Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 

08.10.2014
Žlutá ponorka zve na narozeniny
Středisko pro volný čas Žlutá ponorka pořádá ve čtvrtek 9. října od 16.00 hodin neformální narozeninové setkání. Prohlédnete si fotografie zE života Ponorky, podíváte se do nově upravených prostor, ochutnáte produkty kroužku Mlsná vařečka, zahrát si budete moci deskové hry. Na 18. hodinu je plánováno rozkrojení narozeninového dortu. Více na www.zlutaponorka.turnov.cz

06.10.2014
Výběrové řízení na stavbu Maškovky…
…vstoupilo do další fáze: otevírání obálek s nabídkami na stavbu. Zúčastnilo se celkem šest stavebních firem, všechny se vešly do limitu 177 mil. Kč bez DPH. Podle starosty Tomáše Hockeho bude nyní probíhat vlastní posuzování nabídek, což bude trvat v řádu spíše týdnů než dnů. Protože v době od voleb do ustanovení nového zastupitelstva má přenesené pravomoci rada města, může o výsledku výběrového řízení rozhodnout. Starosta ale připustil, že se to nemusí stihnout, potom by o výsledku rozhodovali až noví zastupitelé. Jejich ustavující zasedání by se mělo - v případě oficiálního oznámení výsledků voleb a v případě, že se proti jejich výsledku nikdo neodvolá - uskutečnit v době mezi 3. až 7. listopadem. O stavbě sportoviště v Maškově rozhodli zastupitelé města vloni, stavět se má najednou venkovní koupaliště a krytý zimní stadion.

04.10.2014
Málem shořela Tatrovka se dřevem
Ve čtvrtek 2. října v podvečer došlo k požáru pneumatiky nákladního auta se dřevem. Došlo k tomu v Havlovicích nedaleko Svijanského Újezdu. Na místo se sjely tři jednotky hasičů - profesionální hasiči z Turnova, kterým pomáhali dobrovolní kolegové z obce Kobyly a Českého Dubu. Komunikace byla po dobu prvotního hasebního zásahu uzavřena, poté byl průjezdný jeden jízdní pruh. Požár Tatry s návěsem plným dřeva se podařilo hasičům zlikvidovat včas, aniž by se dál rozšířil na přepravovaný náklad. Škoda byla vyčíslena na 15 tisíc Kč, svým rychlým zásahem hasiči uchránili hodnotu 165 tisíc. Příčinou byla technická závada na brzdách. (Zdroj: TZ HZS LK)

03.10.2014
Víkendové pozvánky
Koulení chleba, jarmark v Abelově mlýně, box, derniéra ochotníků v Rovensku, diashow Leoše Šimánka = akce nadcházejícího víkendu.
 
Pátek 3. října
* Koncert: PÍSNIČKY NAPŘÍČ - TEXTOVÁ DÍLNA SLÁVKA JANOUŠKA. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 130 Kč.
* INVENTURA PAVLA CHAROUSKA II. Beseda s autorem spojená s promítáním - mj. i výsledků práce žáků a studentů turnovských  škol v projektu Jeden den v Turnově 2014. Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje od 17.00 hodin. Výstava fotografií byla prodloužena do 12. října.

Sobota 4. října
* KOULENÍ CHLEBA. Druhý ročník netradiční akce. Přijďte se pobavit a zasoutěžit! Lyžařský areál ve Struhách od 9.00 hodin. Vstup volný, hostem bude desetibojař a televizní moderátor ROMAN ŠEBRLE! Pořádají Pekárna a cukrárna Mikula a Klub lyžařů Turnov.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Slavnost jablka – multigenerační a multižánrová akce pro všechny, kdo mají rádi vše dobré a čerstvé. Ochutnávky regionálních produktů, dětské kreativní dílničky. Bohatý program – Severáček, folklorní soubory Horačky a Jizera, Schovanky, Cirk La Putyka. Večer koncert The Apple, Jelen, LENNY a Mága a Žďorp. Celodenní program moderují Patricie Strouhalová a Marcela Augustová.
* JARMARK V ABELOVĚ MLÝNĚ. Druhý ročník nejen řemeslných trhů. Přijďte se podívat na to, co umí vytvořit šikovné ruce a případně si něco zakoupit pro radost sobě i druhým. V 10.00 hodin proběhne neformální zahájení, v doprovodném programu vystoupí Čmukaři, proběhne výtvarná dílna pro děti a charitativní seconhand. Akce bude probíhat až do 18.00 hodin, k dispozici bude i originální občerstvení. Abelův mlýn v Dolánkách, vstupné dobrovolné.
* BENEFIČNÍ KONCERT PRO SPOKOJENÝ DOMOV k 10. výročí péče o seniory a handicapované v domácnostech v Českém ráji (včetně Turnovska). Městské divadlo Mnichovo Hradiště od 19.00 hodin. Vystoupí: Viktor Sodoma, Pavel Půta & Andy Seidl, Ivan Berka, Filip Proučil, Tomáš Chmel, Jakub Kazda. Host: herec a dabér Václav Knop, dojde i na překvapení. Vstupenky v ceně 250 Kč v předprodeji v kanceláři Klubu, s. r. o., Masarykovo náměstí, Mnichovo Hradiště. Z výtěžku koncertu bude zakoupen automobil nutný pro přepravu pečovatelek. Více na www.spokojeny-domov.cz/beneficni-koncert, tel. 773 635 633.
* BLBEC K VEČEŘI, derniéra divadelní hry v podání rovenských ochotníků. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 19.30 hodin.
 
Neděle 5. října
* POHODOVÁ SNÍDANĚ (pravidelně každou první neděli v měsíci). Začátek v 10.00 hodin v atriu Muzea Českého ráje (za každého počasí). Více na www.zazemi-turnov.cz.
* Diashow: ŠIMÁNEK – ALJAŠKA. KC Střelnice, velký sál od 15.00 a 19.00 hodin.
 
SPORTOVNÍ POZVÁNKY:
 
Sobota 4. října
* II. KOLO ČESKÉ NÁRODNÍ LIGY V BOXU! Pořádá oddílu boxu TJ Turnov. Místo konání: Teisová hala na Stebni od 12.00 hodin. Za Turnov nastoupí: Filip Véteši,Tomáš Bárta,Jakub Mráz,Miroslav Kravec,Hajrullojon Akhmatjonov a Milan Sehnal. Přijďte fandit! Více na www.facebook.com/bcbox.turnov.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Doksy, I. A. třída: Mírová – Kr. Studánka, DIVIZE žen: Pěnčín-Turnov – Dukla Praha (13.30 Mírová!). Výkop všech utkání v 16.00 hodin, není-li uvedeno jinak!
* FLORBAL, muži A, národní liga mužů: TJ Turnov - TJ Sokol Mukařov. Začátek v hale TJ v 19.00 hodin.

Neděle 5. října
* FOTBAL / KP: Pěnčín-Turnov B – Č. Lípa, Jablonecko-OP: M. Skála – Rádlo, Jenišovice B – Maršovice, Semilsko-OS: Rovensko B – Martinice. Výkop všech utkání v 16.00 hodin.

Servis podrobně ZDE.

02.10.2014
Pojďte koulet chleba s Romanem Šebrlem
Přijďte se v sobotu 4. října pobavit do Ski areálu Struhy. V 9 hodin tu vypukne již druhý ročník ojedinělé show - Koulení chleba 2014. Akci pořádá Pekárna Mikula a Klub lyžařů Turnov. Společně s účastníky si zakoulí tříkilovým pecnem Roman Šebrle, olympijský vítěz a moderátor TV Prima. Soutěžit může každý, dospělí i děti. Připraven je bohatý program – drakiáda, bublinárium či zábavný pětiboj. Psí agility předvede Mistryně mládeže ČR v této disciplíně Tereza Tužilová. Zabalené chleby budou mít pořadatelé pro účastníky připravené, po akci budou bochníky věnovány jako krmivo jízdárnám. ww.pekarnamikula.cz

02.10.2014
Hřiště v Daliměřicích bude zítra slavnostně otevřeno
Sportovci se na Daliměřicích brzy dočkají nového povrchu hřiště, na který se již dlouho těší. Stavbu provádí firma Precol s. r. o., část prací si dělala navíc TJ Turnov svépomocí. Rozměry hřiště jsou 40 x 20 metrů + 2 metry výběhy a mantinely okolo. Je provedeno i nové oplocení do Bezručovy ulice. „Povrch je Sport Court Power Game, což je špičkový umělý povrch na víceúčelové venkovní použití, který se klade na dvě vrstvy drenážního asfaltu,“ přiblížil Filip Stárek, vedoucí TJ Turnov. A také dodal, že se vede jednání se svazem házené o budoucím zimním zastřešení nafukovací halou. Celé dílo je aktuálně dokončeno! Rekonstrukce přišla na více než 3 miliony korun. Slavnostní otevření se uskuteční v pátek 3. října od 16.00 hodin. Všichni jste zváni. (Zdroj: TZ města Turnov)

02.10.2014
Turnovští hasiči hledají zájemce do svých řad!
Pokud splňujete zadané podmínky a chcete se stát hasičem, pak se neváhejte přihlásit. Jste fyzicky zdatní? Bydlíte v Turnově a je vám víc než 18 let? Chcete se stát hasičem městské jednotky? Kontaktujte Martina Bartoníčka na tel. 481 366 818, 723 198 999 nebo na e-mailu: m.bartonicek@mu.turnov.cz

01.10.2014
Pozvánka na předvolební setkání
Turnov potřebuje změnu (více ZDE) zve Turnovany na předvolební setkání s kandidáty – ve čtvrtek 2. října od 13.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Zájemci mohou pohovořit s Martinou Pokornou, Zbyňkem Báčou, Ivanem Kunetkou, Filipem Stárkem, Josefem Uchytilem, Lukášem Berndtem, Evou Honzákovou a dalšími na téma doprava, odpady, sport, volnočasové aktivity, kultury, finance – nebo o čemkoli, co vás v Turnově trápí a chcete zlepšit. (PR)

29.09.2014
Nabídka
Nový semestr VIRTUÁLNÍ UNIVERZITY TŘETÍHO VĚKU bude zahájen 2. a 9. října od 9.30 v sálku Městské knihovny Antonína Marka. Na výběr jsou dva studijní témata „Evropské kulturní hodnoty“ (říjen – prosinec 2014, platba 400 Kč) nebo „Pěstování a využití jedlých a léčivých hub“ (říjen – prosinec 2014, platba 270 Kč). Přidat se může každý senior (statut seniora, invalidní důchodce nebo nad 50 let). Studium není limitováno předchozím dosaženým vzděláním, ani se na studenty nekladou žádné náročné požadavky. Cílem výuky je dozvědět se něco nového o zajímavých tématech, možná poznat i nové přátele. Vzhledem k tomu, že přihlášky ke studiu je možné podávat až po zhlédnutí první lekce, může se každý přijít na první přednášku nezávazně podívat. Pro více informací pište na e-mail: univerzita.turnov@email.cz

26.09.2014
Oslavte Den českého piva nejtradičnějším českým ležákem
V sobotu 27. září proběhne druhý ročník svátku všech pivařů, Den českého piva. Pivovar Svijany se do projektu zapojil už loni, v letošním roce láká na nejtradičnější české pivo uvařené pouze z humnového sladu, vody a vlastního žateckého chmele, svijanskou 450, kterou můžete ochutnat ve 130 restauracích po celé republice. Výroční svijanská 450 je nejnovějším přírůstkem ve Svijanech a dá se označovat jako nejtradičnější české pivo. Vyrábí se stejně jako všechna ostatní svijanská piva tradičním varním postupem s velkým podílem lidské práce. V tuto chvíli můžete svijanskou 450 ochutnat ve 130 pečlivě vybraných hospodách a restauracích po celé republice, jejichž přehled najdete na: http://pivovarsvijany.cz/mapa450/. Více informací najdete na  www.pivovarsvijany.cz nebo na www.facebook.com/svijany. (PR)

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS