Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

04.04.2015
Velikonoce na Dlaskově statku
Fotografie z Velikonoc na Dlaskově statku 4. dubna najdete na Facebooku TvA - ZDE

03.04.2015
Fotbal: nedělní divizní zápas zrušen
Z důvodu nepřízně počasí bylo zrušeno nedělní divizní utkání Turnova s Trutnovem. Zápas bude odehrán v náhradním termínu. Sportovní servis ZDE

03.04.2015
Velikonoční nabídka akcí
Zbylo z ní jen torzo. Na Dlaskově statku a na Valdštejně se akce uskuteční v omezené míře, z důvodu nepřízně počasí byl program na hradě Rotštejně zrušen úplně. Přesto je zde pár akcí, kam můžete vyrazit.
 
Pátek 3. dubna
* JIŘINA BOHDALOVÁ. Dubnová Pohovka potěší všechny fanoušky této herečky. Povídat si s ní bude režisér Milan Schejbal. Hudební doprovod zajistí Andy Seidl a Pavel Půta. Městské divadlo od 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.
* WALDOVY MATUŠKY. Koncert v Sokolovně v Malé Skále, začátek ve 20.00 hodin. Vstupné 120 Kč na místě, 100 v předprodeji na obecním úřadě.
 
Sobota 4. dubna
* BURZA SBĚRATELŮ. KC Střelnice, foyer - od 8.30 hodin.
* VELIKONOCE NA DLASKOVĚ STATKU. POZOR! Doprovodný program byl z důvodu nepřízně počasí zrušen, akce se bude konat jen v omezené míře.
* ŤULULUM. Premiéra komedie v podání Divadelního souboru Sokol Přepeře. Sokolovna Přepeře od 19.30 hodin.
 
Neděle 5. dubna
* TROCHU NETRADIČNÍ VELIKONOČNÍ BOHOSLUŽBU pořádá i letos Křesťanské společenství Turnov. Inspirativní promluva, sborový zpěv, vystoupení dětí. Přijďte si poslechnout radostnou zvěst Velikonoc o naději pro každého z nás! Možno spojit s výletem či procházkou - od 10.00 hodin, kostel sv. Jana Nepomuckého, Na Poušti nad Železným Brodem. Pán byl opravdu vzkříšen…! (Evangelium Lukáše 24,34.)
* HRAD VALDŠTEJN: AUDIENCE S VÉVODOU. POZOR! program by z důvodu nepřízně počasí omezen.

Servis dubnových akcí ZDE.

03.04.2015
Průměrná mzda v Libereckém kraji je 25.406 Kč
Průměrná mzda v Libereckém kraji vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku o 3,8 procenta na 25.406 Kč, zaměstnanci si tak polepšili o 941 korun. Vyšší růst mezd zaznamenal Český statistický úřad (ČSÚ) jen na Vysočině. Reálně se ale zaměstnancům v Libereckém kraji mzda v závěru roku zvýšila jen o 3,3 procenta, spotřebitelské ceny totiž o půl procenta vzrostly. Za celý loňský rok vzrostly průměrné mzdy v Libereckém kraji o tři procenta na 23.730 korun. Průměrná mzda v České republice stoupla ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku o 2,3 procenta na 27.200 korun. Liberecký kraj tak navzdory nadprůměrnému růstu mezd v závěru roku za celostátním průměrem o 1.794 korun zaostává.

03.04.2015
28 mrtvých na silnicích
Podle oficiálních statistik došlo v Libereckém kraji za loňský rok k výraznému meziročnímu nárůstu obětí dopravních nehod, a to z 20 na 28. Hlavní problém, který způsobil 12 smrtelných úrazů, byl tzv. nesprávný způsob jízdy, což znamená, že řidič se s nejvyšší pravděpodobností nevěnoval řízení, tak jak to situace vyžadovala. Velkým dlouhodobým problémem je také nepřiměřená rychlost, která si vyžádala 9 obětí. Ve 2 případech bylo zaznamenáno u viníka smrtelné dopravní nehody řízení pod vlivem alkoholu. K vážným dopravním nehodám docházelo také na železničních přejezdech. „V Libereckém kraji evidujeme na železnicích celkem 33 nehod, při kterých zemřelo 13 osob a další 2 osoby utrpěly těžké zranění. Osm z těchto nehod se odehrálo na železničním přejezdu. Za nejhorší nehodu v Libereckém kraji za uplynulý považujeme tu, která se odehrála 27. listopadu ve Višňové na Frýdlantsku. Střet osobního vozidla s osobním vlakem si vyžádal dva lidské životy,“ uvádí Přemysl Živný ze Správy železniční dopravní cesty. (Zdroj: TZ PČR)

01.04.2015
Prvním dubnem jsou zpoplatněna nová parkovací místa
Od 1. dubna budou nově zpoplatněna parkovací místa v ulici 28. října a v Krajířově ulici. Parkovací místa v ulici 28. října budou zpoplatněna v úseku Domu s pečovatelskou službou Pohoda. Důvodem zpoplatnění bylo dlouhodobé blokování parkovacích míst vozidly a nemožnost parkování vozidel návštěv před Pohodou. Důvodem zpoplatnění v ulici Krajířově byl dlouhodobý nezájem o možnost rezidenčního parkování. Lidé si od 1. dubna budou kupovat parkovací lístek v přilehlých parkovacích automatech - parkoviště Trávnice a u nemocnice. V případě nedodržování bude hrozit sankce ze strany městské policie. (Zdroj: TZ města Turnov)

01.04.2015
ZŠ Žižkova 20 let v nové budově
Naše základní škola se před 20 lety přestěhovala z Výšinky do budovy bývalých kasáren v Žižkově ulici. Slavnostně byla otevřena 3. ledna 1995. To byl důvod velkého setkání bývalých a dnešních zaměstnanců v jídelně školy v pátek 27. března. Kromě nich nás svou návštěvou poctil i starosta T. Hocke s místostarostkou P. Houškovou, ředitelé dvou dalších základních škol, pánové M. Frič a M. Loukota, a samozřejmě i naši bývalí ředitelé B. Mánek a K. Bárta. Ti si po kulturním programu našich žáků vzali slovo a připomněli nejdůležitější fakta z budování školy. Po prohlídce školy, ukázce práce na interaktivní tabuli, otevření výstavy ve školní knihovně následovala oslava Dne učitelů v restauraci Karel IV.
Tímto oslavy 20. výročí ještě nekončí, máme před sebou tradiční jarmark, kterým chceme též připomenout svou dvacetiletou minulost. Srdečně zveme veřejnost 23. května do naší školy.
Za učitele a vedení školy: Pavlína Horníková, pavlina.hornikova@zsturnov.cz

01.04.2015
Hasiči v akci
Další náročnou noc mají za sebou hasiči v Libereckém kraji. Zásah skutečně střídal zásah a byly vytížené všechny jednotky v kraji. Hasiče zaměstnávaly především vyvrácené a zlomené stromy, které spadly na silnice nebo dráty elektrického vedení. Motorovou pilu tak nedali téměř z ruky. Během posledního březnového dne vyjížděli celkem 165x, dnes do 7.30 do 8.30 hodin zasahovali zatím 19x. Zásahů jako takových bylo však odhadem dvakrát více, protože když už byly jednotky povolány na určité místo, řezaly po cestě stromy, na které narazily. Napilno neměli jen výjezdoví hasiči, ale také krajské operační a informační středisko, které všechna volání přijímalo a vysílalo síly a prostředky. Přestože byli všichni v jednom kole, naštěstí nešlo o přímé ohrožení lidských životů. Jak byli hasiči informováni, na mnoha místech kraje jsou dlouhodobé výpadky elektrického proudu. Poruchy se postupně odstraňují s maximálním nasazením, ale bude to trvat do dnešních odpoledních hodin. Jen na Turnovsku byla větrem utržena plechová střecha v areálu pod železniční zastávkou, u Podháje havaroval kamion, stromy spadly v Sedmihorkách, další střecha na garáži odletěla v Přepeřské ulici ad. (Zdroj: TZ HZS LK)

01.04.2015
Zdravotně sociální služby rozšiřují pečovatelskou službu
Na základě poptávky a s podporou vedení města se Zdravotně sociální služby Turnov rozhodly rozšířit svoji komplexní pečovatelskou službu o víkendech, a to jak v terénu, tak i v domech zvláštního určení Výšinka a Žižkova ulice. Doposud pečovatelská služba zajišťovala své služby v týdnu od 7.00 do 19.00 hodin, a o víkendech pouze rozvoz obědů. Od února letošního roku však postupně dochází k rozšíření péče na sedm dnů v týdnu včetně svátků. Je možné si nasmlouvat pomoc při péči o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, přesun klienta z lůžka na vozík, zajištění stravy nebo dohled nad dospělou osobou, včetně dalších potřebných úkonů. Jaký význam to bude mít pro některé seniory? Při zhoršeném zdravotním stavu musel senior nebo rodina zažádat o trvalý pobyt v Domově důchodců Pohoda. Nyní mohou senioři častěji zůstat i nadále ve svém přirozeném prostředí, domku či bytě. Obdobně tomu je i v dalších případech, kdy není volná kapacita v domově důchodců a zdravotní stav umožňuje umístění v bytech zvláštního určení na Výšince nebo v Žižkově ulici. Také v těchto bytech je možné si nasmlouvat pečovatelskou službu sedm dní v týdnu. (Zdroj: ZSST)

31.03.2015
Sníh v Libereckém kraji zastavil dopravu
Aktualizace
Již od brzkých ranních hodin komplikuje situaci na silnicích v celém kraji čerstvě napadaný sníh. Změna povětrnostních podmínek se projevila v počtu dopravních nehod. Od sedmé hodiny ranní do současnosti (11.00) máme oznámeno 52 dopravních nehod, na jejichž likvidaci se podílejí i hasiči. Krom dopravních nehod máme již několik oznámení o spadlých stromech na vozovkách. Tyto události zaměstnávají zejména Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Během pondělka, kdy se přes Liberecký kraj přehnal silný vítr, zaznamenali operátoři tísňové linky 158 více jak dvě desítky oznámení o spadlých stromech na vozovku, ve dvou případech na železniční trať. Jednalo se o nehody na Jablonecku, kdy krátce před půl druhou hodinou odpoledne, několik kilometrů před Harrachovem, narazil osobní vlak, v němž jelo 5 cestujících, do spadlého stromu. Nehoda se obešla bez zranění. Druhá z těchto nehod se stala na Českolipsku, kolem půl čtvrté odpoledne, kde osobní vlak s jedním cestujícím narazil do stromu, který vlivem větru spadl na koleje. Ani  v tomto případě nebyl nikdo zraněn.
V úterý po silném dopoledním sněžení jsou na Turnovsku největší problémy na rychlostní silnici R35 a na Zeleném háji.
Policisté, kteří přijímají oznámení na tísňové lince 158, srovnávají tento den - co do počtu oznámených událostí (zejména spojených s dopravní situací a s nehodami) s počty oznámení na Silvestra.
 
INFORMACE KE SJÍZDNOSTI KOMUNIKACÍ VE 12.00 HODIN:
- silnice I/13 Albrechtice u Frýdlantu - průjedná s obtížemi, ale průjezdná,
- silnice z Jablonce n/Nisou na Liberec ulicí Lučanskou - průjezdná s opatrností,
- silnice č. 1/9 Svor - Rumburk - sjízdná pro osobní vozy, uzavřeno na nákladní dopravu, na místě hlídky policie, které řídí dopravu,
- silnice I/35 směr Liberec - Turnov - komunikace průjezdná v jednom jízdním pruhu,
- silnice I/35 od Hodkovic n/M - Rádelský Mlýn - úplně neprůjezdná,
- silnice č. 1/9 Jestřebí - Dubá - Mělník - průjezdná plně v obou směrech,
- silnice I/35 ve směru od Liberce na Turnov - plně průjezdná i pro nákladní dopravu, ve směru od Turnova na Liberec stojí kolona vozidel v obou jízdních pruzích už od Hodkovic n/M (od Hodkovic na Liberec již projíždí sypačské vozy, provoz by se měl pomalu rozjíždět)
- silnice I/35 - Paceřický kopec - neprůjezdné,
- silnice od Jablonce n/N přes Vratislavice n/N - Prosečská - průjezdná bez komplikací,
- silnice I/13 - již ošetřena, průjezdná v obou směrech se zvýšenou opatrností,
- silnice I/35 směr Liberec - Turnov - průjezdná v jednom jízdním pruh
(Zdroj: TZ PČR)

Aktualizace:
Po 14. hodině už byly všechny hlavní komunikace v Libereckém kraji sjízdné.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS