Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

13.02.2017
Zákaz návštěv
Zákaz návštěv v Krajské nemocnici v Liberci pokračuje. S ohledem na aktuální vývoj chřipkové epidemie v Libereckém kraji ve druhém únorovém týdnu lékařský ředitel KNL MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. prodloužil o týden zákaz návštěv na všech odděleních nemocnice. Zákaz se týká všech oddělení nemocnice v Liberci, Turnově a také LDN v Jablonném v Podještědí. „V okrese Liberec je nadále hlášeno 1 961 nemocných na 100 tisíc obyvatel, přičemž za epidemii chřipky považujeme překročení hranice 1 600 nemocných na 100 tisíc obyvatel," sdělil ve stanovisku MUDr. Jaroslav Harman, zástupce ředitelky odboru protiepidemického KHL v Liberci.
Epidemie chřipky nicméně ustupuje, chřipka kulminovala v okresu Liberec s nemocností 2 366 nemocných na 100 tisíc obyvatel. V epidemii jsou nejvíce postižené dětské věkové kategorie. (Zdroj: TZ KNL)

13.02.2017
Peníze, které půjčila, zřejmě jen tak neuvidí
Už v březnu loňského roku zapůjčila svému 43letému známému z Jablonce nad Nisou žena z Turnova částku 20 tisíc korun. Muž tehdy tvrdil, že peníze potřebuje na opravu svého vozidla a sliboval, že jí vše do dvou týdnů vrátí. Zůstalo ale jen u slibů. Když mu v říjnu pohrozila, že na něj podá trestní oznámení, zaslal jí dva tisíce korun a potom s ní přestal komunikovat. Nyní už jí došla trpělivost a trestní oznámení na něj skutečně podala. Policisté budou v této souvislosti zjišťovat, zda  se muž na oznamovatelce dopustil přečinu podvodu. Kontaktovat ho však není úplně jednoduché, protože na úřední výzvy k podání vysvětlení nereaguje a na své trvalé adrese se momentálně nezdržuje. Policisté proto po něm už vyhlásili pátrání. (TZ PČR)

10.02.2017
Víkendové pozvánky
Jsou velmi pestré. Sobota, to je hlavně masopust na Dlaskově statku. Přijďte se podívat, jak se bavili naši předkové! A hned ze statku můžete zajet ještě na zimní stadion a podpořit turnovské hokejisty v zápase s nejsilnějším týmem krajské ligy.

Pátek 10. února
* HASIČSKÝ PLES v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hod., pořádá SDH Rovensko p. Tr.

Sobota 11. února
* DĚTSKÝ KARNEVAL. Sbor dobrovolných hasičů Rovensko p. Tr. zve rodiče s dětmi na tradiční dětský karneval, který se koná v sále radnice od 13.00 hodin.
* MASOPUST NA DLASKOVĚ STATKU. Program od 11.00 hodin, hlavní část od 13.00 hodin.

Neděle 12. února
* DÍLNA KOŽENÁ, PANENKOVÁ A NÁVRHÁŘSKÁ. Tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* VELKÝ RODINNÝ KARNEVAL – DŽUNGLE VOLÁ. Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Střelnice vás zvou na karneval do divoké džungle. Čekají nás hry, zábava a soutěže pro maličké, větší i rodiče. Začátek v 15.00 hodin, taneční rej potrvá do 17.00 hodin. Vstupné 50 Kč, maska 30 Kč (bez ohledu na věk). Velký sál KC Střelnice.

Kulturní servis podrobně ZDE

Sportovní pozvánky:

Pátek 10. února
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Hnanice – Modřišice (21.00), ZSLK.

Sobota 11. února
* VOLEJBAL, II. liga: Malá Skála – Velké Meziříčí. Tělocvična ZŠ od 10.00 a 14.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, II. liga, ženy: Turnov - AŠ Mladá Boleslav. Sokolovna ve Skálově ulici od 10.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / krajská liga mužů: HC Turnov 1931 – Slavoj Liberec. (17.00), NPL: Sokol Turnov – Troskovice (20.00), ZSLK.
* FLORBAL, národní liga mužů: TJ Turnov - FBC Štíři České Budějovice. Hala TJ od 19.00 hodin.

Neděle 12. února
* HÁZENÁ: Turnaj žákovské ligy bude odehrán ve sportovní hale ve Skálově ul. od 8.30 do 17.30 hodin za účasti družstev: DHK Slavoj Žirovnice, DHK Baník Most, TJ Sokol Poruba, TJ ČZ Strakonice, TJ Turnov.
* FUTSAL, divize A: FC Dalmach Turnov – Realvestav Slatina, hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Performers – Všeň Pojizeří (20.15) ZSLK.


09.02.2017
Liberecký kraj je mezi turisty stále oblíbenější
Liberecký kraj si v uplynulém roce 2016 vybralo za cíl své dovolené o takřka 50 tisíc hostů více než v předchozím roce. Vyplynulo to z informací zveřejněných Českým statistickým úřadem. V mezikrajském srovnání, co do počtu návštěvníků, obsadil Liberecký kraj sedmou příčku. Většinu návštěvníků Libereckého kraje tvořili ve sledovaném období domácí hosté (80 % z celkového počtu). Přes polovinu zahraniční klientely představovali hosté z Německa, druhou nejčetnější skupinou jsou turisté z Polska, třetí hosté ze Slovenska. K turisticky nejnavštěvovanějším místům v Libereckém kraji patří iQLandia v Liberci, Horský hotel a vysílač Ještěd, liberecká Zoologická zahrada a návštěvníci stále častěji nevynechají ani návštěvu Oblastní galerie Lázně či Technického muzea Liberec. Typickým místem návštěv sportovněji zaměřených hostů jsou Jizerské hory a Český ráj.
(Zdroj: TZ LK)

09.02.2017
Na policejní služebnu přiběhla bosá
V pondělí ve večerních hodinách požádala o pomoc na služebně obvodního oddělení policie v Turnově plačící mladá žena, která sem přišla bez bot v ponožkách a v lehké šusťákové soupravě. Venku se přitom teploty pohybovaly kolem nuly. Oznamovatelka totiž musela uprchnout před svým o několik let mladším partnerem, který jí doma krátce před tím surově zbil. A nebylo to poprvé. Policistům do policejního protokolu vypověděla, že ji slovně a především také fyzicky napadá od počátku jejich vztahu, přičemž se jeho agrese stupňuje. Nyní už jeho zacházení s ní nemohla vydržet a z domova utekla. Namířeno měla rovnou na policejní služebnu, kam dorazila v zuboženém stavu. Po těle měla čerstvé hematomy od úderů pěstí a kopů svého partnera, se kterým sdílí společnou domácnost. Policisté ho téhož večera zadrželi a noc z pondělí na úterý strávil v policejní cele. I když ho po zaprotokolování události a nezbytných úkonech z cely propustili, domů nešel a po dobu dalších deseti dnů se tam vůbec nesmí ukázat. Policisté ho včera z bytu vykázali  a případem se i nadále  intenzivně  zabývají. (Zdroj: TZ PČR)

07.02.2017
Oba prameny vody jsou pitné
Oblíbené turnovské prameny vody byly 20. ledna podrobeny další pravidelné kontrole. Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem vyhovují všem hygienickým limitům a jsou pitné.

07.02.2017
Tříkrálová sbírka 2017 pomůže potřebným
Oblastní charita Liberec velice děkuje všem dárcům, kteří vlídně přijali koledníky a přispěli do jejich pokladniček.
V Turnově bylo vykoledováno 3.546 Kč. Výtěžek z Turnova bude použit na podporu pěstounské péče. Celkem bylo v letošním roce pod záštitou OCH Liberec vykoledováno 283.211 Kč. Podrobné informace o koledování, výsledcích a konkrétní využití výtěžku naleznete na www.charitaliberec.cz nebo www.trikralovasbirka.cz. Děkujeme vám za pomoc lidem v nouzi.
Hana Musilová, koordinátorka Tříkrálové sbírky

05.02.2017
Úspěch Lékárny V Hloubce v oblasti dermokosmetiky
Tým turnovské Lékárny V Hloubce ve složení Mgr. Anna Patková, Mgr. Michaela Trněná a Zuzana Prokůpková, Dis. se zúčastnil soutěže dermokosmetické značky Bioderma. Po absolvování čtyř kol vědomostních otázek postoupil mezi osm nejlepších týmů do celorepublikového finále, které proběhlo v Brně. Díky svým znalostem a zkušenostem v poradenství dermokosmetiky se turnovské družstvo umístilo na prvním místě. Odměnou jim byla účast na světovém finále Bioderma World Final Game, které proběhlo v lednu ve francouzském La Clusaz! Klání se zúčastnilo 20 týmů z celého světa a vzhledem k jazykové bariéře bylo spíše sportovně-dovednostního rázu. Družstvo Lékárny v Hloubce, reprezentující Českou republiku, skončilo sportovní terminologií na krásném druhém místě za vítězným týmem z Ekvádoru.

02.02.2017
Přijďte podpořit volejbalisty
V pátek 3. února od 19.30 hodin a v sobotu 4. února od 13.00 hodin hrají turnovští prvoligoví volejbalisté o bytí a nebytí v této sezoně. Udělejte si čas a přijďte je do haly TJ podpořit!

Pátek 3. února
* VOLEJBAL, 1. liga, čtvrtfinále: TJ Turnov – Sokol Dobřichovice. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.30 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / Nejvyšší pojizerská liga: Sokol Turnov – Všeň Pojizeří (21.00 hodin), Zimní stadion Ludvíka Koška.

Sobota 4. února
* VOLEJBAL, 1. liga, čtvrtfinále: TJ Turnov - Sokol Dobřichovice. Hala TJ ve Skálově ulici od 13.00 hodin. (Případné páté utkání 18. února od 13.00 hodin.)
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Modřišice – Performers (20.00), ZSLK.

Neděle 5. února
* FUTSAL, divize A: FC Dalmach Turnov – Čechie Slaný, hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.
* LEDNÍ HOKEJ / NPL: Troskovice – Hnanice (20.15), ZSLK.

Sportovní servis ZDE


02.02.2017
Víkendové pozvánky
Cestovatelský klub, první oslavy masopustu v regionu, konkrétně v Radimovicích, reprezentační ples ZUŠ na Střelnici, tradiční hasičský ples v Mašově a nedělní dětský karneval v sokolovně ve Skálově ulici. To jsou kulturní pozvánky na nadcházející víkend.

Pátek 3. února
* KONCERT V KNIHOVNĚ. Koncert turnovské písničkářky Marie Špačkové a uvedení jejího nového CD Písničky Českého ráje. Sálek knihovny A. Marka (ICM) od 17.00 hodin.
* CESTOVNÍK 2017 - NOVÝ ZÉLAND. Klub českých turistů Sokol Turnov vás zve na další podvečer s promítáním a povídáním o návštěvě dalekých krajů. Akce se koná v zasedací místnosti v 1. patře turnovské sokolovny od 18 hodin a o cestování po Severním ostrově Nového Zélandu budou promítat a vyprávět Monika a Pavel Lampovi z Rumburku. POZOR! - Z důvodu nemoci bude náhradní program - Přechod pohoří Maramures a Rodna v Rumunsku. Přednášejí Jana a Mirek Mejzrovi.

Sobota 4. února
* MASOPUST V RADIMOVICÍCH. Již 3. ročník masopustního veselí bude zahájen v 11.00 hodin na radimovické návsi. Návštěvníci budou moci ochutnat výborné zabíjačkové pochoutky a masopustní koláče. Obcí projde masopustní průvod, na návsi budou příchozí moci vidět amatérské divadelní představení „Taškařice o líném prasátku". Vítěz soutěže o nejlepší masopustní koblihu převezme putovní pohár. Bohatý program ukončí pochování masopustní basy. Více informací na www.radimovice.cz.
* 2. REPREZENTAČNÍ PLES ZUŠ TURNOV. Program: 19.30 – 20.00 Komorní smyčcový orchestr ZUŠ, 20.00 zahájení plesu, 20.00 Big Band ZUŠ a předtančení žáků tanečního oboru, 21.30 Big Band Relax Přemysla Vlasty s hlavním hostem večera, kterým bude zpěvačka Dasha. Velký sál KC Střelnice Turnov, vstupné 200 Kč. (Vstupenky k dispozici od 9. ledna v předprodeji KC Turnov.)
* HASIČSKÝ PLES od 20.00 hodin v mašovské sokolovně. Hrají Veselí pozůstalí. Vstupné 120 Kč. Předprodej vstupenek od 27. ledna od 18.00 do 20.00 hodin v Restauraci v sokolovně Na Návsi. Zve Sbor dobrovolných hasičů Mašov.

Neděle 5. února
* KARNEVAL PRO NAŠE NEJMENŠÍ. Již tradiční karnevalový rej v maskách pro rodiče s nejmenšími dětmi v rodinné atmosféře s živou hudbou, spoustou tanečků a plněním zábavných úkolů. V prostorách velké tělocvičny Sokolovny ve Skálově ulici od 15.00 hodin. Pořádá Náruč Turnov.

Kulturní servis podrobně ZDE


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS