PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA V ČESKÉM RÁJI V LÉTĚ 2010

Autor: info@turnovskovakci.cz <info(at)turnovskovakci.cz>, Téma: Turistické zajímavosti, Vydáno dne: 24. 06. 2010

n201006241358_tz_038_010_nabidkaPo loňské obnovené premiéře „Prázdninové nabídky pro každý den“ přichází Sdružení Český ráj s partnery s dalším ročníkem tohoto úspěšného programu. Ten nabízí na každý den v týdnu jinou možnost, jak trávit volný čas v Českém ráji. Na červenec a srpen je připraveno 32 netradičních nabídek, mezi kterými návštěvníci regionu i jeho obyvatelé mohou najít například prohlídky památek Jičína, Turnova, Železného Brodu a Semil s průvodcem, historické programy na hradě a zámku Staré Hrady a zámku Dětenice, programy pro rodiny s dětmi v Mnichově Hradišti, v Městském paláci Templ v Mladé Boleslavi, ve Šťastné zemi v Radvánovicích, na Hrubém Rohozci a v dalších místech.

Nebudou chybět ani ukázky tradičních řemesel a zvýhodněné nabídky sportovních programů. Nabídku letos nově zpestří například i pravidelné páteční koncerty v Semilech, nebo exkurze do Novopackého pivovaru s ochutnávkou piva. Pro tento program, který se bude opakovat každý týden během prázdninových měsíců, byl vydán plakát a nově i leták pod názvem „Prázdninová nabídka pro každý den 2010“ (ZDE). Oba propagační materiály bude možné najít v turistických informačních centrech Českého ráje, na místech jednotlivých nabídek a na dalších místech regionu.

Co zajímavého nabízí prázdniny na Turnovsku?

* Pondělí: Ukázky broušení drahých kamenů v infocentru na náměstí (10.00 - 14.00 hodin), prohlídka turnovských kostelů s průvodcem (od 14.00 hodin).

* Úterý: Akční nabíka ve Žluté plovárně v Malé Skále, putování za židovskými památkami Turnova (sraz u synagogy v 10.00 a ve 14.00 hodin). Dopolední návštěva firmy vyrábějící skleněné a křišťálové lustry.

* Středa: Ukázka výroby šperků s českými granáty a vltavíny v Chutnovce. Komentovaná prohlídka klenotnice v turnovském muzeu (10.00 hodin). Magický Turnov – podvečerní a večerní putování městem (od infocentra v 19.30 hodin).

* Čtvrtek: Ukázka ručního zpracování ovčí vlny v Holenicích. Ukázky broušení drahých kamenů na ručním brusu (infocentrum od 10.00 do 16.00 hodin).

* Pátek: Slevy na plavby na Jizeře na raftech. Komentovaná prohlídka nové klenotnice v muzeu (od 10.00 hodin).

* Sobota: Pravidelné akce pro rodiny s dětmi ve Šťastné zemi v Radvánovích (areál je otevřen sedm dnů v týdnu).

* Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích (od 9.00 do 12.00 hodin). Loutkáři hrají na zámku Hrubý Rohozec. Několikrát na trase z Turnova do Rovenska pod Troskami a do Semil vyjede parní vlak (v červenci v neděli, v srpnu v sobotu).

* Trvalá nabídka: Poznejte středověk na zámku Hrubá Skála (každý den od 10.00 do 16.00 hodin). Dobový program, historická atmosféra – kejklíři, tanečnice, rytířské souboje, prohlídky zámku, adrenalinové sportoviště, výstava exkluzivních fotografií celebrit Jakuba Ludvíka.
K tomu všemu ještě musíte připočítat samostatnou nabídku hradů a zámků v regionu (Valdštejn, Hrubý Rohozec, Sychrov, Trosky, Pantheon v Malé Skále ad.) včetně turnovského Muzea Českého ráje.

 

Podrobné informace o prázdninové nabídce pro každý prázdninový den nejen na Turnovsku, ale v celém Českém ráji najdou zájemci na www.cesky-raj.info  a v turistických informačních centrech. Podrobnosti vám rádi sdělí i v Regionálním turistickém informačním centru Turnov na náměstí Českého ráje, tel. 481 366 255, www.turnov.cz