Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

31.03.2015
Skálovka si váží svých bývalých zaměstnanců
V pátek dne 27. března jsme byli ředitelstvím školy I. ZŠ v Turnově ve Skálově ulici pozváni na setkání bývalých zaměstnanců ke Dni učitelů. Vážíme si toho, že škola nezapomíná na svoji historii i své bývalé zaměstnance. Díky patří také kolektivu kuchařek a kuchaře, kteří připravili bohaté občerstvení. Prohlídli jsme si školu a nově zpřístupněnou věž na nejhezčí historické budově v Turnově. Za bývalé zaměstnance Jana Jiskrová

31.03.2015
Kalamita
Dopolední husté sněžení překvapilo a zaskočilo všechny, řidiče i silničáře. Přitom ještě brzo ráno nebylo po sněhu ani památka. A kolem desáté hodiny již i na Turnovsku leží několikacentimetrová vrstva mokrého sněhu, na poslední březnový den nebývalé. V Libereckém kraji hlásí silničáři velké problémy na silnici I/13 z Albrechtic na Frýdlant, další problémy jsou ve Smržovce, v Liberci a v Jablonci, kde došlo k většímu množství drobných nehod, doprava stojí na R35 u Jeřmanic ve směru na Liberec. Na Turnovsku jsou silnice s obtížemi sjízdné, na místní komunikace ve městě vyrazila veškerá dostupná technika, podle jednatele technických služeb Libora Preislera všichni pracují jako v řádném zimním období. „Zatím jen sníh z komunikací a chodníků odhrnujeme, posyp se zatím neprovádí, uvidíme, jaký bude další vývoj počasí,“ řekl Preisler. Ten současně požádal řidiče zejména v okrajových částech města o obezřetnost a jestli nemusí, aby raději vůbec nevyjížděli. Zhruba od 8. hodiny ranní místy napadlo až 10 cm sněhu.

30.03.2015
Silný vítr láme stromy, na Jizeře platí „bdělost“
Dnešní větrný den se hasiči v Libereckém kraji ještě nezastavili. Od 2.20 hodin ráno jsou na nohou a do dnešní 14. hodiny mají za sebou již 43 technických událostí. Popadané stromy během dopoledne zaměstnaly hasiče na Liberecku ve Vesci, Českém Dubu, na Jablonecku pak zasahovali hasiči Lučanech nad Nisou či Jenišovicích. Odpoledne mají plné ruce práce hlavně hasiči na Semilsku, stromy ležely v části obce Dolní Sytová, v Poniklé, Benešově u Semil, Tatobitech, Stružinci, Košťálově. Přímo na přechod pro chodce spadl vzrostlý strom v Turnově mezi školami a domovem pro seniory v Žižkově ulici. Naštěstí se nikomu nic nestalo.
K dnešnímu ránu se také stav na Jizeře v Jablonci nad Jizerou blížil třetímu povodňovému stupni, v Železném Brodě platí první povodňový stupeň, řeka ale odpoledne klesá, nicméně zvýšená hladina v korytě řeky by měla vydržet pravděpodobně po celý tento týden.

28.03.2015
PRŮJEZD AMERICKÉ VOJENSKÉ KOLONY: ZMĚNA TRASY!
Jak jsme již informovali, přes Českou republiku pojede v těchto dnech americký mechanizovaný pluk v rámci přesunu z Pobaltí do Německa.
Z důvodu uzavírky mostu v Železném Brodě, a tedy možných dopravních komplikací, nakonec konvoj nepojede v neděli přes Turnov, ale z Harrachova pouze přes Tanvald a Jablonec nad Nisou do Liberce. Ti, kteří se těšili, však nemusí zoufat. Americkou techniku je možné si v neděli 29. března prohlédnout v Liberci v sídle 31. Pluku radiační, chemické a biologické ochrany (Kasárna 6. října, Štefánikovo náměstí). Přijít sem můžete v neděli v pozdních odpoledních hodinách (od 17.00 do 19.00 hodin) v závislosti na příjezdu jednotek.
V pondělí 30. března 2015 bude přesun techniky pokračovat do Prahy. Z Liberce je odjezd plánován v 8.00 hodin. V Praze se jednotlivé kolony shromáždí v areálu kasáren v Praze-Ruzyni.
Turnova se tedy kolona amerických vojenských vozidel dotkne až v pondělí 30. března na rychlostní silnici u Ohrazenic (vozidla pojednou po dálnici z Liberce do Prahy).
 „Veškeré uvedené časy jsou nejaktuálnější plánované časy dostupné k termínu vydání tiskové zprávy ministerstva obrany ze dne 27. března. S ohledem na reálný průběh přesunu, ať již na polském a později na českém území, se však mohou změnit,“ uvedl podplukovník Jan Šulc z generálního štábu Armády České republiky.
Klára Preislerová, tisková mluvčí města Turnov, k.preislerova@mu.turnov.cz

27.03.2015
Víkendové pozvánky
Noc s Andersenem, divadlo, výstavy, cestovatelské besedy, dechovka… to jsou pozvánky posledního březnového víkendu.
 
Pátek 27. března
* ZŠ ŽIŽKOVA SLAVÍ 20 LET V NOVÉ BUDOVĚ! V letošním roce uplynulo 20 let od přestěhování školy do nové budovy bývalých kasáren. Přes zimní prázdniny 1994-1995 zaměstnanci a rodiče školu přestěhovali z Výšinky do "Žižkovky". 3. ledna 1995 byla škola pro děti slavnostně otevřena. Událost si připomeneme 27. března v jídelně školy od 15.00 hodin. Srdečně zveme všechny bývalé zaměstnance i žáky. Zve ředitelství ZŠ Žižkova.
* STROMY. Výstava fotografií Evy Matyldy Jiřičkové doplněná básnickými texty. Galerie U Zlatého beránka v Turnově (v 1. patře Infocentra na náměstí Českého ráje), vernisáž od 17.00 hodin. Motto: Stromy jsou básně, které země píše do nebe. (Ch. Fibrin). Eva Matylda Jiřičková je učitelkou výtvarné přípravy a českého jazyka v SUPŠ a VOŠ Turnov. Asi deset let fotí přírodu a zvláště stromy, které ji inspirují k psaní lyrických textů. Připravila 10 velkoplošných tisků s motivy stromů z plánované sbírky poezie. Na vernisáži zazpívá několik vlastních bluesově laděných písní za doprovodu kytary Karla Jiroše, učitele ZUŠ v Jablonci nad Nisou. Výstava potrvá do konce května.
* NOC S ANDERSENEM – SPANÍ NA HRADĚ SE ŽLUTOU PONORKOU. Po tradičním programu pro veřejnost ve městě se po svých přesuneme na hrad Valdštejn, kde bude speciální noční program. Akce pouze pro členy kroužků Žluté ponorky. Přihlásit se může dítě starší 8 let, kapacita 20 osob, kdo dřív přinese přihlášku, ten nocuje… Uzávěrka přihlášek 25. března. Sraz ve Žluté ponorce v přízemí v 17.30 hodin.
* CESTOVNÍK 2015. Seriál podvečerů s promítáním a vyprávěním o cestách do různých světadílů. Letošní poslední „cestovník“ bude na téma: Gruzie - hory na hranicích Evropy a nejstarší křesťanské památky. Promítají a vyprávějí Jirka Kubát a Mirek Mejzr. Zasedací místnost v 1. patře Sokolovny ve Skálově ulici. Začátek v 18.00 hodin. Pořádá KČT Sokol Turnov.

Sobota 28. a neděle 29. března
* JARNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA ručních prací a kreativity v prostorách OU v Karlovicích od 10.00 do 17.00 hodin, v neděli do 16.00 hodin.
 
Sobota 28. března
* JAK SE HONZA UČIL ČAROVAT. Muzikál na motivy českých pohádek o Honzovi, kouzelníkovi rozpustilé princezně Ofélii a o tom, že bez práce nejsou ani ty buchty. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* PŘEDVELIKONOČNÍ PLETENÍ POMLÁZEK A ZDOBENÍ VAJÍČEK. Dílna pro děti i dospělé otevřená všem příchozím. Hasičská klubovna v Křečovicích od 14.00 hodin.
* INSTRUKTÁŽ PRO SPOLKY A OBČANSKÉ SDRUŽENÍ ke změnám stanov dle nového občanského zákoníku. Pořádá OS Dědina od 14.00 hodin v salonku restaurace U Studničků. Besedu povede Mgr. Květa Morávková z Nevládní neziskové organizace Liberec.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE. Víceúčelová budova v Daliměřicích (hasičárna) od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* SVĚTÁCI. Divadelní hra  v podání divadelního spolku Jizeran Rakousy. Sál zdejšího obecního úřadu, předpremiéra od 15.00 hodin, premiéra od 19.00 hodin.
* SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH. Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet. Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, tři herci sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách. Jestli vám to připadá nemožné, přijďte se na ten divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matějkou podívat. Městské divadlo. Vstupné v předprodeji 240 Kč, na místě 280 Kč.

Servis podrobně ZDE.

27.03.2015
Kam za sportem
Od pátku do neděle se můžete na Střelnici zajít podívat na finále šachové extraligy. Nic podobného v Turnově nikdy nebylo a pro milovníky královské hry víkend slibuje napínavou podívanou. Další pozvánky jsou na fotbal a házenou.
 
Pátek 27. až neděle 29. března
* FINÁLE THT EXTRALIGY 2014/2015. Pořádá Šachový klub Zikuda Turnov ve spolupráci s Šachovým svazem České republiky. Utkání proběhnou v sále KC Střelnice, začátky v pátek v 16.00 hodin, v sobotu a v neděli v 10.00 hodin.
 
Sobota 28. března
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Hrádek n. N., I. A třída: Mírová – Stráž, I. B třída: Jenišovice – Rychnov (13.00), Semilsko-OP: FK Přepeře – Stružinec (13.00 Semily), OS: Přepeře B – Kruh (16.00 Semily). Výkop všech utkání v 15.00 hodin, není-li uvedeno jinak!
* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov - ČZ HBC Strakonice. Hala TJ ve Skálově ulici od 16.00 hodin.

Neděle 29. března
* FOTBAL / KP: Pěnčín-Turnov B – Višňová (Pěnčín – 15.00), OS-Semilsko: Rovensko B – Benecko (16.00).

26.03.2015
Vážná nehoda na Podháji
Profesionální hasiči ze stanice Turnov společně se svými turnovskými dobrovolnými kolegy zasahovali dnes ráno v obci Podháj. Zde došlo k dopravní nehodě, při které nákladní automobil vyjel mimo silnici a narazil do sloupku s hlavním uzávěrem plynu. Vůz sloupek zcela zničil a došlo k úniku plynu. Automobil se převrátil v zahradě u rodinného domu na bok. Informace o události obdrželi hasiči přes tísňovou linku 112 přesně v 6.00 hodin. Do příjezdu techniků RWE hasiči pomocí rozpínáku sevřeli poškozenou přípojku a provizorně ji utěsnili. Na místě také provedli protipožární opatření a usměrňovali provoz na komunikaci. Řidič byl po prohlédnutí zdravotníky ponechán u nehody.

25.03.2015
Návštěva prezidenta republiky - dopravní omezení
V souvislosti s návštěvou prezidenta republiky budou ve čtvrtek 26. března platit některá dopravní omezení:
Linka 675302 MHD Turnov Ohrazenice – Maškova zahrada – u Karla IV. – Nemocnice – Výšinka – Ohrazenice, v 11.17 hodin na zastávce Turnov, lékárna  nezastaví. Nejbližší zastávka je Turnov, Mariánský hřbitov, dále pak Výšinka. Od 11.00 do 12.15 hodin platí zákaz vjezdu do ulice Antonína Dvořáka. V ulici Antonína Dvořáka nelze parkovat až pod lékárnu (v případě stání vozidel, zajistí městská policie jejich odtažení). Na náměstí B. J. Horáčka (před Střelnicí) bude vyhrazeno 12 míst pro kolonu prezidenta a část míst ke smuteční síni, na ostatních místech lze parkovat.

24.03.2015
Prezident republiky přivezl krajský soud
Dobrou zprávu přivezl do Libereckého kraje prezident Miloš Zeman, který dnes přijel na svou druhou oficiální návštěvu, na které stráví tři dny. Hejtmanovi LK Martinu Půtovi prozradil, že splnil svůj slib z minulé návštěvy a Liberecký kraj bude mít do několika měsíců vlastní Krajský soud Libereckého kraje.

24.03.2015
Pozvánka na zasedání zastupitelstva
Veřejné zasedání turnovského zastupitelstva města se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 26. března od 17.00 hodin. Na programu bude mj. projednávání dalšího osudu bývalého kina v Žižkově ulici, v rámci akce knihovny dojde na ocenění čtenáře roku (táta čtenář), modernizace krajské nemocnice, informace o stavbě areálu v Maškově zahradě, investiční priority města v letech 2014 – 2018, fotbalové hřiště s umělou trávou ad. Podrobnosti najdete ZDE.

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS