Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

13.07.2015
Nepřetržitá výluka na železnici
Od 15. července až do 12. října t. r. bude probíhat nepřetržitá výluka v úseku Stará Paka - Liberec na trati 030 (Hradec Králové -) Jaroměř - Liberec. Důvodem této výluky je mj. odstranění propadů rychlosti a opravy železničních přejezdů. V jednotlivých úsecích budou vlaky nahrazeny autobusy náhradní přepravy. Autobusy pojedou v odchylných časech dle výlukového jízdního řádu.

12.07.2015
Trosky budou patřit záchranářům
Ve středu 15. července provede Lezecká skupina hasičského záchranného sboru ŠKODA AUTO simulaci záchranné akce v netradičních podmínkách na hradě Trosky. Součástí této akce budou například ukázka výstupů na věže pomocí horolezecké techniky, vytvoření lanového přemostění mezi věžemi, ukázka evakuace zraněného na nosítkách z věže na věž a z věže na nádvoří, záchrana zraněné osoby z hradby pomocí evakuačního trojúhelníku, ukázky slaňování z věží na nádvoří apod. Akce bude celodenní, bez výrazného omezení návštěvnického provozu. Trosky jsou o hlavních prázdninách přístupny denně včetně pondělí.

12.07.2015
Dny sv. Markéty na hradě Rotštejně
Od pondělí 13. července do neděle 9. srpna vás zde čeká malá výstava nejen o pečení chleba a kulturních souvislostech spojených s touto potravinou, ale i pekařská pohádka, soutěž v poznávání obilovin a výrobků z nich, ochutnávka různých druhů chleba. O víkendech vše obohatí zpívaný výklad dějin hradu. Sobota 25. 7. a neděle 8. 8. jsou věnovány nemocným celiakií. O mýtech a pravdách kolem života bez lepku bude přednášet Helena Sasová, ředitelka společnosti Celia - život bez lepku. Pořádá Ochrana Klokočských skal, z. s., ve spolupráci s Pekárnou Mikula.

10.07.2015
Víkendové pozvánky
V sobotu se koná vyhlášený hudební festival v Klokočí, poprvé do Českého ráje vyrazí parní vlak, konají se akce v rámci Turnovského hudebního léta. Ze sportovních pozvánek je zde cyklistický závad do vrchu na Vyskři.

Pátek 10. července
* TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO: SWING COMBO TURNOV. Martin Hybler na klavír, Ivan Hájek na kontrabas, Jindřich Bada na trombon a Robert Tomáš na bicí. Prostor před KC Střelnice od 19.00 hodin, vstup volný.
 
Sobota 11. července
* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: ŘEMESLNICKÉ DÍLNY PRO VEŘEJNOST. Smaltovaný šperk – výroba šperku netradiční metodou (šperkařka Marta Švajdová), od 10.00 do 17.00 v Kamenářském domě.
* KLOKOČSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL. Areál na návsi od 12.00 hodin do 4.00 hodin sobotního rána. Pořádají obecní úřad, sbor dobrovolných hasičů a Český červený kříž. Vstupné dobrovolné. Vystoupí: Taneční a swingový orchestr (ZUŠ, Železný Brod), Big Band (swing Železný, Brod), O.V.J. DIXIE (dixieland, Liberec), Stagnace (big beat, Turnov), Countdown to Madness (hard rock/metal, Jablonec n. N.), Hallodrn (village core, Chuchelna), Funk Corporation (funky, Turnov), Silent Session (rock, Turnov), Těla (legendární kapela, Liberec), Rouden Band (rock, Český ráj). V průběhu všemožná překvapení, bubenická show, a ohňostroj asi taky!
* 26. SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA. Areál ve Svijanském Újezdu, začátek ve 13.00 hodin. Na dvou scénách mj. vystoupí Václav Neckář, David Koller, Aleš Brichta a další. Další doprovodný program, pivo ze 160 píp!
* TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO: DAVID BOWIE – SPACE ODDITY. Poslechový večer před Kulturním centrem Střelnice. V kavárně KUS vám půjčí deku, nabídnou něco dobrého k pití a k jídlu a vy si můžete v klidu vychutnat poslech jedné z nejlepších hudebních desek, které kdy vyšly. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.
* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Jízdy parního vlaku taženého turnovskou lokomotivou řady 310. Odjezd z Turnova směr Rovensko pod Troskami v 9.00 hodin (Turnov-město 9.11), příjezd do Rovenska v 9.36 hodin, odjezd v 10.32 a příjezd do Turnova v 11.05 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase. Odpoledne jede parní vlak z Turnova do Bakova nad Jizerou a zpět. Odjezd ve 13.29 hodin, příjezd do Bakova ve 14.25 hodin, odjezd v 16.04 a příjezd do Turnova v 16.58 hodin. Vlak zastavuje ve všech zastávkách na trase.
K vlaku je připojen speciální divadelní vagon, ve kterém v zastávkách na trase hraje pro děti divadlo loutkářský soubor Na Židli. V sobotu 11. července je to pohádka Červená karkulka (hraje se v Rovensku pod Troskami, Turnově a Bakově nad Jizerou). Zároveň budou rodinám s dětmi nabídnuty krásné pohádkové knížky ke společnému rodinnému čtení. Podrobné informace najdete na www.3100134.cz.
 
Neděle 12. července
* LOUTKÁŘI NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: O slepičce kropenaté. Hraje LS Na Židli, Turnov. Začátky představení v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin, jednotné vstupné 30 Kč.
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánka:

Sobota 11. července
* Vyskeřský handicap:  MTB POHÁR ČESKÉHO RÁJE 2015. IX. ročník cyklistických závodů do vrchu. Pořádá AMK Vyskeř.  Soutěž je vypsána pro všechny věkové kategorie a pro kategorii „hobby“ a „sport“. Převýšení je 150 metrů. Prezentace od 8.00 v budově obecního úřadu ve Vyskři. Start první trasy je v 10.30 hodin, druhé ve 13.00 hodin. Předběžné přihlášky můžete zasílat na adresu: amkvysker@seznam.cz. Více na www.amkvysker.webnode.cz a www.amulet.cz.


08.07.2015
Náročných 24 hodin
Více než k padesáti událostem vyjížděli hasiči v Libereckém kraji za posledních 24 hodin. Během dne se struktura výjezdů ani jejich četnost nikterak nelišily od každodenního života hasičů v Libereckém kraji. Jednalo se převážně o drobné dopravní nehody, požáry a technické pomoci. Díky silným bouřkám se výjezdová činnost v průběhu noci prudce zvýšila. Hasiči vyjížděli především k popadaným stromům na komunikace a obydlí. Zatím nejvážnějším výjezdem je požár rodinného domu v obci Okrouhlá na Českolipsku. Silná noční bouřka byla zaznamenána také na Turnovsku, škody zatím hlášeny nebyly. (Zdroj: TZ HZS LK)

07.07.2015
Výherci volných vstupenek na koncert Suzanne Vega
Celkem 73 anketních lístků přišlo do soutěže o volné vstupenky na koncert americké písničkářky Suzanne Vega (ZDE), který se uskuteční ve středu 8. července od 20.00 hodin v areálu sychrovského zámku. Dvě volné vstupenky na koncert získali: Michaela Zajícová z Turnova, Nádražní ulice, Lukáš Přívozník z Hodkovic nad Mohelkou a Alena Tomášová z Turnova, ulice 28. října.

06.07.2015
Na Sychrov přijede světová celebrita!
Ve středu 8. července areál sychrovského zámku přivítá světovou hudební legendu – v zámecké zahradě bude koncertovat americká písničkářka Suzanne Vega! (ZDE) Koncert začíná ve 20.00 hodin, areál bude otevřen již od 18.00 hodin. Samotný koncert je plánován i s přestávkou na zhruba dvě hodiny. Poté Suzanne Vega slíbila pro zájemce autogramiádu! Vstupenky můžete zakoupit v obvyklých předprodejích, budou k dispozici i na místě.

06.07.2015
Odešel princ Bajaja
Ve věku 75 let zemřel slovenský herec Ivan Palúch. Ten má úzkou vazbu na Český ráj, jeho role v pohádce Princ Bajaja patří k těm nejznámějším. Palúch si zahrál rovněž v legendárním filmu Františka Vláčila Markéta Lazarová, kde ztvárnil roli Adama Jednoručky, syna zemana Kozlíka. Hrál i po boku francouzské hvězdy Annie Girardotové. Poslední větší úspěch slavil s filmem Nejasná zpráva o konci světa. Před lety se vrátil i na místa natáčení Prince Bajaji. Tehdy poskytl TvA původní rozhovor (ZDE).

06.07.2015
Parkoviště pod Valdštejnem má nové zázemí pro výběrčí
Společnost TEST s. r. o., která vyhrála výběrové řízení, zde za částku 480 tisíc korun vybudovala dřevěnou stavbu, která slouží jako sídlo obsluhy parkoviště. Stavba je obložena modřínovými palubkami a skrývá kromě otevřeného prostoru po budoucí posezení turistů i hygienické zázemí. Do budoucna zde Turnovské památky a cestovní ruch, p. o. města, které zajišťují provoz domku, uvažují i o prodeji upomínkových předmětů.

03.07.2015
Víkendové pozvánky
Dnes večer Waldovy Matušky v Pivovaru Rohozec, zítra přes den Kámen a šperk na náměstí, ale také možná kvůli supertropickým teplotám bude lépe někde u vody!
 
Pátek 3. července
* HRAD VALDŠTEJN: Výstava kresleného humoru Zdeňka Hofmana. Od 17.00 proběhne zahájení výstavy a koncert kapely Duo Dexempo. Kreslí a bubnuje Zdeněk Hofman, hraje a zpívá Václav Tobrman, moderuje a baví Vráťa Ebr. Výstava potrvá do 31. srpna.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: Waldovy Matušky. Začátek v novém areálu Pivovaru Rohozec ve 20.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
 
Sobota 4. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY v Žižkově ulici: V BBart prodej šperků z drahých kamenů ze SPECIÁLNÍ EDICE. Po celý den.
* HRAD VALDŠTEJN: Rytíři turnovského meče. Šermířská vystoupení, ukázky palných zbraní, ochutnávka lokší.
* KÁMEN A ŠPERK V ČESKÉM RÁJI. Městské slavnosti. Celodenní akce s centrem dění na náměstí Českého ráje. Program podrobně v samostatném článku.
* MUZEUM ČESKÉHO RÁJE: ŘEMESLNICKÉ DÍLNY PRO VEŘEJNOST. Řezání a broušení drahých kamenů (brusič Tomáš Štefánek), od 10.00 do 17.00 v Kamenářském domě.
* XIV. ročník letních koncertů vážné hudby v kostele sv. Josefa v Hrubé Skále (u zámku): KOMORNÍ SOUBOR Josef Suk Ensemble. Začátek v 16.30 hodin, vstupné 50 Kč. Doprava je možná turistickými autobusy z Turnova. Odjezd v 15.20 hodin z terminálu – červená trasa, zpět v 18.19 hodin od zámku – žlutá trasa. Pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova.
* SYNAGOGA V KRAJÍŘOVĚ ULICI: Pavel Koren a jeho harmonika. Koncert izraelského harmonikáře s českými kořeny. Začátek v 18.00 hodin.
 
Neděle 5. července
* LOUTKÁŘI NA DLASKOVĚ STATKU V DOLÁNKÁCH: O kominíku Josífkovi. Hraje Divadýlko Matýsek Nový Bor. Začátky představení v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin, jednotné vstupné 30 Kč.
* VRANOV – PANTHEON, Malá Skála, nejrozsáhlejší skalní hrad v Čechách: Pele Mele Quintet. Koncert vokálního souboru, začátek v 19.00 hodin. Více na www.vranov-pantheon.cz.
Neděle 5. a pondělí 6. července
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Móda sedmi staletí. Prohlídky zámku s průvodci v dobových kostýmech. V ostatní návštěvní dny na zámku bude připravena mj. dětská zkrácená prohlídka. Těmi nejzajímavějšími komnatami rohozeckého zámku provede rodiče s dětmi průvodce, který uzpůsobí výklad aktuálnímu věku dětí. Více najdete na www.hruby-rohozec.eu.
 
Pondělí 6. července
* HRAD VALDŠTEJN: Pernštejni. Šermířská vystoupení z období baroka.

Servis podrobně ZDE

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS