Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 

07.12.2014
Devadesátiny Bohuslava Jana Horáčka
Ve čtvrtek 4. prosince se na zámku Sychrov uskutečnil dalších ročník předávání cen nejúspěšnějším českým středoškolským studentům Praemium Bohemiae. Udílení této prestižní ceny založil nejvýznamnější český polistopadový mecenáš Bohuslav Jan Horáček. Ten se narodil 4. prosince 1924 v Radvánovicích u Turnova v chudé venkovské rodině jako nejmladší z osmi dětí. Po únoru 1948 emigroval a v německém Stuttgartu se stal významným obchodníkem. Ve druhé polovině 90. let svému rodnému regionu na různé kulturní a společenské aktivity věnoval téměř půl miliardy korun. Zemřel 18. října 2002. V letošním roce by při předávání cen na Sychrově oslavil 90. narozeny, osobně se bohužel zúčastnil pouze prvního ročníku Praemium Bohemiae. Letos bylo oceněno 20 studentů, držitelem hlavní ceny je Adam Přáda, absolvent gymnázia v Ostrově nad Ohří, který získal zlatou medaili na 46. Mezinárodní chemické olympiádě ve Vietnamu. Od nadace B. J. Horáčka Českému ráji obdržel jako podporu pro další studium 35 tisíc korun. Více přineseme v samostatném článku.

07.12.2014
Starosta města se sejde s obyvateli Turnova II
Starosta města Tomáš Hocke zve na další setkání s občany, tentokrát v lokalitě Turnova II. Setkání se uskuteční ve středu 10. prosince 2014 od 17.00 hodin, v jídelně Základní školy Alešova.  Na programu je diskuse s občany této části města například na téma sjezd Fučíkova ulice, občanská vybavenost Turnova 2, nájezd u Fordu či další regenerace sídliště.

05.12.2014
Jičín vyvěsí státní ukrajinskou vlajku na podporu země
Jičínská radnice vyvěsí ve dnech 6. 12. 2014 až 6. 1. 2015 ukrajinskou státní vlajku. Připojí se tak k výzvě městského úřadu v Černošicích, který vlajku vyvěsil již v listopadu. Vlajka bude v období Vánoc symbolizovat podporu a solidaritu Ukrajině v její velmi složité situaci. Zároveň je také symbolem nesouhlasu vedení města se zahraniční politikou ČR a interpretací situace na Ukrajině některými našimi politiky. (Zdroj: TZ města Jičín)

05.12.2014
Víkendové pozvánky
Velmi pestrá je nabídka prvního prosincového víkendu. nejdříve Mikuláš a čerti, tři super koncerty na Střelnici, akce na hvězdárně, adventní zpívání (třeba v kapličce nad Vyskeří), je toho opravdu hodně. Navíc od dnešního dne bude zprovozněna ledová plocha u nádraží, tak můžete vyrazit i bruslit!
 
Pátek 5. prosince
* MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA. Rodinné setkání s Mikulášem a čertem pro děti od 4 do 8 let. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Začátek v 16.00 hodin, více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz.
* OSKAR PETR & ZUZANA MICHNOVÁ A KAPELA HRAJÍ PÍSNĚ MARSYAS. Folkrocková legenda Marsyas hraje od léta v novém složení. Ústřední dvojice Oskar Petr a Zuzana Michnová se pustila do spolupráce s někdy až o generaci mladšími muzikanty. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 140 Kč, na místě 190 Kč.
 
Sobota 6. prosince
* BURZA POHLEDŮ, ZNÁMEK A MINCÍ se koná na Střelnici od 9.00 do 11.00 hodin.
* JAK VENDELÍN S ČERTY VAŘIL. Představení pro děti od 4 let. Hraje Divadlo Starý návrat. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* ZÁMEK SYCHROV: Adventní koncert. Účinkuje MUSICA FORTUNA, na programu jsou koledy a vánoční písně. Jednotné vstupné 100 Kč, začátek v 18.00 hodin.
* PETRA JANŮ zazpívá v Turnově své nejznámější hity, ale i úplné novinky. Do Kulturního centra Střelnice přiveze písničky ze svých rockových začátků, ale také pár nových hudebních bonbonků. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné od 300 Kč.
 
Neděle 7. prosince
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v kapli sv. Anny nad Vyskří. Koncert spojený se křtem nových soch v kapli, začátek ve 13.30 hodin. Zve obec Vyskeř a Sousedský spolek PROVAZ se zpěváky z Kacanov, Vyskře, Olešnice a Prahy.
* Adventní koncert: MUSICA BOHEMICA. Komorní soubor s třicetiletou tradicí v čele se zakladatelem Jaroslavem Krčkem přijede ozvláštnit předvánoční čas v pořadí druhým adventním koncertem. Chrám Narození Panny Marie, začátek v 15.00 hodin, vstupné 60 Kč.
* PŘISTÁNÍ NA KOMETĚ. Hvězdárna Turnov na Vrchhůře zve na přednášku Martina Gembece z České astronomické společnosti. K vidění budou unikátní fotografie a videa z mise evropské sondy Rosetta a přistání modulu Philae na kometě 67P/Čurjumov-Gerasimenko. Začátek v 15.00 hodin, vstup volný.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka aneb Jazzové koledy. Vystoupí Lédl Jazz Q, začátek v 18.00 hodin.
 
Pondělí 8. prosince
* STROM ŽIVOTA – TRADICE VÁNOC. Společné zamyšlení nad tradicí vánočních svátků doplněné vlastními vzpomínkami účastníků. Hosty setkání budou Vladimíra Jakouběová, ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově, která přiblíží vánoční staré zvyky, obyčeje i kuchyň našich babiček, a Ondřej Halama, který zahraje a zazpívá své autorské písně. Klubovna penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin.
* Vernisáž VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ JIŘÍHO ŠTRÉBLA, na kterých zachycuje osobnosti pražské divadelní scény, často v netradičních nebo vtipných momentech. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin.
* LENKA DUSILOVÁ. Letošní laureátka ceny Anděl v kategorii Zpěvačka roku dokáže svou hudbou očarovat nejednoho posluchače. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 150 Kč.

Servis podrobně ZDE

04.12.2014
Plán zimní údržby
Ještě bývalá rada města Turnova schválila plán zimní údržby pro období 2014 – 2015, který se musí schvalovat každý rok. Ten se oproti minulému období mění pouze v údržbě nové komunikace Na Piavě. Chodníky v Bezručově ulici se již nebudou solit a z posypu chemickými prostředky byl také vyřazen chodník v Hruborohozecké ulici od podchodu až po křižovatku s Bezručovou ulicí, který se bude pluhovat a sypat drtí.

03.12.2014
Mimořádné zasedání turnovského zastupitelstva
Uskuteční se v pondělí 8. prosince od 17.00 hodin v zasedací místnosti č. 215 v budově městského úřadu v ul. Antonína Dvořáka. Jediným bodem programu bude diskuze a hlasování o možné koupi objektů České spořitelny na náměstí Českého ráje.

03.12.2014
ČSSD na okresní úrovni mění předsedy
Liberecká ČSSD pokračuje ve změnách, které započala po letošních komunálních volbách. Účastníci okresní konference, která se konala minulý týden, si za předsedu Okresního výkonného výboru v Liberci (OVV) zvolili Lukáše Vorla – osmatřicetiletého ekonoma, který se mimo jiné zasloužil o to, že Liberec získal titul Evropské město sportu. Volba nového předsedy OVV proběhla také v okrese Semily, kde skončil dlouholetý předseda Michal Kraus. Nahradila ho Milena Frenclová.

02.12.2014
Originální dárek k Vánocům? Český ráj má nový e-shop
Uživatelé oficiálních webových stránek turistického regionu Český ráj www.cesky-raj.info mají možnost využít nový elektronický obchod (e-shop). Mohou v něm získat propagační materiály, mapy, řadu upomínkových předmětů určených především dětem a třeba i balonové letenky. Jeho nabídka se bude postupně rozšiřovat. Cílem Sdružení Český ráj je postupně nabídnout turistům, návštěvníkům a vůbec všem milovníkům kraje pod Troskami kvalitní mapy, regionální literaturu, propagační tiskoviny, upomínkové předměty a regionální výrobky, vše spojené s regionem. Do budoucna by měl obchod nabízet například i poukazy na služby v cestovním ruchu nebo vstupenky na vybrané akce v regionu.
Nový e-shop bude zároveň sloužit jako nástroj, kterým SČR může zajišťovat letákový servis v regionu i mimo něj a může tak pomoci propagaci turistické nabídky. V neposlední řadě chce SČR prostřednictvím nabídky e-shopu více rozšířit spolupráci s informačními centry, podnikateli a dalšími aktéry na poli cestovního ruchu v regionu. Příjem z prodeje zboží využije Sdružení Český ráj na provoz a další rozvoj internetové prezentace regionu.
Lucie Rakoušová, Sdružení Český ráj, rakousova@cesky-raj.info

02.12.2014
Hasiči mají centrální krajské pracoviště
Od pondělí 1. prosince již všechny tísňové linky v případě hasičů končí na území Libereckého kraje na novém pracovišti v sídle liberecké centrály v Šumavské ulici. V případě Turnovska jste se až dosud většinou dovolali do Semil. S tím je nyní konec. Nové profesionální pracoviště je moderně vybaveno, na operačním středisku se střídají čtyři směny po 12 hodinách, přičemž minimální počet je 5 příslušníků a plné obsazení čítá 8 příslušníků. Telefonní čísla zaniklých operačních středisek byla přesměrována a volající člověk nepozná rozdíl. Hasiči v Libereckém kraji byli poslední v republice, kteří měli starší systém řízení. Od toho centrálního si slibují především sjednocení postupů v operačním řízení, navíc do konce roku ještě počítají s obměnou technologií. Stejně jako při centralizaci středisek v jiných krajích i zde vyvstávají obavy, že operátoři budou příliš vzdálení místním podmínkám a nebudou znát regionální názvy. Na druhou stranu šel vývoj technologií natolik dopředu, že v tuto chvíli mají operační důstojníci mocný nástroj v podobě geografických informačních systémů a další podpory, takže jsou schopní efektivně řídit všechny operace. (Zdroj: TZ HZS LK)

01.12.2014
V pátek přijede do Turnova legenda
Folkrocková legenda Marsyas hraje od léta v novém složení a v pátek 5. prosince zavítá i do turnovského Kulturního centra Střelnice. Ústřední dvojice Oskar Petr a Zuzana Michnová se pustili do spolupráce s někdy až o generaci mladšími muzikanty a vytvořili tým, který se skvěle doplňuje. Obměněným uskupením proudí energie sálající i ze všech vystoupení. Marsyas založili počátkem 70. let kytaristé a zpěváci Petr Kalandra a Oskar Petr se zpěvačkou Zuzanou Michnovou, která jako jediná prošla všemi sestavami kapely. Na začátku 80. let Petr emigroval, nahradil ho zpěvák Jiří Vondráček a kytarista Pavel Skála a kapela v novém složení nahrála své druhé studiové album Kousek přízně. Po dalších změnách a dvou albech se soubor odmlčel. V různém složení pak členové Marsyas koncertovali ještě v polovině 90. let, po smrti charismatického Kalandry se však scházeli a hráli jen sporadicky. Znovu vystoupili na několika koncertech v roce 2004 a teď pokračují v novém složení. K nejznámějším počinům Maryas patří třeba jedna z ústředních skladeb filmu Pupendo – Zmrzlinář. Znát můžete ale i písničky Postavím si dům z obilí nebo Hrnek. Koncert začíná v pátek na Střelnici ve 20.00 hodin. Více ZDE

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS