Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 

15.10.2014
Výzva kraje: Ředitelé škol, minimalizujte možnost ublížení dětem
S ohledem na tragickou událost, která se stala ve Střední škole obchodní a služeb SČMSD Žďár nad Sázavou, vyzývá Liberecký kraj ředitelky a ředitele jím zřizovaných škol a školských zařízení, ke kontrole a důslednému dodržování standardně využívaných mechanismů a pravidel pro zabránění vniknutí nežádoucích osob do prostor škol a školských zařízení. V této souvislosti požádal hejtman LK Martin Půta ředitele Krajského ředitelství PČR Libereckého kraje plk. Vladislava Husáka o prověření způsobu zabezpečení základních a středních škol. Podle jeho slov se obrátí i na starosty obcí a měst jako zřizovatele základních a mateřských škol, aby provedli kontrolu zabezpečení vstupů do budov škol a dalších školských zařízení. (Zdroj: TZ LK)

15.10.2014
Kemp roku 2014: Sedmihorky druhé!
Hlasování o kemp České republiky roku 2014 probíhalo od 1. června do 31. srpna na portálech Dokempu.cz a Rekreacni-strediska.cz. Do letošní ankety se aktivně zapojilo rekordních 144 kempů a rekreačních středisek, celkem však mohlo být hodnoceno všech 1 689 českých a slovenských rekreačních areálů registrovaných na uvedených internetových stránkách. Do hodnocení a nominací se zapojilo 8 915 hlasujících, kteří zaslali 11 309 platných hla­sů. O výsledném pořadí nejlepší desítky rozhodla odborná komise. Její členové po celé léto navštěvovali kempy, které se na předních pozicích umisťovaly v průběžných výsledcích. Zvítězil kemp Vranovská pláž, druhé byly Sedmihorky a třetí kemp Bítov na Vranovské přehradě. Sedmihorky bodovaly ještě také jako kemp s nejlepšími službami mezi všemi kempy v České republice!

15.10.2014
Základní škola Jenišovice v novém
V září 2014 získala naše škola Cenu hejtmana Libereckého kraje jako stavba roku. Po loňském zateplení budov, výměně oken a rekonstrukci vytápění prošla škola o letošních letních prázdninách úplnou obnovou elektrických rozvodů. Podařilo se nám interiér školní budovy celý vymalovat, aby se rozzářil do veselých dětských barev. Takže nejen, že máme v Jenišovicích takřka „novou školu“, zdravější a krásnější prostředí, ale ušetříme i na vytápění.
V letošním školním roce se také rozeběhla činnost devíti zájmových kroužků, ve kterých pracuje více než 100 dětí. Rovněž o pobočku ZUŠ Železný Brod v Jenišovicích je veliký zájem – v oborech výtvarném a hudebních pracuje přes 40 žáků. Škola je také partnerem dalších republikových projektů. Pro veřejnost škola organizuje kurzy počítačové gramotnosti a keramiky. Rovněž úzce spolupracujeme s MŠ v Jenišovicích, nyní chystáme Dílničky pro budoucí prvňáčky.
V polovině září jsme pro veřejnost pořádali spolu s přáteli školy pohádkový les Za pohádkou na Drábovně a koncem září jsme se podíleli na organizování Nočního pohádkového lesa, při němž jsme návštěvníky provedli po okolí Jenišovic. Účast na obou akcích byla veliká. Rádi bychom poděkovali sponzorům – ZOD Roudný, Pile Jiroš, Pekařství Mikula, p. Holmanovi a dalším, bez jejichž pomoci by akce tak zdařilé nebyly.
Jana Kadečková, ZŠ Jenišovice, j.kadeckova@seznam.cz

15.10.2014
Hledáme rodiče - otevřené setkání zájemců o pěstounskou péči a adopci
Centrum pro rodinu Náruč podporuje kampaň „Hledáme rodiče“. Ve svých prostorách v úterý 21. října od 16.00 hodin přivítá zájemce o náhradní rodinnou péči. Pokud vás toto téma zajímá, neváhejte přijít. Setkání je zcela otevřené, informační a nezávazné. Zájemci budou mít možnost setkat se s odborníkem pro náhradní rodinnou péči, získat informace a odpovědi na otázky týkající se pěstounské péče, pěstounské péče na přechodnou dobu, adopce v souladu s aktuální legislativou ad. V rámci diskuse bude možné vyslechnout i praktické informace a zkušenosti o životě v pěstounské rodině. Akce probíhá za finanční podpory Nadace ČEZ.
Kontakt: Centrum pro rodinu Náruč, Skálova 540, Turnov, Mgr. Petra Houšková, vedoucí Centra pěstounských rodin, tel. 775 964 312, e-mail: naruc.cppr@seznam.cz , www.naruc.cz

14.10.2014
Průchod Františkánskou zahradou se již staví
Až na třetí vypsání výběrového řízení se podařilo najít stavební firmu, která provede úpravu prostor Františkánské zahrady. Průchod povede z Havlíčkova náměstí vrchní částí Františkánské zahrady ke Kamenářskému domu v muzeu, odkud budou moci lidé pokračovat buď do parku, nebo do Skálovy ulice. Průchod by měl být hotový do konce listopadu, sloužit bude již o vánočních trzích, které se zčásti budou konat právě v prostoru před Kamenářským domem. Stavební práce provádí firma ESCO s. r. o., Jičín, za nabídkovou cenu těsně pod jeden milion korun. Práce jsou hrazeny z rozpočtu města.

13.10.2014
Právě se začíná s úpravou kompostárny
Právě v těchto dnech se začíná s úpravou turnovské kompostárny za rohozeckým pivovarem. Celkové náklady na stavební úpravy jsou 13,4 mil. Kč, město od Státního fondu životního prostředí získalo dotaci ve výši 4,8 mil. Kč, příspěvek firmy EKO-KOM bude kolem 6 mil. Kč, zbytek doplatí město z rozpočtu. Kompostárna bude mít od jara, kdy je naplánován zkušební provoz, kapacitu 2 700 tun a kromě obyvatel Turnova, kteří zde budou moci bioodpad odevzdávat i nadále zdarma, bude sloužit i pro obyvatele okolních obcí, a to za úplatu (některé obce budou tuto službu za své občany platit). S novou kompostárnou budou moci být uspokojeni i další zájemci o svoz biopopelnic. Kompostárnu budou provozovat Technické služby Turnov.

12.10.2014
Povolební jednání
V průběhu neděle 12. října proběhla některá jednání mezi jednotlivými subjekty, které uspěly ve volbách v Turnově. Více o možnostech budoucích koalic a dosavadního průběhu vyjednávání přineseme na TvA pravděpodobně zítra.

10.10.2014
Víkendové pozvánky
Kromě komunálních voleb, které jsou důležité pro místo, kde žijete, je tu i několik pozvánek na kulturní a sportovní akce.
 
Pátek 10. října
* DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ pohádkové veselohry V. K. Klicpery: ŽENSKÝ BOJ v úpravě Petra Peška předvede Spolek divadelních ochotníků Divadelní  soubor „MÁJ“ 1867 Tatobity. Koncertní sál ZUŠ Turnov, začátek v 19.00 hodin. Vstupné 70 Kč.
* ROCKOVÝ PODZIM: Koncert kapely ŠKWOR v rámci SLIBY A LŽI TOUR. Vystoupení nabídne jejich největší pecky, Škwor je v současnosti českou TOP kapelou tvrdé muziky! KD Pěnčín, začátek v 20.00 hodin.
 
Sobota 11. října
* O KOCOURU MIKEŠOVI. Hraje Divadlo scéna Zlín. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* OTEVŘENÁ SIMULTÁNKA PRO VEŘEJNOST a ŠACHOVÁ EXHIBICE. V rámci projektu „Česko-polská hra králů“ se představí mistři šachu z Polska a z Čech. Přihlašování zájemců o hru od 8.30 hodin ve velkém sále KC Střelnice. Začátek v 9.00 hodin
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Knížecí lov aneb jedinečná příležitost pro malé i velké zastřílet si z luků na makety zvířat v zámeckém parku. Lukostřelba, trubači, loutkové divadlo pro děti… Probíhá v areálu zámeckého parku v době od 10.00 do 16.00 hodin. Vstupné: dospělí 60 Kč, děti 40 Kč.
* ŽENSKÝ BOJ. Divadelní soubor Ochotnického divadelního spolku MÁJ 1867 v Tatobitech vás zve na reprízu úspěšné inscenace  Václava Klimenta Klicpery v úpravě Petra Peška. Představení se uskuteční od 19.00 hodin v kulturním domě v Tatobitech, vstupné 60 Kč. Místenkové vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v kanceláři obecního úřadu.
 
Neděle 12. října
* DÝŇOBRANÍ - VÝTVARNÁ DÍLNA. Oblíbená tvořivá dílna pro celou rodinu s podzimní tematikou a dýněmi. Součástí tvořivého odpoledne bude také ukončení Týdne čtení společnou četbou. Knihovna A. Marka od 10.00 hodin.
* TANEČNÍ PRO MANŽELSKÉ A PŘÁTELSKÉ PÁRY – 1. LEKCE. KC Střelnice od 16.00 hodin.
* JAZZOVÝ PODVEČER v pizzerii Maškovka. Hrají: Jiří Stránský - sax, Marek Buble – sax, Ivan Hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
 
Servis podrobně ZDE
 
Sport:
 
Sobota 11. října
* VOLEJBAL, krajský přebor: Malá Skála – Vysoké nad Jizerou. Začátky v tělocvičně základní školy v 10.00 a ve 13.00 hodin
* FOTBAL / I. A třída: Mírová – Desná, I. B třída: Jenišovice – Držkov, Liberecko-OP: Pěnčín – Frýdlant B, Semilsko-OP: Přepeře A – Víchová (13.30 Semily!), OS: Tatobity – Horka, Přepeře B – Víchová B. Výkop všech utkání v 16.00 hodin, není-li uvedeno jinak!
* FLORBAL, muži A, národní liga mužů: TJ Turnov - FBC Štíři České Budějovice. Začátek v hale TJ v 19.00 hodin.
 
Neděle 12. října
* FLORBAL, turnaj Liberecké ligy mužů proběhne v hale TJ od 9.00 do 16.30 hodin (poslední zápas).
* FOTBAL / DIVIZE: FK Pěnčín-Turnov – Pardubice B, Jablonecko-OP: Jenišovice B – Zásada B. Výkop utkání v 16.00 hodin.
* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach - Malibu Ml.Boleslav. Hala TJ ve Skálově ulici od 19.00 hodin.

08.10.2014
Výherci vstupenek na koncerty kapel Škwor, Arakain a Dymytry
Celkem 74 čtenářů se zúčastnilo soutěže (ZDE) o volné vstupenky na koncerty kapel Škwor (10.10.) a Arakain s Dymytry (1.11.). Oba proběhnou v kulturním domě v Pěnčíně. Dvě vstupenky na koncert Škworu získaly Martina Studená z Malého Rohozce a Monika Kočí z Pelešan, na Arakain a Dymytry se zadarmo podívají Karel Chytrý z Konělup a Pavel Haken z Prackova. Foto výherců ZDE.

08.10.2014
Inspirace z Jičína
Město Jičín již zná vítěze druhého ročníku soutěže o „Nejlepší venkovní posezení roku 2014“ na území města Jičína. Soutěž město vyhlásilo v červenci a byla určena pro provozovatele restauračních, kavárenských, cukrárenských subjektů a jiných občerstvovacích zařízení, které se nacházejí po celém území města Jičína. Pro svou oblíbenou restauraci nebo kavárnu hlasovala v letošním roce pouze veřejnost, a to za pomoci hlasovacích lístků nebo Facebooku. Po sečtení všech platných hlasů mají dle veřejnosti nejlepší venkovní posezení tato zařízení: Zahradní restaurace hotelu Paříž, U Čápa a Café-Café. Zahradní restaurace hotelu Paříž získala celkový počet 149 hlasů a obdrží odměnu z grantů pro cestovní ruch ve výši 5.000 Kč, v pořadí druhý obdrží 3.000 Kč a třetí 2.000 Kč. (Zdroj: TZ města Jičín)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS