Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

11.06.2015
Průměrná mzda v kraji stoupla
Průměrná mzda v Libereckém kraji vzrostla v prvním čtvrtletí letošního roku o 3,2 procenta na 23.512 korun. Zaměstnanci si tak polepšili o 725 korun. Podle informací z Českého statistického úřadu (ČSÚ) to byl nejvýraznější meziroční nárůst mezd v zemi. Průměrná mzda v České republice stoupla pod ledna do konce března o 2,2 procenta na 25.306 korun, ale třeba průměrná mzda zaměstnanců v Praze činí v průměru 33.010 korun.

11.06.2015
Jičín nově patří do Geoparku Český ráj
Město Jičín a jeho okolní krajina jihozápadně až ke hřbetu Veliš byly v květnu zařazeny do Geoparku Český ráj. Síť evropských geoparků byla založena v roce 2000. Krajina Českého ráje, která je významnou geologickou, přírodní a archeologickou lokalitou, získala po splnění stovek kritérií a na základě hodnocení expertů v roce 2005 titul evropský a světový geopark pod patronací UNESCO. V roce 2010 vznikla Síť národních geoparků v České republice, která má v současnosti šest členů. Hranice českorajského geoparku jsou větší, než jsou hranice CHKO, a tvoří je zhruba okruh: Jičín, Sobotka, Mnichovo Hradiště, Turnov, Železný Brod, Bozkov, Jilemnice a Nová Paka. Ve srovnání s CHKO geoparky nepřináší obcím žádná omezení, jejich smyslem je hlavně rozvoj oblasti. O propagaci a ochranu geoparku se stará organizace Geopark Český ráj o. p. s. Více na www.geopark-ceskyraj.cz. (Zdroj: TZ města Jičín)

10.06.2015
Uzavírka mostu na průtahu
Pravděpodobně od 15. června bude částečně uzavřen most na silničním průtahu Turnovem. V souvislosti s opravou silnice I/35 mezi mimoúrovňovými křižovatkami Kudrnáčovy hodiny a Vesecko bude v jedné etapě provoz od Jičína na Prahu a Liberec využívat okružní křižovatku na Bezručově ulici, kde lze očekávat hustý provoz. Zvláště výjezd z ulice na okružní křižovatku bude v této době obtížný. V následující etapě dojde k uzavření výjezdu z okružní křižovatky na Bezručově ulici na Prahu a Liberec. Řidiči vyjíždějící z ulice Bezručovy, Palackého a Nádražní tímto směrem budou muset sjet u Kudrnáčových hodin směrem na Jičín a otočit se u Lidlu. Práce potrvají do 21. června.

09.06.2015
Starosta města zavítá do Pelešan
Starosta města Tomáš Hocke pokračuje v pravidelných setkáváních s občany, tentokrát zavítá do Pelešan. Přijďte ve středu 10. června do místní „hasičárny“ podiskutovat se starostou o problémech, které vás v této lokalitě trápí a dozvědět se novinky z radnice. Setkání se uskuteční od 17.00 hodin. 

08.06.2015
Nehoda u Tatobit
O uplynulém víkendu zasahovali hasiči HZS Libereckého kraje u několika dopravních nehod. Dvě jednotky vyjížděly na pomoc včera před 15. hodinou do obce Tatobity, kde havarovala nezávisle na sobě dvě auta. Na komunikaci bylo velké množství uniklé nafty. Jedno z havarovaných vozidel bylo mimo silnici téměř nepoškozeno, zato druhý vůz se čelně střetl se stromem a visel na hraně prudkého srázu. Hasiči ihned zajistili auto proti pádu ze stráně pomocí pracovních lan a navijáku na cisterně a zahájili protipožární opatření. Kvůli uniklým ropným produktům na komunikaci byl uzavřen provoz v obou směrech. Po příjezdu další techniky hasiči zasypali sorbentem uniklou naftu do vzdálenosti zhruba 500 metrů v šíři obou jízdních pruhů. Nafta se nacházela pouze na silnici, k úniku mimo prostor zpevněné vozovky nedošlo. Po došetření ze strany Policie ČR hasiči začali s vyprošťování poškozených vozidel. Vůz, který hrozil pádem ze stráně, byl vytažen vyprošťovacím automobilem. Další z havarovaných vozů dostali hasiči na silnici navijákem cisterny. Na místě zasahovali turnovští a semilští profesionální hasiči. (Zdroj: TZ HZS LK)

08.06.2015
Hudební festival Dvořákův Turnov a Sychrov slaví letos šedesátiny
V sobotu 6. června byl na Sychrově slavnostně zahájen již 60. ročník (!) hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov, který pořádá Spolek přátel hudebního festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov. Koná se od 6. do 21. června. Uskuteční se řada koncertů zejména v Turnově, kde budou i interpretační dílny mladých hudebníků. Ty se konají od roku 2000. V dílnách se každoročně zdokonaluje pod vedením profesionálních lektorů čtyřicet až padesát dětí v oborech klavír, housle, zpěv, popřípadě i kytara nebo flétna. Mezi lektory se vystřídali třeba Roman Janál, Michyio Keiko, Jaroslav Šaroun, Boris Krajný, Zdena Kloubová a Leoš Čepický.

08.06.2015
Škola v Radostíně si připomněla 130 let od založení
O posledním květnovém víkendu slavila základní škola v Radostíně 130. výročí od svého založení. Při této příležitosti se uskutečnilo setkání bývalých žáků a představení současné podoby školy s kulturním programem. Pokřtěna byla také publikace, která mapuje historii radimovické školy. Autorem je Miloš Kadlec, místostarosta obce Sychrov a zároveň ředitel Památkové správy na Sychrově. Přivítali jsme také vzácné hosty - radní Libereckého kraje pro resort školství Alenu Losovou, místostarostku Turnova Petru Houškovou a Reného Brože, vedoucího odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov. Škola byla krásně vyzdobena, návštěvníci si prohlíželi výrobky dětí i kroniky. Děti se moc snažily a zvládly svoje první velké vystoupení na velkém pódiu bez chybičky. Nejstarší návštěvnicí byla 91letá bývalá žačka paní Koucká ze Stráže.
Jaroslava Kvapilová, starostka obce Sychrov, ou@obecsychrov.cz

05.06.2015
Víkendové pozvánky
Jsou pestré! Dnes večer jazzová přehlídka, vzpomínka na legendárního Filipa Topola a zahájení letních akcí v areálu Pivovaru Rohozec. Zítra především největší letošní hudební festival v Českém ráji – Maloskalská noc, ale také třeba zahájení festivalu Dvořákův Turnov a Sychrov a den dětí ve Šťastné zemi, v neděli akce na Valdštejně a na atletickém stadionu…
 
Pátek 5. června
* „PÁNOVÉ, KONČÍME“ aneb závěr jazzové sezony 2015 - atrium Muzea Českého ráje od 19.00 hodin. Představí se vám: Big Band ZUŠ Turnov, Lédl Jazz Q, Duo Dim, Kařena a její dědové a Meckie Messer Band. Vstupné 100 Kč.
* VZPOMÍNKA NA FILIPA TOPOLA. Básník, písničkář a prozaik Jan Burian připomene v komponovaném pořadu skladatele, spisovatele, herce a jednoho z nejvýznamnějších představitelů undergroundu Filipa Topola, lídra kapely Psí vojáci. Součástí večera bude i výstava studentských děl inspirovaných touto významnou osobností české moderní historie. Na závěr večera čeká návštěvníky překvapení. Komponovaný pořad. Kavárna KUS od 19.00 hodin, vstup zdarma.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: Seriál letních akcí v areálu Pivovaru ROHOZEC zahajuje Michal David revival (v podání Honzy Bartoše) a Monika Agrebi. Začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.
 
Sobota 6. června
* MALOSKALSKÁ NOC. Hudební festival. Začátek ve 14.00 hodin. Headlinerem je Peter Nagy & Indigo (letos slaví 30 let působení na české a slovenské hudební scéně!), dále vystoupí např. BSP (letos jedna z mála možností vidět je na větším festivalu), Mňága a Žďorp, Debbi, Jelen, Legendy se vrací, J. A. Náhlovský a Big Band ZUŠ Turnov. Děti přijede potěšit Michal Nesvadba. Dopoledne od 10.00 hodin je neckyáda na Jizeře.
* DĚTSKÝ DEN VE ŠŤASTNÉ ZEMI V RADVÁNOVICÍCH. Areál po celý den hostí dětská divadélka, přijede věhlasný kouzelník Kristián Kašpar, připravena je dětská diskotéka a soutěže o hodnotné ceny. Více na www.stastnazeme.cz.
* SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ HUDEBNÍHO FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV. Zámek Sychrov od 16.45 hodin. ZAHAJOVACÍ KONCERT FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV. Martin Matoušek – baryton, Radek Krejčí – basbaryton, Vladimír Jelínek – varhany, Jiří Žák – průvodní slovo. Zámek Sychrov od 17.00 hodin. Více na www.dvorakuvfestival.cz.
* BENEFIČNÍ FESTIVAL BEZ PLOTŮ. Areál Domova pod skalami v Kurovodicích. Začátek ve 13.00 hodin. Vystoupí divadelní soubor Jirásek z Olešnice, kapely Tres Udos, Ovčie Kiahne, Rozumbrothers, Gone Shootin´, Waldovy Matušky a klienti domova.

Sobota 6.  neděle 7. června
* PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO. 300 medvědů a medvídků ze sbírky 13leté Barunky Jaburkové. V sobotu v Klokočí, v zasedací síni obecního úřadu, v neděli na hradě Rotštejně. Po oba dny od 10.00 do 17.00 hodin.
 
Neděle 7. června
* HRAD VALDŠTEJN: Pohádková neděle. Hrátky a soutěže s knížkami, čtení pohádek, výtvarná dílna s Večerníčkem, pohádkové hrátky a další program pro děti a rodiče. Začátek v 10.00 hodin.
* DNY ZDRAVÍ S KRAJSKOU NEMOCNICÍ LIBEREC. Od 9.00 do 18.00 hodin se uskuteční akce „Dny zdraví s Krajskou nemocnicí Liberec". Místem konání bude B+B restaurace v Žižkově ulici a přilehlý atletický areál. Těšit se můžete na program pro děti i dospělé, soutěže, konzultace s odborníky z Panochovy nemocnice Turnov a další. Vstupné zdarma, obědové menu za 30 Kč.
 
Servis podrobně ZDE.

05.06.2015
Tragédie v Drhlenách
V noci ze čtvrtka 4. na pátek 5. června došlo k požáru rekreační chaty v Drhlenách u Kněžmostu. Chata byla plná studentů ze Železného Brodu. „V rekreačním objektu nalezli hasiči dvě osoby, které uhořely, mohu potvrdit, že to byli dva dospělí lidé. Další tři byli převezeni k ošetření," upřesnila ČTK mluvčí mladoboleslavské policie Lenka Sikorová. Podle předběžných informací na místě zahynula jedna z učitelek Střední průmyslové školy sklářské spolu s jedním ze studentů.
Hejtman Martin Půta a celé vedení Libereckého kraje vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám a všem postiženým tímto velkým neštěstím. Liberecký kraj, jako zřizovatel Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, je připraven podat v této těžké situaci pomocnou ruku škole, žákům, učitelům i jejich rodinám a blízkým. Současně na budově Krajského úřadu Libereckého kraje vlaje černá vlajka. Celou nešťastnou událost nyní vyšetřují středočeští kriminalisté.

04.06.2015
První Cambridge zkoušky v Turnově
Jaké je to skládat Cambridge zkoušky? To nám může říct všech 32 žáků a studentů základních i středních škol, kteří je absolvovali. V sobotu 16. května bylo v budově turnovské „špéry“ dost rušno už od osmé hodiny ranní. Studenti a teenageři tam totiž skládali zkoušky Cambridge English úrovní KET, PET a FCE. Čekala je jak písemná, tak ústní část - speaking s rodilým mluvčím. Na chodbách to jen bzučelo, někteří rodiče tam nervózně posedávali a trpělivě čekali na své ratolesti. Kolem třetí hodiny odpolední už měli všichni hotovo. Šli domů sice unavení, ale s dobrým pocitem, že zkoušku zvládli. To dokládá i několik reakcí dětí: „Stresovala jsem se před tím, ale bylo to lehčí, než jsem očekávala,” říká Bára. Nicol dodala: „Překvapil mě speaking, protože jsem se ho velmi bála, ale byl v pohodě.“ A nakonec Kristián zaperlil: „U zkoušky mě nic nepřekvapilo, probíhalo to, jak jsem si představoval.“ Eva Fričová z jazykové školy FAN: „Je-li poctivá a intenzivní příprava, opravdu se není čeho bát. Věříme, že i pro další termín zkoušek v listopadu budeme mít hodně zájemců.“ Tyto první Cambridge zkoušky v Turnově pořádala Jazyková škola FAN ve spolupráci s Evropským centrem jazykových zkoušek. Více na www.fancz.com

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS