band (Boband). Začátek v 17.00 hodin v atriu Muzea Českého ráje. Vstupné 100 Kč.
* SYNAGOGA TURNOV: Koncert skupiny Shirim Ashirim – hebrejské písně, začátek v 18.00 hodin.
* LETNÍ POSEZENÍ S DECHOVKOU V HAVLOVICÍCH „POD LIPAMI“. Hraje Plechařinka. Bohaté občerstvení. Začátek v 18.30 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce koná v sokolovně v Nechálově!
* TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO: WOODSTOCK. Poslechový večer před Kulturním centrem Střelnice. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
 
Neděle 16. srpna
* LOUTKÁŘI NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: Datlování. Hraje Divadýlko Matýsek Nový Bor. Začátky představení v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin, jednotné vstupné 30 Kč.
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky:
 
Sobota 15. srpna
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Velké Hamry, I. A třída: Rovensko – Doubí, I. B třída: Pěnčín – Česká Lípa (14.00!), Přepeře – Hrádek B (14.00, hřiště Semily!), Semilsko - OP: Mírová – Košťálov B, Přepeře B – Mříčná. Výkop všech utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 16. srpna
* FOTBAL / Semilsko – OS: Rovensko B – Kruh. Výkop v 17.00 hodin.


12.08.2015
Podatelna Městského úřadu Turnov je přesunuta
Z důvodu havárie vody je podatelna městského úřadu ze suterénu přesunuta do malé zasedací místnosti č. 319 v budově turnovské radnice, a to až do odvolání. Zasedací místnost se nachází v budově Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335 ve druhém patře. Občané se do provizorní podatelny dostanou levým schodištěm do druhého patra a dají se vpravo na konec chodby. Využít mohou také první výtah.

11.08.2015
Soutěž Rozkvetlý Turnov 2015
Město Turnov, odbor životního prostředí, vyhlašuje 12. ročník soutěže o nejlepší květinovou výzdobu ve městě a v městských částech Mašov, Pelešany, Nudvojovice, Kadeřavec, Malý Rohozec, Dolánky a Bukovina u Dolánek.
Soutěží se ve třech kategoriích:
A) Květinová výzdoba oken, balkonů a předzahrádek rodinných domů.
B) Květinová výzdoba oken, balkonů a okolí bytových a panelových domů.
C) Zahradní úprava a květinová výzdoba vstupních prostor firem, organizací a institucí.
Přihlášky zasílejte do 15. září 2015 písemně na adresu Městský úřad Turnov, odbor životního prostředí, Antonína Dvořáka 335, 511 22 Turnov nebo elektronicky na adresu: m.siposova@mu.turnov.cz
Přihláška musí obsahovat:
* Jméno a adresu, telefon nebo e-mail, označení soutěžní kategorie.
* Popis zahradní úpravy či květinové výzdoby s přesným určením místa umístění.
* Fotodokumentaci - veškeré fotografie musí být z pohledu od silnice či veřejně přístupného místa.
Po ukončení soutěže provede hodnotící komise vyhodnocení s prohlídkou květinové výzdoby. Výherci budou vyrozuměni a obdrží věcné ceny. 
Více informací poskytne Ludmila Fejfarová, tel. 481 366 152 nebo e-mail l.fejfarova@mu.turnov.cz

10.08.2015
Z Malé Skály na Sněhov opravují komunikaci
Liberecký kraj zahájil rekonstrukci silnice v úseku Malá Skála – Sněhov. Celkové náklady na stavbu jsou více než 30,4 mil. Kč vč. DPH, z 85 % je spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Kvůli nutným opravám je od pondělí 10. srpna pravděpodobně do 5. listopadu ve zmíněném úseku komunikace uzavřena. V platnosti jsou proto i výlukové jízdní řády autobusových linek.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS