Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

30.11.2014
Fotografie z první adventní neděle
Fotografie z jízdy parního vlaku a slavnostního rozsvěcení vánočního stromu v Turnově 30. listopadu najdete na Facebooku TvA - ZDE.

30.11.2014
Na náměstí je sníh
Dnešní rozsvícení vánočního stromu na turnovském náměstí bude se sněhem. Vloni jsme to zde takřka neviděli, tak město nechalo přivézt dva kontejnery umělého sněhu ze zimního stadionu v Lomnici nad Popelkou. Dětem tak dnes začínají zimní radovánky…

28.11.2014
Pozor! Změna programu adventního koncertu!
Z důvodu nemoci varhaníka Pavla Holase musel být změněn program prvního adventního koncertu v neděli 30. listopadu. Místo Pavla Holase vystoupí v neděli v kostele sv. Mikuláše jeho neméně věhlasný kolega Václav Uhlíř, který působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Václav Uhlíř se věnuje koncertní činnosti u nás i v zahraničí a spolupracuje s významnými orchestry, sbory a sólisty. Z jeho diskografie je pozoruhodný zejména profilový kompaktní disk s názvem Česká varhanní tvorba. Kromě interpretace a pedagogické činnosti se Václav Uhlíř zajímá i o konstrukční stránku varhan a po ukončení studia na AMU se vyučil v oboru varhanář. (Zdroj: KC Turnov)

28.11.2014
V neděli bude otevřen průchod Františkánskou zahradou
V neděli 30. listopadu po rozsvěcení vánočního stromu na turnovském náměstí bude také poprvé pro veřejnost otevřen průchod Františkánskou zahradou, spojující ulici 5. května s prostorem Muzea Českého ráje. Průchod je z ulice 5. května, od Kamenářského domu a od parku opatřen vrátky, které budou na noc zamčené. Od listopadu do března bude průchod otevřen od 5.00 do 20.00 hodin (od jara do podzimu potom do 22.00 hodin).

28.11.2014
Víkendové pozvánky
Máme zde první adventní víkend. A pozvánky na kulturní akce tomu odpovídají. Ve městech a v obcích budou slavnostně rozsvěcovat vánoční stromy a stromečky a k tomu se budou konat různé doprovodné akce. Do Českého ráje se vydá i parní vlak s Mikulášem s čerty.
 
Pátek 28. listopadu
* VÁNOČNÍ JARMARK a DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v Základní škole v Kobylech probíhá od 13.00 do 17.00 hodin. Na programu je prohlídka prostor školy, prodejní stánky, občerstvení…
* FESTIVAL NAPŘÍČ. Hlavní myšlenkou festivalu Napříč je spojit neokoukané muzikanty a přiblížit divákům trochu jiné hudební žánry a originální interprety. Hvězdou večera bude americký rockový a jazzový baskytarista Fernando Saunders, který patří k elitním světovým bezpražcovým basistům. KC Střelnice, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 150 Kč.
 
Sobota 29. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ. Pořádá ZO ČSCH Turnov 1 v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno, bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* DOBROČINNÝ BAZAR v hale TSC v Turnově u nádraží se uskuteční od 9.00 do 17.00 hodin. Výtěžek z akce bude věnován Centru denních služeb pro dospělé, těžce mentálně postižené autismem “Slunce všem“.
* SLAVNOSTNÍ ODHALENÍ PAMĚTNÍ DESKY plk. Ing. Čestmíru Šikolovi na rodném domě v Mukařově u příležitosti jeho 95. narozenin, začátek v 10.00 hodin. Bude se jednat o menší akci, než která proběhla v dubnu na Malé Skále, přesto přislíbili účast například genmjr. Jaroslav Klemeš, hejtman Martin Půta, Jan Kratochvíl (ředitel Muzea českého a slovenského exilu 20. století), Rota Nazdar. Nad akcí převzal záštitu poslanec PSP ČR Mgr. Jan Farský. Odpoledne od 14.00 hodin proběhne PIETNÍ VZPOMÍNKA na arm. gen. Aloise Lišku v Záborčí (Malá Skála) pod patronací Roty Nazdar.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE v „hasičárně“ v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* V 17.00 hodin se v Malé Skále u Boučkova statku uskuteční slavnostní rozsvícení BETLÉMU JOSEFA JÍRY.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ u rozsvěcení vánočního stromu na Žehrově. Začátek v 17.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ se zpěváky z Kacanov, Vyskře, Olešnice a Prahy.
* Myslivecké sdružení Vyskeř zve na HUBERTSKOU ZÁBAVU. KD v Kacanovech, začátek ve 20.00 hodin. Hrají Veselí pozůstalí. Bohatá tombola se zvěřinou, zvěřinové menu. Doprava autobusem zajištěna tam i zpět. Vstupné včetně místenky 150 Kč na tel. 606 621 427.

Neděle 30. listopadu
* PARNÍM VLAKEM S MIKULÁŠEM, ANDĚLY A ČERTY. Turnov – Rovensko pod Troskami a zpět. Odjezd z Turnova v 8.50 hodin, ze zastávky Turnov-město v 9.01, příjezd do Rovenska p. Tr. v 9.29 hodin. Odjezd v 10.23 hodin, příjezd do Turnova v 11.01 hodin (vlak zastavuje na všech zastávkách na trase). Jízda se uskuteční ve spolupráci s Centrem pro rodinu Náruč Turnov. Předprodej jízdenek v kanceláři Náruče, Skálova 540, Turnov (budova Sokolovny, vchod od atletického stadionu), tel. 775 964 314, naruc.turnov@seznam.cz. Další informace najdete na www.3100134.cz
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Osmý ročník propagační akce zaměřený na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutkové pohádky atd. Bude uvedena nová kniha, kterou jako premiéru ilustrovala mladá výtvarnice Anna Mastníková. Dětské oddělení knihovny a společenský sálek od 9.00 do 14.00 hodin.
* DECHOVÁ HUDBA ČESKÝ RÁJ. KC Střelnice od 15.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* PRVNÍ ADVENTNÍ KONCERT: Z důvodu nemoci varhaníka Pavla Holase musel být změněn program prvního adventního koncertu. Místo Pavla Holase vystoupí v neděli v kostele sv. Mikuláše jeho neméně věhlasný kolega Václav Uhlíř, který působí na kůru kostela Panny Marie v Hradci Králové jako varhaník a sbormistr. Kostel sv. Mikuláše od 15.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* ROVENSKO POD TROSKAMI: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu a adventní koncert v Rovensku pod Troskami. Od 16.00 hodin vánoční zpívání v sále radnice v podání pražské hudební skupiny Rebel, od 17.30 hodin rozsvícení vánočního stromu a prodej vánočních výrobků na rovenském náměstí.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ u rozsvěcení vánočního stromu v Kacanovech. Začátek v 17.00 hodin. Od 18.00 hodin se uskuteční rozsvícení vánočního stromu na Vyskři. Zve Sousedský spolek PROVAZ.
* TURNOV: Rozsvícení vánočního stromku na náměstí Českého ráje s tradičním doprovodným programem a vánočními postavami. Začátek v 16.30 hodin. Těšit se můžete na zajímavý doprovodný program spojený i s občerstvením. Vystoupí dramatický kroužek ZŠ Žižkova, žesťový soubor ZUŠ Turnov a pěvecký soubor Karmínek. Pro děti bude připravena drobná nadílka.
Letošní novinkou bude zcela uzavřené náměstí Českého ráje. Díky nerušenému provozu dodá celé akci tu správnou předvánoční atmosféru. Řidiči tak budou od 16.00 do 18.30 využívat objízdnou trasu přes Markovu ulici.

28.11.2014
Kam za sportem
O nadcházejícím víkendu se na domácí palubovce v podzimní části sezony naposledy představí prvoligoví volejbalisté (mají připravenu i tombolu pro diváky!), hraje se i stolní tenis a házená.
 
Pátek 28. listopadu
* VOLEJBAL, 1. liga (!), muži: TJ Zikuda Turnov - ČZU Praha B. Hala TJ od 19.30 hodin.
 
Sobota 29. listopadu
* STOLNÍ TENIS, muži, krajský přebor: Turnov – Liberec H. Začátek v sokolovně ve Skálově ulici v 10.00 hodin.
* VOLEJBAL, 1. liga (!), muži: TJ Zikuda Turnov – MFF Praha. Hala TJ od 16.00 hodin.
* STOLNÍ TENIS, muži, krajský přebor: Turnov – Raspenava B. Začátek v sokolovně ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* FLORBAL, národní liga mužů: TJ Turnov – ASK TEMPISH Orka Čelákovice. Hala TJ od 19.00 hodin.
Neděle 30. listopadu
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov - TJ Slavoj Tachov, hala TJ od 17.00 hodin.

27.11.2014
Ježíškova pošta
Pobočka č. 255 JEŽÍŠKOVY VÁNOČNÍ POŠTY se otevře v pondělí 1. prosince. Do Regionálního turistického informačního centra v Turnově na náměstí Českého ráje čp. 26 můžete svůj dopis pro Ježíška doručit v pracovních dnech od 8.00 do 17.00 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00 hodin. Brána pobočky se uzavře v sobotu 20. prosince. Za každý odeslaný dopis obdržíte malou pozornost a potvrzení o předání dopisu.

27.11.2014
Zákaz pochůzkového a podomního prodeje
Ještě jednou se vracíme k informaci o zákazu pochůzkového a podomního prodeje na území města, který v září odsouhlasila rada města. Vedoucí obecního živnostenského úřadu Hana Lustigová nám k tomu sdělila: „Toto nařízení omezuje prodej po domácnostech a veřejných prostranstvích města. Tedy klasické obcházení domů a bytů s nabídkou zboží či služeb bez předchozí objednávky a v prostorách, které k tomu nejsou určeny. Toto opatření má chránit především seniory před nevybíravým prodejem.“ Zároveň dodala, že nařízení neomezuje konání akcí sportovního ani kulturního charakteru a rovněž neomezuje prodej v předzahrádkách ani konání trhů. Jedná se například o prodejce „pobíhající" po náměstí Českého ráje s parfémy ad. V případě, že vás budou prodejci obtěžovat, neváhejte se obrátit na městskou policii na lince 156.

26.11.2014
Atraktivitu zápasů volejbalistů posílí ještě tombola
Již o tomto víkendu se turnovští prvoligoví volejbalisté představí letos naposledy v domácí hale, a to v pátek 28. listopadu proti vedoucímu týmu tabulky ČZU Praha B (19.30 hodin) a v sobotu 29. listopadu proti loňskému vítězi 1. ligy MFF Praha (16.00 hodin). V rámci utkání bude losována tombola o věcné ceny, které dodal sponzor oddílu Skupina ČEZ.

26.11.2014
Společné jednání města a podnikatelů v cestovním ruchu
Ve středu 3. prosince se od 15.30 hodin uskuteční v síle MěÚ Turnov,  v ulici A. Dvořáka (v zasedací místnosti č. 215) setkání podnikatelů a dalších subjektů v cestovním ruchu na Turnovsku s novým vedením města a pracovníky příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch. Na programu bude představení činnosti příspěvkové organizace a možnosti spolupráce. Setkání je určeno pro provozovatele ubytovacích a stravovacích zařízení, památek a dalších turistických cílů na Turnovsku. Svoji účast prosím potvrďte na e-mailu info@turnov.cz

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS