Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

23.01.2015
V nemocnici je až do odvolání zákaz návštěv
Vzhledem k epidemickému nárůstu respiračních nákaz vyhlásilo vedení KNL, a. s., po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí Libereckého kraje, s okamžitou platností zákaz návštěv na lůžkách akutní i následné péče nemocnice v Liberci i nemocnice v Turnově do odvolání.

23.01.2015
Víkendové pozvánky
Plesová sezona je v plném proudu a je to vidět i na nabídce nadcházejícího víkendu, kromě toho můžete vyrazit třeba na koncerty, pohádku nebo na výtvarnou dílnu do knihovny…
 
Pátek 23. ledna
* KONCERT ORCHESTRŮ ZUŠ. Představí se: smyčcové orchestry pod vedením Vladimíry Vydrové a Šárky Košťálové, dechový orchestr pod vedením Jiřího Richtera a Big Band pod vedením Václava Sajbta. Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* MATURITNÍ PLES OA, HŠ, SOŠ. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. K tanci a poslechu hraje liberecká skupina The Continental Band.

Sobota 24. ledna
* SNĚHOVÁ KRÁLOVNA. Příběh na motivy pohádky H. Ch. Andersena „Příběh Gerty a Kaje“ vyprávěný tak, jak ho vidí tři uklizečky. Hraje Divadlo Malé(h)ry Brno. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* SOKOLSKÝ PLES v sokolovně v Mašově od 20.00 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina REFLEX. Vstupné 100 Kč. Předprodej vstupenek od 17. ledna mezi 17. až 19. hodinou v restauraci na návsi. Pořádá TJ Turnov, RS Mašov.
* 9. EXDrůbežářský PLES. Kulturní dům Pěnčín od 20.00 hodin. K tanci a poslechu hraje skupina Gemini. Autobus svoz a rozvoz - bohatá tombola. Předprodej vstupenek na tel. 605 235 371 a 485 177 065.
* MYSLIVECKÝ PLES v sokolovně v Přepeřích od 20.00 hodin. K tanci a poslechu hrají Veselí pozůstalí. Bohatá tombola a myslivecká kuchyně. Předprodej vstupenek v koloniálu u Rygra v Přepeřích, vstupné 120 Kč. Pořádá MS Český ráj Přepeře.
* WALDOVY MATUŠKY hrají v Saloonu U Supa v Kinského ulici v Turnově od 20.00 hodin.
 
Neděle 25. ledna
* PERLIČKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA pro děti a rodiče je tentokrát zaměřena na krásu perliček. S tím, co všechno je možné vytvořit, vás seznámí lektorky Eva Šrajerová a Klára Dékanyová. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 10.00 hodin.
* DECHOVÁ HUDBA BROĎANKA. K poslechu i tanci hraje dechovka ze Železného Brodu v čele s kapelníkem Rudou Müllerem. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč, s permanentkou 30 Kč.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka od 18.00 hodin. Představí se Lédl Jazz Q ve složení: Marek Buble - sax, Ivan Hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. A jako host Marie a její dědové kapelníka Karla Knopa. Vstupné 50 Kč, rezervace na tel. 481 211 265.
 
Kulturní servis podrobně ZDE.

Sportovní pozvánky:
 
Sobota 24. ledna
* POHODA CUP 2015. Další ročník házenkářského turnaje žen. Hala TJ od 8.30 do 16.30 hodin.
* STOLNÍ TENIS, muži, krajský přebor: Turnov – Loko Depo Liberec B. Začátek v sokolovně ve Skálově ulici v 10.00 hodin. Od 16.00: Turnov - Bižuterie Jablonec n. N. C.
 
Neděle 25. ledna
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - INDOSS Plzeň. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.
 
Sportovní servis podrobně ZDE.

22.01.2015
Městská knihovna Antonína Marka zahajuje další semestr Univerzity třetího věku
Virtuální univerzita třetího věku opět začíná další semestr. Ve čtvrtek 5. února v 9.30 hodin proběhne zahajovací seminář na téma Barokní architektura v Čechách a o týden později 12. února od 9.30 hodin na téma Lidské zdraví. Cena za šest přednášek je 400 Kč. Všichni se mohou zúčastnit první hodiny zdarma a rozhodnout se, zda se přihlásí závazně. Těšíme se na vaši účast v sálku Městské knihovny Antonína Marka v Turnově. -ek-

22.01.2015
Vyšel kalendář TOP akcí Českého ráje 2015
Jak již bývá každoroční tradicí, v lednu vyšel oblíbený Kalendář kulturních, sportovních a společenských TOP akcí v Českém ráji pro rok 2015. Jeho čtenáři v něm opět najdou celoroční přehled těch nejvýznamnějších kulturních, sportovních a společenských akcí, turistických pochodů či letních a prázdninových programů ve městech a na turistických atraktivitách. Součástí kalendáře je také přehled významných výstav muzeí a galerií v Českém ráji. Kalendář bude k dispozici na pultech všech informačních center v regionu, nově jej lze objednat i přes e-shop Českého ráje (http://shop.cesky-raj.info) a zároveň bude distribuován na tuzemských veletrzích cestovního ruchu, kterých se SČR či jeho partneři účastní. Kalendář vydalo Sdružení Český ráj ve spolupráci s partnery a informačními centry v regionu v celkovém nákladu 7 000 výtisků. „Věříme, že si ze široké nabídky akcí vyberou jak místní obyvatelé, tak i turisté, kterým může být nový kalendář dobrým pomocníkem při výběru termínu dovolené v našem regionu,“ přibližuje Lucie Rakoušová ze Sdružení Český ráj. Kalendář v elektronické formě ke stažení najdete na stránkách www.cesky-raj.info  ZDE

21.01.2015
Pomozte při pátrání
SEMILSKO - Policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po hledaném 31letém muži, trvale bytem v Bohosudově na Teplicku, který se má v současné době pohybovat na Semilsku. Na hledaného muže vydal Okresní soud v Teplicích příkaz k zatčení pro pomoc k trestnému činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za který byl pravomocně odsouzen rozsudkem zmíněného soudu k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 2,5 roku, jehož výkon mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu 4,5 roku a současně byl nad uvedeným mužem vysloven dohled. Naposledy se zdržoval na adrese Semily, ul. Jižní 465. Od května 2014 se však stal „nekontaktním“ a o jeho současném pobytu není nic známo. Prostředky k obživě si opatřoval zednickými a lesnickými pracemi. Více o něm najdete ZDE.
Veškeré informace k výskytu či pobytu hledaného muže sdělte policistům na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158.
Petr Kmínek, tiskový mluvčí, PČR, územní odbor Semily

21.01.2015
Klub Změna pro Liberecký kraj navrhl nového náměstka pro zdravotnictví
Na dnešním jednání předsedů zastupitelských klubů Zastupitelstva LK představil klub zastupitelů Změny pro Liberecký kraj svého kandidáta na pozici náměstka hejtmana LK pro zdravotnictví. „Do funkce náměstka hejtmana pro zdravotnictví navrhujeme za klub ZpLK kolegu a krajského zastupitele André Jakubičku, zkušeného komunálního politika," sdělil Josef Jadrný, předseda Klubu ZpLK, s tím, že  volba se uskuteční na lednovém zasedání Zastupitelstva LK 27. ledna. André Jakubička (*1977), ženatý, čtyři děti. V Železném Brodě působil v letech 2010 – 2014 v pozici starosty města. V roce 2012 se stal krajským zastupitelem zvoleným za ZpLK. (Zdroj: TZ LK)

21.01.2015
Setkání s obyvateli nad rekonstrukcí Nádražní ulice
Starosta města Tomáš Hocke se sejde s občany, aby prodiskutoval prezentaci projektu záměru rekonstrukce Nádražní ulice v úseku od viaduktu po Ohrazenice. Setkání se uskuteční ve středu 21. ledna od 16.30 hodin v budově ZŠ v Alešově ulici.

19.01.2015
Vzpomínková akce k výročí odsunu turnovských Židů
13. ledna 1943 byli turnovští Židé odvezeni z turnovského nádraží na shromaždiště v Mladé Boleslavi, odkud byli transportem 16. ledna odvezeni do Terezína a prakticky okamžitě (20. ledna) transportem do Osvětimi (Auschwitz –Birkenau). Do Turnova se po válce z 550 židovských obyvatel vrátilo pouhých 19 přeživších.
Vzpomínková akce letos proběhla 15. ledna v sále ZUŠ Turnov. Účastníkům setkání byl promítnut film britského režiséra polského původu Pawła Pawlikowského IDA.
Poděkování patří Terezii Dubinové za úvodní a závěrečné slovo, Bohuslavu Lédlovi, řediteli ZUŠ, za poskytnutí sálu, Jaroslavu Kotkovi za asistenci a panu Kořínkovi za potřebnou techniku. Synagoga Turnov bude otevřena od května, kdy pro vás bude připraven zajímavý program včetně dvou výstav. Více informací najdete na www.synagoga-turnov.cz . Na všechny akce jste srdečně zváni.
Eliška Gruberová, Turnovské památky a cestovní ruch, E.Gruberova@info.turnov.cz

18.01.2015
Dočasné přerušení provozu vleku ve Struhách! Bruslí se!
Z důvodu velmi nepříznivého „zimního“ počasí, resp. i z důvodu předpovědi počasí na následující dny, dojde od pondělí 19. ledna k dočasnému přerušení provozu lyžařského vleku ve Struhách. Všichni věří, že se letos zima ještě vrátí a vlek se zase brzy rozjede…
Kluziště s umělým ledem u haly TSC u nádraží bude v následujících dnech fungovat bez omezení. A když se vám nebude chtít ven do mlhavého počasí, zajděte do bazénu na Výšince, ten je také celou zimu v provozu!

15.01.2015
Víkendové pozvánky
Opravdu nejsou moc pestré, z kulturních akcí je to především volejbalový a basketbalový bál, ze sportu rozhodující zápasy volejbalistů, kteří budou bojovat o účast v play-off
 
Pátek 16. ledna
* CESTOVNÍK 2015. Seriál podvečerů s promítáním a vyprávěním o cestách do různých světadílů. Tentokrát na téma: Island - cesta po ostrově kamení, ledu, sopek a vodopádů a taky lidí, koní a papuchalků - promítá a vypráví Milan Dědek. Zasedací místnost v 1. patře Sokolovny ve Skálově ulici. Začátek v 18.00 hodin. Pořádá KČT Sokol Turnov.
* MATURITNÍ PLES GYMNÁZIA. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 17. ledna
* VOLEJ-BASKET BÁL. K poslechu a tanci hraje kapela LEVOU RUKOU. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej vstupenek v KCT a TJ Turnov ve Skálově ulici.
 
Sportovní pozvánky:
 
Pátek 16. ledna
* VOLEJBAL, 1. liga, muži: TJ Zikuda Turnov - VSK Hardman Staré Město. Hala TJ od 19.30 hodin. Přijďte podpořit turnovské volejbalisty ve snažení o postup do play off a vytvořit jim fantastickou kulisu, tak jak tomu bylo v minulých kolech! V pátečním a sobotním utkání bude opět probíhat losování soutěže o věcné ceny od hlavního partnera, Skupiny ČEZ, VINS - FRANCE atd. - sportovní bundy, trička, energetické nápoje, francouzská vína atd.

Sobota 17. ledna
* VOLEJBAL, 1. liga (!), muži: TJ Zikuda Turnov – Brno B. Hala TJ od 15.00 hodin.


| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS