Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 

26.09.2014
Víkendové pozvánky
Velmi pravděpodobně poslední víkend v letošním roce, na který je soustředěno větší množství akcí pod širým nebem. Na Dlaskově statku je posvícení, na Valdštejně Svatohubertská slavnost, v Jenišovicích Strašidelný les…

Pátek 26. září
* Koncert: DANIEL HŮLKA s klavírním doprovodem M. Rady. Kulturní dům v Tatobitech do 19.00 hodin. Cena vstupenky s místenkou 320 Kč. Předprodej vstupenek na OÚ v Tatobitech, tel. 481 381 161.
* Divadlo: MEFISTO. Na bizarním příběhu herce Hendrika Höfgena, kterého hraje Jiří Langmajer, se ukazuje, že ústupky zlu mohou začínat zdánlivě nevinně malým sobectvím a malou zbabělostí. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.
 
Sobota 27. září
* POHÁDKA O TŘECH NÁMOŘNÍCÍCH. Hraje Divadlo Láry Fáry. Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* SVATOVÁCLAVSKÉ POSVÍCENÍ NA DLASKOVĚ STATKU - tradiční pořad, připomínající ukončení letní sklizně. Posvícení bylo, a na mnoha místech stále je, velmi oblíbenou tradicí. Dříve ho lidé měli rádi zejména proto, že si mohli odpočinout od práce, pobavit se, setkat se s příbuznými a dobře se najíst. Na svátečním stole nechyběly koláče, husa s knedlíkem a se zelím a další dobroty. Samozřejmostí byl i dostatek pití, zejména piva a vína. Slavnost doprovázela taneční zábava, hudba a obchůzky vesnicí. Kulturní program začíná v 10.00 hodin, k vidění budu při práci i nositelé titulu Mistr rukodělné výroby, připraven bude také malý řemeslnický trh.
Kulturní program:
11.00 – 11.30 Loutková pohádka ČERNÝ MSTITEL NA BÍLÉ KLISNĚ – kovbojka (Divadlo Vozichet u Jablonce nad Nisou)
12.00 – 12.30 Folklorní soubor Jizera z Liberce
12.45 – 13.15 Loutková pohádka HVĚZDNÉ DÁLKY aneb Galaktická roztržka čili kterak Impérium úder nevrátilo - sci-fi příběh (Divadlo Vozichet u Jablonce nad Nisou)
13.30 – 14.00 Folklorní soubor Jizera z Liberce
14.00 – 15.00 Dechová hudba Broďanka ze Železného Brodu
15.30 – 16.00 Loutková pohádka ČERNÝ MSTITEL NA BÍLÉ KLISNĚ
16.00 – 17.00 Dechová hudba Broďanka ze Železného Brodu
* Hrad Valdštejn: SVATOHUBERTSKÁ SLAVNOST. Začátek ve 13.00 hodin, připraveny jsou soutěže pro děti, ukázky mysliveckých a lesnických dovedností, představení loveckých psů a dravců. Zahraje Lovecké kvarteto lesních rohů, uskuteční se pasování na myslivce po úspěšně vykonaných zkouškách, na závěr (od 16.30 hodin) se v kostelíky uskuteční Svatohubertská mše. Vstup do hradu je volný.
* STRAŠIDELNÝ LES V JENIŠOVICÍCH, 2. ročník. Na příchozí budou čekat  duch lesa, mumie, čerti a další strašidla, celá trasa bude zase krásně osvícená svíčkami a barevnými svítícími tyčinkami. Start pro nejmenší děti je už od 18.30 a pro ostatní v 19.30 hodin. Start v Jenišovicích na koupališti, podrobnosti na www.jenisovice-detem.cz.
 
Neděle 28. září
* DECHOVÁ HUDBA PLECHAŘINKA. KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* MŠE SVATÁ v kostelíku sv. Václava na Bukovině k 75. výročí jeho otevření začíná ve 14.00 hodin.
 
Servis podrobně ZDE.

26.09.2014
Pozvánka na mši
V neděli 28. září od 14.00 hodin se uskuteční Svatováclavská mše v kostelíku na Bukovině v den 75. výročí jeho prvního vysvěcení v roce 1939. Zároveň bude požehnán prapor Sboru dobrovolných hasičů Bukovina. Mši bude sloužit turnovský vikář pan Václav Vlasák.

26.09.2014
Podomní prodej v Turnově je zakázán!
Radní města výrazně omezili, resp. zakázali podomní prodej na území Turnova. Toto nařízení omezuje prodej po domácnostech a veřejných prostranstvích města, a tím chrání především seniory před nevybíravými praktikami některých prodejců. Nařízení neomezuje konání akcí sportovního a kulturního charakteru. Neomezuje prodej v předzahrádkách ani konání trhů.

23.09.2014
Pozvánka na poslední zasedání zastupitelstva
Veřejné zasedání ZASTUPITELSTVA města Turnova se uskuteční v sále Střelnice ve čtvrtek 25. září od 17.00 hodin. Půjde o poslední zasedání před komunálními volbami, které se uskuteční 10. a 11. října. Z programu: prodeje pozemků, změna koordinátora Zdravé město a MA21, čestné občanství a Cena obce, činnost kontrolního výboru za rok 2014, zpráva o požární ochraně ORP ad. Program podrobně ZDE.

23.09.2014
Upozornění na termín druhé splátky za odpady
Městský úřad Turnov, finanční odbor, upozorňuje občany, že k termínu 30. září proběhne II. splátka poplatku za likvidaci komunálního odpadu. Poplatek je možné uhradit pouze na Městském úřadě, v ulici Antonína Dvořáka 335, v I. poschodí na finančním odboru - v kanceláři č. 209, příp. č. 202 v úřední dny. V případě bezhotovostní platby sdělí správce poplatku variabilní symbol na telefonním čísle 481 366 209. Upozorňujeme, že poplatku podléhá i rekreační objekt (s čp., popř. ev. č.), byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba, a to ve výši odpovídající poplatku za jednu fyzickou osobu (660 Kč).
Pavlína Hozdecká, finanční odbor MěÚ Turnov

21.09.2014
Foto ze "školního" víkendu
Zahradní slavnost v ZŠ v Alešově ulici a slavnostní otevření Waldorfské MŠ v Daliměřicích - fota z obou akcí najdete na Facebooku TvA - ZDE.

19.09.2014
Víkendové pozvánky
Setkání ve školách, které prošly rekonstrukcí, Rohozecké loučení s létem, akce pro děti v Pelešanech a další…
 
Pátek 19. září
* RODINNÝ DEN V ZŠ V ALEŠOVĚ ULICI. Přijďte se podívat, jak se povedla rekonstrukce základní školy u turnovského nádraží. Prostory školy a školní zahrady od 15.00 hodin.
* Koncert: BODLÁK. Písně, které máte rádi, si můžete zazpívat a poslechnout v podání kapelníka, kytaristy a zpěváka Míry Jíry. Také se opět setkáte s jeho kolegy: Petrem Žampou (basová kytara, kontrabas, zpěv), Jirkou Paldusem (mandolína, zpěv) a Jirkou Václavíkem (banjo, kytara, zpěv). KC Turnov, restaurace, začátek ve 20.00 hodin, vstupné dobrovolné.
 
Sobota 20. září
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE WALDORFSKÉ MATEŘSKÉ ŠKOLE. Přijďte se podívat, jak vypadá nově postavená waldorfská mateřská škola v Hruborohozecké ulici. program začíná od 10.00 hodin.
* ROHOZECKÉ LOUČENÍ S LÉTEM. Tradiční akce začíná v 11.00 hodin na náměstí Českého ráje v Turnově. Ochutnat budete moci všechny druhy piv Pivovaru Rohozec. V doprovodném programu vystoupí od 11.00 hodin kapela Mackie Messer, od 13.30 hodin Michal David revival a od 15.00 skupina Nonstop.
* PUTOVÁNÍ S VEČERNÍČKEM. Rozloučení s létem – zábavná cesta plná večerníčkových postaviček, soutěží a hádanek. Start u hasičské zbrojnice v Pelešanech od 12.00 do 15.00 hodin (vhodné i pro kočárky). Pro děti jsou připraveny odměny. Pořádá SDH Pelešany.
* ŠEDÁ SEDMDESÁTÁ. Při čekání na pokyn „dále" zabydlují příchozí strohou čekárnu utopenou v bezčasí svými obsesemi, úzkostmi i bizarními sexuálními touhami. Portrét Gustáva Husáka by mohl vyprávět. Hrají herci Divadla Na zábradlí. KC Střelnice od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 240 Kč, na místě 280 Kč.

Neděle 21. září
* POSTAVIČKY Z KNÍŽEK. Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiče s dětmi na motivy knížek Eduarda Petišky, výroba papírových i látkových loutek, další výrobky. Dětské oddělení knihovny A. Marka, začátek v 10.00 hodin.

19.09.2014
Setkání se školami v novém
V pátek 19. září se uskuteční RODINNÝ DEN V ZŠ V ALEŠOVĚ ULICI. Přijďte se podívat, jak se povedla rekonstrukce základní školy u turnovského nádraží. Prostory školy a školní zahrady od 15.00 hodin. Těšit se můžete na menší občerstvení a vystoupení žáků školy. V sobotu 20. září se uskuteční DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE WALDORFSKÉ MATEŘSKÉ ŠKOLE v Hruborohozecké ulici. Přijďte se podívat, jak vypadá nově postavená waldorfská mateřská škola v Hruborohozecké ulici. Program začíná od 10.00 hodin. Na 11. hodinu je připraveno představení loutkového divadla pro děti, od 14.00 hodin zde hraje dechovka Turnovanka.

17.09.2014
Muzeum mimořádně ukáže své dvě vzácné kroniky
Dvě ze svých nejcennějších kronik vytvořené v první polovině 19. století mimořádně ukáže muzeum v Turnově od pátku 19. do středy 24. září. Jednou z nich jsou Paměti sedláka Josefa Dlaska z Dolánek u Turnova, autorem druhé je Jan Baptista Cejnar z Frýdštejna. Muzeum je moc často nevystavuje, naposledy originály mohli návštěvníci vidět před zhruba deseti lety. Za cennější je považována kronika, kterou psal sedlák Josef Dlask v letech 1800 až 1853. Byl majitelem statku, který je dnes národní kulturní památkou ve správě turnovského muzea. Unikáty bude možné vidět v prvním patře Kamenářského domu, kde probíhá výstava fotografií P. Charouska, která je též na kronikářství zaměřena.

17.09.2014
Chcete být dobrovolníkem v turnovské nemocnici?
Dobromysl – Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice Liberec nabízí nově možnost uplatnit se jako dobrovolník v nemocnici také zájemcům z Turnova a blízkého okolí. Hospitalizovaný je vytržen ze svého přirozeného prostředí. Musí oželet blízkost svých blízkých, řadu svých aktivit, rituálů či podnětů. Lidi kolem sebe nezná a někdy mu dělají nepříjemné či sdělují nepříjemné věci. Bývá obklopen tajemnými přístroji, které vydávají záhadné zvuky. Dobrovolník může jednoduchým způsobem, tak, že přináší prostý lidský kontakt, rozptýlit mysl, odpoutat ji od nemoci a aspoň na chvíli zaměřit na příjemné věci života.
V Panochově nemocnici chceme úzce spolupracovat s anesteziologicko-resuscitačním oddělením. Je to výzva nejen pro dobrovolníky, ale i pro koordinátora dobrovolnického programu. Pokud vás tyto řádky zaujaly, můžete navštívit také internetové stránky Krajské nemocnice Liberec (http://www.nemlib.cz/web/index.php?m=296 ), kde jsou další informace o dobrovolnictví v nemocnici. Vážní zájemci o dobrovolnictví mohou oslovit přímo koordinátora dobrovolníků. Kontakty na něho naleznete na výše uvedeném webu. Tomáš Hendrych, koordinátor dobrovolníků Dobromysli

| 1 - 10 | 11 - 20 | 21 - 30 | 31 - 40 | 41 - 50 | 51 - 60 | 61 - 70 | 71 - 80 | 81 - 90 | 91 - 100 | 101 - 110 | 111 - 120 | 121 - 130 | 131 - 140 | 141 - 150 | 151 - 160 | 161 - 170 | 171 - 180 | 181 - 190 | 191 - 200 | 201 - 210 | 211 - 220 | 221 - 230 | 231 - 240 | 241 - 250 | 251 - 260 | 261 - 270 | 271 - 280 | 281 - 290 | 291 - 300 | 301 - 310 | 311 - 320 | 321 - 330 | 331 - 340 | 341 - 350 | 351 - 360 | 361 - 370 | 371 - 380 | 381 - 390 | 391 - 400 | 401 - 410 | 411 - 420 | 421 - 430 | 431 - 440 | 441 - 450 | 451 - 460 | 461 - 470 | 471 - 480 | 481 - 490 | 491 - 500 | 501 - 510 | 511 - 520 | 521 - 530 | 531 - 540 | 541 - 550 | 551 - 560 | 561 - 570 | 571 - 580 | 581 - 590 | 591 - 600 | 601 - 610 | 611 - 620 | 621 - 630 | 631 - 640 | 641 - 650 | 651 - 660 | 661 - 670 | 671 - 680 | 681 - 690 | 691 - 700 | 701 - 710 | 711 - 720 | 721 - 730 | 731 - 740 | 741 - 750 | 751 - 760 | 761 - 770 | 771 - 780 | 781 - 790 | 791 - 800 | 801 - 810 | 811 - 820 | 821 - 830 | 831 - 840 | 841 - 850 | 851 - 860 | 861 - 870 | 871 - 880 | 881 - 890 | 891 - 900 | 901 - 910 | 911 - 920 | 921 - 930 | 931 - 940 | 941 - 950 | 951 - 960 | 961 - 970 | 971 - 980 | 981 - 990 | 991 - 1000 | 1001 - 1010 | 1011 - 1020 | 1021 - 1030 | 1031 - 1040 | 1041 - 1050 | 1051 - 1060 | 1061 - 1070 | 1071 - 1080 | 1081 - 1090 | 1091 - 1100 | 1101 - 1110 | 1111 - 1120 | 1121 - 1130 | 1131 - 1140 | 1141 - 1150 | 1151 - 1160 | 1161 - 1170 | 1171 - 1180 | 1181 - 1190 | 1191 - 1200 | 1201 - 1210 | 1211 - 1220 | 1221 - 1230 | 1231 - 1240 | 1241 - 1250 | 1251 - 1260 | 1261 - 1270 | 1271 - 1280 | 1281 - 1290 | 1291 - 1300 | 1301 - 1310 | 1311 - 1320 | 1321 - 1330 | 1331 - 1340 | 1341 - 1350 | 1351 - 1360 | 1361 - 1370 | 1371 - 1380 | 1381 - 1390 | 1391 - 1400 | 1401 - 1410 | 1411 - 1420 | 1421 - 1430 | 1431 - 1440 | 1441 - 1450 | 1451 - 1460 | 1461 - 1470 | 1471 - 1480 | 1481 - 1490 | 1491 - 1500 | 1501 - 1510 | 1511 - 1520 | 1521 - 1530 | 1531 - 1540 | 1541 - 1550 | 1551 - 1560 | 1561 - 1570 | 1571 - 1580 | 1581 - 1590 | 1591 - 1600 | 1601 - 1610 | 1611 - 1620 | 1621 - 1630 | 1631 - 1640 | 1641 - 1650 | 1651 - 1660 | 1661 - 1670 | 1671 - 1680 | 1681 - 1690 | 1691 - 1700 | 1701 - 1710 | 1711 - 1720 | 1721 - 1730 | 1731 - 1740 | 1741 - 1750 | 1751 - 1760 | 1761 - 1770 | 1771 - 1780 | 1781 - 1790 | 1791 - 1800 | 1801 - 1810 | 1811 - 1820 | 1821 - 1830 | 1831 - 1840 | 1841 - 1850 | 1851 - 1860 | 1861 - 1870 | 1871 - 1880 | 1881 - 1890 | 1891 - 1900 | 1901 - 1910 | 1911 - 1920 | 1921 - 1930 | 1931 - 1940 | 1941 - 1950 | 1951 - 1960 | 1961 - 1970 | 1971 - 1980 | 1981 - 1990 | 1991 - 2000 | 2001 - 2010 | 2011 - 2020 | 2021 - 2030 | 2031 - 2040 | 2041 - 2050 | 2051 - 2060 | 2061 - 2070 | 2071 - 2080 | 2081 - 2090 | 2091 - 2100 | 2101 - 2110 | 2111 - 2120 | 2121 - 2130 | 2131 - 2140 | 2141 - 2150 | 2151 - 2160 | 2161 - 2170 | 2171 - 2180 | 2181 - 2190 | 2191 - 2200 | 2201 - 2210 | 2211 - 2220 | 2221 - 2230 | 2231 - 2240 | 2241 - 2250 | 2251 - 2260 | 2261 - 2270 | 2271 - 2280 | 2281 - 2290 | 2291 - 2300 | 2301 - 2310 | 2311 - 2320 | 2321 - 2330 | 2331 - 2340 | 2341 - 2350 | 2351 - 2360 | 2361 - 2370 | 2371 - 2380 | 2381 - 2390 | 2391 - 2400 | 2401 - 2410 | 2411 - 2420 | 2421 - 2430 | 2431 - 2440 | 2441 - 2450 | 2451 - 2460 | 2461 - 2470 | 2471 - 2480 | 2481 - 2490 | 2491 - 2500 | 2501 - 2510 | 2511 - 2520 | 2521 - 2530 | 2531 - 2540 | 2541 - 2550 | 2551 - 2560 | 2561 - 2570 | 2571 - 2580 | 2581 - 2590 | 2591 - 2600 | 2601 - 2610 | 2611 - 2620 | 2621 - 2630 | 2631 - 2640 | 2641 - 2650 | 2651 - 2660 | 2661 - 2670 | 2671 - 2680 | 2681 - 2690 | 2691 - 2700 | 2701 - 2710 | 2711 - 2720 | 2721 - 2730 | 2731 - 2740 | 2741 - 2750 | 2751 - 2760 | 2761 - 2770 | 2771 - 2780 | 2781 - 2790 | 2791 - 2800 | 2801 - 2810 | 2811 - 2820 | 2821 - 2830 | 2831 - 2840 | 2841 - 2850 | 2851 - 2860 | 2861 - 2870 | 2871 - 2880 | 2881 - 2890 | 2891 - 2900 | 2901 - 2910 | 2911 - 2920 | 2921 - 2930 | 2931 - 2940 | 2941 - 2950 | 2951 - 2960 | 2961 - 2970 | 2971 - 2980 | 2981 - 2990 | 2991 - 3000 | 3001 - 3010 | 3011 - 3020 | 3021 - 3030 | 3031 - 3040 | 3041 - 3050 | 3051 - 3060 | 3061 - 3070 | 3071 - 3080 | 3081 - 3090 | 3091 - 3100 | 3101 - 3110 | 3111 - 3120 | 3121 - 3130 | 3131 - 3140 | 3141 - 3150 | 3151 - 3160 | 3161 - 3170 | 3171 - 3180 | 3181 - 3190 | 3191 - 3200 | 3201 - 3210 | 3211 - 3220 | 3221 - 3230 | 3231 - 3240 | 3241 - 3250 | 3251 - 3260 | 3261 - 3270 | 3271 - 3280 | 3281 - 3290 | 3291 - 3300 | 3301 - 3310 | 3311 - 3320 | 3321 - 3330 | 3331 - 3340 | 3341 - 3350 | 3351 - 3360 | 3361 - 3370 | 3371 - 3380 | 3381 - 3390 | 3391 - 3400 | 3401 - 3410 | 3411 - 3420 | 3421 - 3430 | 3431 - 3440 | 3441 - 3450 | 3451 - 3460 | 3461 - 3470 | 3471 - 3480 | 3481 - 3490 | 3491 - 3500 | 3501 - 3510 | 3511 - 3520 | 3521 - 3530 | 3531 - 3540 | 3541 - 3550 | 3551 - 3560 | 3561 - 3570 | 3571 - 3580 | 3581 - 3590 | 3591 - 3600 | 3601 - 3610 | 3611 - 3620 | 3621 - 3630 | 3631 - 3640 | 3641 - 3650 | 3651 - 3660 | 3661 - 3670 | 3671 - 3680 | 3681 - 3690 | 3691 - 3700 | 3701 - 3710 | 3711 - 3720 | 3721 - 3730 | 3731 - 3740 | 3741 - 3750 | 3751 - 3760 | 3761 - 3770 | 3771 - 3780 | 3781 - 3790 | 3791 - 3800 | 3801 - 3810 | 3811 - 3820 | 3821 - 3830 | 3831 - 3840 | 3841 - 3850 | 3851 - 3860 | 3861 - 3870 | 3871 - 3880 | 3881 - 3890 | 3891 - 3900 | 3901 - 3910 | 3911 - 3920 | 3921 - 3930 | 3931 - 3940 | 3941 - 3950 | 3951 - 3960 | 3961 - 3970 | 3971 - 3980 | 3981 - 3990 | 3991 - 4000 | 4001 - 4010 | 4011 - 4020 | 4021 - 4030 | 4031 - 4040 | 4041 - 4050 | 4051 - 4060 | 4061 - 4070 | 4071 - 4080 | 4081 - 4090 | 4091 - 4100 | 4101 - 4110 | 4111 - 4111 |

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS