Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

22.06.2015
Seminář Šťastná duše
Od 26. do 28. června proběhne v prostorách ZŠ Všeň netradiční akce. Na co se můžete těšit? Na harmonizaci těla i duše, na poznání hlubších zákonitostí komunikace se svým tělem, dozvíte se, jak se sami můžete uzdravit, pracovat s energiemi ad. Při pěkném počasí bude využita i okolní příroda. Začíná se v pátek v 18.00 hodin, konec je v neděli v 16.00 hodin. Více ZDE

22.06.2015
Setkání dětí T-Centra na Malé Skále
Pátek 19. a sobotu 20. června strávilo 18 dětí z T-Centra, které funguje pod Vzdělávacím centrem Turnov, o. p. s. , v rekreačním zařízení ARA na Malé Skále. Oba dva dny probíhaly programy určené přímo dětem, které během školního roku navštěvovaly nabízené programy T-Centra, centra pro rozvoj nadání u dětí, i jiným zájemcům. V pátek se účastníci zasmáli při seznamovacích hrách, také se zamysleli nad tím, kdo je vlastně talentovaný, jak lze svůj talent rozvíjet. V sobotním programu poté proběhly dva vzdělávací bloky, a to LOGICO – rozvoj logického myšlení a fyzika zábavně. Děti pracovaly nejenom jako jednotlivci, ale také ve skupinkách, ve kterých prohloubily svoji schopnost spolupráce a empatie. Více informací najdete na www.vctu.cz/t-centrum. (Akce byla financována Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v Praze v rámci projektu č. CZ.1.07/2.3.00/45.0028.)
Jana Pekařová, pekarova@vctu.cz

22.06.2015
Pozvánka na jednání zastupitelstva Turnova
Veřejné zasedání turnovského zastupitelstva města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 25. června od 17.00 hodin. Na programu mj. bude studie úpravy parku u letního kina, aktualizace územního plánu, rozpočtová opatření, účetní závěrka, závěrečný účet za rok 2014. Na jednání zazní i aktuální informace o stavbě sportoviště v Maškově zahradě ad. Program podrobně najdete ZDE.

22.06.2015
Turnov uspěl v soutěži o Křišťálovou popelnici 2014
V rámci celostátní konference Odpady a obce 2015 proběhlo ve středu 10. června v Hradci Králové slavnostní vyhlášení výsledků soutěže obcí „O křišťálovou popelnici" za rok 2014. V prestižním celostátním klání jsou obce hodnoceny podle dosažených výsledků v třídění odpadů a aktivity v oblasti nakládání s komunálním odpadem. Soutěž je určena všem obcím zapojeným v systému EKO-KOM. Za rok 2014 zvítězilo město Dvůr Králové nad Labem, které se z prvenství radovalo i v roce 2013. Druhé místo připadlo Turnovu! Tento úspěch je honorován částkou 100 tisíc Kč. Město Turnov se tak díky svým občanům a jejich nasazení pro třídění odpadů stalo jedním z měst, které nejlépe nakládá s odpadem. (Zdroj: Jana Svobodová, místostarostka Turnova)

21.06.2015
Nové naučné stezky v Českém ráji
Sdružení Český ráj vybudovalo pro Správu CHKO Český ráj dvě nové naučné stezky. Jednalo se o přírodovědně geologické naučné stezky v oblasti Klokočských skal a Kozákova. V obou případech jde o několik zastavení, vybavených informačními panely (formát A2) v českém jazyce a doplněných lavičkami a interaktivními prvky.
Celkem mají obě naučné stezky 22 prvků. V oblasti Kozákova bylo instalováno 12 objektů (z toho 8x informační panel), naučná stezka Klokočské skály obsahuje 10 objektů (8x informační panel). Stezky nejsou samostatně značené, obě využívají stávajícího turistického značení. Naučné stezky byly dokončeny ke konci listopadu 2015, od té doby slouží turistům a návštěvníkům regionu. Slavnostní otevření stezek proběhlo v květnu tohoto roku.
Třetí nová naučná stezka CHKO byla v květnu otevřena v oblasti Valečova a Příhrazských skal a je zaměřena především na rodiny s dětmi. Obsahuje interaktivní herní prvky a informační panely a mj. využívá příběh „Zlé paní z Valečova“, který mohou návštěvníci poznat v rámci motivační hry Za pověstmi Českého ráje.

21.06.2015
Cizinců přibývá
Bez ohledu na současnou diskuzi týkající se potencionálních kvót, které by měly stanovit počet uprchlíků, jež mají jednotlivé členské státy Evropské unie přijmout, patří problematika začleňování cizinců mezi běžné aktivity vedení jednotlivých obcí. Podle informací Českého statistického úřadu trvale roste v České republice jak počet cizinců s dlouhodobým pobytem, tak i těch s trvalým. V meziročním srovnání k datu 30. dubna došlo od loňského k navýšení celkového počtu cizinců v ČR o deset a půl tisíce. Zatímco k 30. dubnu 2014 jich oficiálně pobývalo na našem území 446 107, k letošnímu poslednímu dubnu již 456 675. K nárůstu došlo i v Libereckém kraji. K poslednímu dubnu loňského roku pobývalo oficiálně na území kraje celkem 16 966 cizinců, letos jich bylo již 17 450.

19.06.2015
Víkendové pozvánky
Pro každého něco. Dnes večer hudební festival FUNKIN´ TURNOV, zítra SLAVNOSTI PIVA ROHOZEC, v sobotu a v neděli koncerty vážné hudby Dvořákova Turnova a Sychrova ad. Ze sportovních pozvánek je zde hasičská soutěž v Ploukonicích a hned DVĚ VELKÉ OSLAVY FOTBALU, jedna v Doubravě, druhá v Pěnčíně.
 
Pátek 19. června
* FUNKIN´ TURNOV. Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s kapelou Funk Corporation vás zvou na 11. ročník festivalu, letos poprvé do atria Střelnice. Na novém místě, s novým spolupořadatelem, ale stále se stejným cílem: pobavit diváky energetickým koktejlem kvalitní hudby v podání kapel z oblasti funku a příbuzných žánrů. Atrium KC Střelnice od 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč.
* RECITÁL ANNY HLAVENKOVÉ A LEOŠE ČEPICKÉHO. Anna Hlavenková – zpěv, Leoš Čepický – housle, Ivo Kahánek – klavír, Bohuslav Lédl – klavír. Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov. Městské divadlo od 19.30 hodin.
 
Pátek 19. – neděle 21. června
* FESTIVAL HOROLEZECKÝCH FILMŮ HRUBÁ SKÁLA A LÁZNĚ SEDMIHORKY. Třídenní program: projekce soutěžních, ale i historických a amatérských filmů. Besedy, výstavy fotografií, koncerty. Podrobnosti najdete na www.fhfcr.cz.
 
Sobota 20. června
* XVIII. SLAVNOSTI PIVA ROHOZEC. Areál pivovaru od 13.00 hodin (do 01.00). Vstup zdarma, účinkují kapely Lignit, Elán revival, Těla, Crossband, Luboš Odháněl a DebillHeads. Ochutnávka všech druhů rohozeckých piv + nealko a bohaté občerstvení.
* ZÁVĚREČNÝ KONCERT INTERPRETAČNÍ HUDEBNÍ DÍLNY MLADÝCH 2015. V programu vystoupí frekventanti Interpretační hudební dílny mladých 2015 v oboru hry na klavír, housle a sólový zpěv, kteří svůj program připravili pod vedením lektorů: Jana Turková, Ivo Kahánek, Anna Hlavenková a Leoš Čepický. Klavírní doprovod Jaroslav Šaroun a Bohuslav Lédl. Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov. Městské divadlo od 18 hodin.
* MISTR JAN HUS – SCÉNICKÉ ORATORIUM. V komorní verzi oceněného díla účinkují: Richard Pachman (zpěv, autor hudby a textů) a Dita Hořínková (zpěv, herecké vstupy). Tatobity, Malířova zahrada od 18.00 hodin, vstupné 100 Kč. K 600. výročí upálení Mistra Jana Husa pořádá o. s. Dědina.
* ČESKOSLOVENSKÁ DISKOTÉKA. KC Střelnice od 22.00 hodin, vstupné 100 Kč.
 
Neděle 21. června
* ZÁVĚREČNÝ KONCERT 60. ROČNÍKU HUDEBNÍHO FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV. Městské divadlo od 19.30 hodin.
 
Kulturní servis podrobně ZDE
 
Sportovní pozvánky:
 
Sobota 20. června
* PLOUKONICKÝ DRÁČEK, 10. ročník dětské soutěže v požárním sportu. Začátek v 9.00 hodin v hasičském areálu u Jizery. Soutěž je zařazena do seriálu soutěží  dětského superpoháru, který pořádají okolní hasičské sbory. Děti soutěží v požárním útoku a  štafetě. Všechna soutěžní družstva budou díky sponzorům odměněna.
Od 18.00 hodin na stejném místě na tuto soutěž naváže 3. ročník noční soutěže pro dospělé s překvapením.
* SK JIZERAN DOUBRAVA - OSLAVY 90 LET OD ZALOŽENÍ. Program začíná v 10.30 hodin, v 16.00 je výkop utkání mezi Jizeranem Doubrava a Spartou Praha (staré gardy), v dnesu několikanásobného ligového mistra se představí bývalí špičkoví hráči.
* FOTBAL / Jablonecko - OP: Jenišovice B – Kokonín, Semilsko - OS: Tatobity – Přepeře B. Výkop v 17.00 hodin.
 
Neděle 21. června
* FOTBAL / Jablonecko - OP: M. Skála – Držkov. Výkop v 17.00 hodin.
* TJ SOKOL PĚNČÍN slaví. V letošním roce budeme společně slavit   40. výročí založení oddílu kopané v Pěnčíně.
Při této příležitosti je v neděli 21. června na hřišti ve sportovním areálu připraven bohatý program:
- Od 15.00 hodin se představí nejmenší fotbalisté.
- Na 16. hodinu je připraveno přátelské utkání mezi TJ SOKOL PĚNČÍN – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC. Na parkovišti bude otevřen autobus Bílých tygrů, který si bude moci každý návštěvník prohlédnout. O přestávce utkání se připravuje soutěž o zajímavé ceny pro mládež.
- Po skončení utkání proběhne seskok parašutistů a od 17.30 hodin autogramiáda BÍLÝCH TYGRŮ LIBEREC.
Občerstvení po celé odpoledne zajištěno! Vstupenky jsou slosovatelné  - pěkné ceny pro návštěvníky.

Sportovní servis ZDE

19.06.2015
Spolek rodáků a přátel Turnova zve…
První ročník procházky po městě s názvem Poznej svůj Turnov odstartuje v sobotu 20. června od 10.00 do 11.00 hodin v Kamenářském domě v areálu muzea. Po zaplacení symbolického startovného 20 Kč účastníci vyrazí podle mapky na cestu po šesti místech, známých událostmi, kulturou nebo významnými osobnostmi. Od průvodců, žáků turnovských základních škol, se dozví mnoho zajímavého. Cíl procházky je na skautském ostrově, kde nebude chybět občerstvení. K dobré náladě bude na ostrově hrát turnovská skupina Františka Dudka, pro děti budou k dispozici prolézačky. Procházka je vhodná pro všechny věkové kategorie.

18.06.2015
Končí platnost některých občanských průkazů
Máte platný občanský průkaz? Zkontrolujte si ho. Letos totiž končí desetileté období od poslední hromadné výměny těchto dokladů. Občanské průkazy vydávají všechny obecní úřady obcí s rozšířenou působností, kterých je v Libereckém kraji celkem deset.

18.06.2015
Karlovice budou mít opravenou silnici
Rada Libereckého kraje odsouhlasila příspěvek obci Karlovice na opravu silnice III/2824 v délce 498 metrů v osadě Roudný, a to ve výši 1,5 mil. Kč z rozpočtu Libereckého kraje. Podmínkou je bezúplatné převzetí rekonstruovaného úseku obcí Karlovice. Tato část bezprostředně navazuje na úsek komunikace ve vlastnictví obce. Obec Karlovice nabídla Libereckému kraji, že připraví projektovou dokumentaci na opravu silnice III. třídy a výběrové řízení na zhotovitele stavby. Dále zajistila příspěvek ve výši 500 tisíc Kč od firmy ZEA Sedmihorky s. r. o. na opravu tohoto úseku. Komunikace je v havarijním stavu. (Zdroj: TZ LK)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS