Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 


n201307240841_rep_171_013_dolankyV polovině osmdesátých let jsem měl to štěstí, že jsem jako fanoušek mohl být u začátků kultovní punkové kapely Jasná páka (Hudba Praha). „Miloši, Leoši, Miloši, Leoši jo hó…“ „Mámo, neper!!!“, „…špinavý, špinavý, špinavý, mi ukázala záda…“ a další hity mně zůstaly v hlavě. Kdysi ke mně ještě před revolucí doběhla i mnohokrát přehraná páska nahrávky jednoho z koncertů, kterou jsem ještě nedávno uchovával jako relikvii, byť kotoučový magnetofon už dávno nemám. Prostě, legenda. A jako každé setkání s legendou, je to i pobídka k ohlédnutí. Po koncertu, který tahle kapela měla v pátek 20. července v rámci dvoudenního Festivalu Dolánky, musím konstatovat, že náboj, energie a muzika stále zůstávají na svém místě, jen Michal Ambrož či Vláďa Zatloukal trochu zestárli. Ale to my všichni :-)
Vydáno: 24. 07. 2013 | 3081 přečtení | Počet komentářů: 4

n201307100901_rep_160_013_ksV sobotu 6. července proběhl na náměstí Českého ráje již 9. ročník akce „Kámen a šperk v Českém ráji“. Tématem letošního ročníku byl drahý kámen, český granát. Ve třech stanech předváděli svoji zručnost kamenáři a šperkaři – setkali jste se zde s řezbou do kosti, technikou pietra dure či glyptikou – nejnáročnějším druhem uměleckého rytí. Mohli jste se dozvědět, který kámen podpoří vaše silné stránky či posílí imunitu… V rámci předváděcích aktivit byli zastoupeni polští řemeslníci či účastníci Mezinárodního šperkařského sympozia. „V letošním roce jsme měli polské účastníky z Lwowku Slaského a z Karpacze,“ řekla Eliška Gruberová, hlavní organizátorka akce, kterou pořádá za město Turnov. „Polští účastníci byli velmi spokojeni a chtěli by se akce zúčastnit i v následujících letech.“
Vydáno: 10. 07. 2013 | 2638 přečtení | Počet komentářů: 2

n201306270026_rep_150_013_sobotaMartin Bauer z maloskalské Žluté plovárny, chcete-li ze Sundiscu, to na svých facebookových stránkách napsal velmi výstižně. „Sedím před svým domem na kopci na Bobově a z údolí Jizery ke mně doléhá kakofonie současně běžících festivalů, vzdálených od sebe vzdušnou čarou 5 kilometrů - Malá Skála popík, Rohozec bigbeat a střelba ohňostrojů, možná i agrometal ze Zrcadlové kozy. Šílenost stále nových akcí ve stejný den na malé ploše nabírá obrátek…“ Ano, bylo to trochu šílené, kolik akcí se v sobotu 22. června najednou sešlo. Na druhou stranu je dobře, že přibývá nových pořadatelů, je dobře, že se něco děje, a bylo v tu sobotu dobře, že lidi opravdu neseděli doma, ale vyrazili ven. Tak bych trochu s Martinem polemizoval. A k pořadatelům asi jediné. Je jen několik v hodných termínů v roce na různé akce, a někdy se to prostě sejde.
Vydáno: 27. 06. 2013 | 2462 přečtení | Počet komentářů: 4

n201306201810_rep_140_013_rudnik„Musíme něco udělat pro lidi, kteří trpěli a trpí při letošních povodních. Původně jsme si říkali, že uspořádáme nějakou menší akci v Dolánkách U Avie, kde připravujeme sezonní program plný muziky a divadla. Pak jsme kontaktovali město, jestli by to nemohlo být pod záštitou radnice, a tak padl návrh přesunout se na náměstí a do atria muzea, protože se tak určitě vybere víc peněz. A to bylo pro nás rozhodující,“ shrnuje za pořadatele akce Turnov Rudníku, spojené s finanční sbírkou Holínky 2013, Gábina Šťastná z agentury PodNos. Záměr se vydařil, i přes tropické teploty na náměstí a do atria muzea v průběhu odpoledne a večera středy 19. června postupně přišlo odhadem sedm stovek lidí. Vybrána byla částka ve výši 30.020 Kč. Turnovští se tak k pomoci bližnímu postavili čelem!
Vydáno: 20. 06. 2013 | 2801 přečtení | Počet komentářů: 6

n201306031522_rep_135_013_mekyV posledních dnech má asi každý z nás pocit, že se jaro společně se sluníčkem a teplem někde toulá. Počasí si s námi hraje a víc než začátek letní sezony připomíná spíš podzim. V pátek 31. května se ale stal malý zázrak. Celé dopoledne pršelo a bylo zataženo. V odpoledních hodinách se ale mraky rozestoupily, silnice uschly a začalo svítit sluníčko. Meteorologové by pro tento úkaz určitě měli odborné vysvětlení, mě ale napadlo jediné: Tohle krásné počasí nám do Českého ráje určitě přivezl Meky Žbirka s kapelou, který toho večera koncertoval v Sedmihorkách.
Vydáno: 03. 06. 2013 | 2520 přečtení | Počet komentářů: 0

n201305282256_rep_125_013_trhyJestli osmnáct uplynulých ročníků turnovských Staročeských trhů mělo obrovské štěstí na počasí a hlavní organizátorka a ředitelka zdejšího muzea Vladimíra Jakouběová byla podezřívána ze šamanských a čarodějnických praktik, kdy vždy spolehlivě mraky nad Turnovem rozehnala, tentokrát se to nepodařilo. V sobotu 25. května to ještě bylo dobré, bylo „jen“ chladno a občas nějaká drobná přeháňka, návštěvnost přes tři a půl tisíce lidí byla slibná. Že potom v neděli to vypadalo jako v listopadu a chyběla už jen sněhová plískanice, to pohled na devatenáctý ročník nejprestižnější akce, kterou tu máme, pěkně zakalilo. „V neděli přišla asi jen tisícovka lidí, prakticky celý den pršelo a byla vzhledem k datu pořádná zima, takže dohromady je to včetně neplatících nějakých pět tisíc tři sta lidí. Je to téměř polovina návštěvnosti loňské a nás to vehnalo do ztráty ve výši řádově desetitisíců korun,“ zhodnotila neradostnou situaci Vladimíra Jakouběová.
Vydáno: 28. 05. 2013 | 2459 přečtení | Počet komentářů: 1

n201305221935_rep_117_013_povodenV úterý 21. května se na Turnovsku uskutečnilo cvičení „Povodeň“, do kterého se zapojili jak profesionální, tak dobrovolní hasiči - celkem 60 lidí. Námět uvedl hasiče do situace, kdy v důsledku vydatných srážek došlo ke zvýšení hladiny řeky Jizery. V obcích Rakousy, Přepeře, a Příšovice neuposlechlo několik lidí výzvy k evakuaci. Teprve v okamžiku ohrožení života požádali o pomoc na linku 112. Hasiči tak nasadili pro záchranu osob ze zaplavených oblastí jednotky požární ochrany předurčené pro práci na vodní hladině. V místech, kde nebyla evakuace pomocí člunů bezpečná nebo kde hrozilo nebezpečí z prodlení, byly nasazeny vrtulníky policie a armády.
Vydáno: 22. 05. 2013 | 2354 přečtení | Počet komentářů: 2

n201305150857_rep_116_013_motoDvě stovky jezdců na strojích československé výroby, historických, i téměř současných, se vydalo v sobotu 11. května na spanilou jízdu Českým rájem, aby hned na několika místech kolona zablokovala normální provoz. Byla to důstojná přehlídka umu našich předků a současně i umu dnešních majitelů, protože o historickou motorku je třeba se řádně starat. Nablýskané stroje ale svědčí o tom, že práce navíc tady nikomu nevadí. „Letos šlo již o 28. ročník tohoto setkání. Původně se jednalo o akci několika kamarádů v Záholicích, potom už nebylo možné stále vzrůstající počet motocyklů a jezdců do Záholic srovnat, a tak jsme se před lety přesunuli nejdříve k Dlaskovu statku a poté k Zrcadlové koze, kde máme perfektní zázemí a kde po spanilé jízdě vždy probíhá i společenské setkání,“ uvedl za organizátory Marián Šulc, který se setkání na stroji ČZ 150 ccm³ sám aktivně účastní.
Vydáno: 15. 05. 2013 | 1479 přečtení | Počet komentářů: 2

n201305061157_rep_80_013_antimonyNa velmi tenký led se pustili organizátoři akce Antimony 70 v Rovensku pod Troskami. Odhalení pamětní desky bývalému starostovi, který se čelem dokázal v lednu 1943 postavit takovému děsivému zlu, jakým bylo tehdejší gestapo, a vzpomínka na parašutisty ze skupiny Antimony, kteří si dobrovolně vzali život, aby obyvatele městečka uchránili před osudy Lidic, to je opravdu akce hodna nejvyšší piety. Když na to „nabalíte“ další aktivity, hrozí, že se z piety stane guláš podobný světské pouti. Když připravíte akci pouze pietní, musíte se spokojit s účastí maximálně desítek lidí. Když připravíte multigenerační program pro rodiny s dětmi, bojujete zase právě s tou pietou.
Vydáno: 06. 05. 2013 | 3430 přečtení | Počet komentářů: 0

n201305011818_rep_72_013_sezonaPřilákat každým rokem na přelomu dubna a května do Českého ráje čtyři pět tisíc lidí, před tím nelze než hluboce smeknout. „Přízně návštěvníků si velmi vážíme, snažíme se pro ně připravit program, který se bude líbit všem průřezově generacemi. Letos jsme uspořádali již desátý ročník zahájení turistické sezony v Českého ráji,“ přiblížila hlavní organizátorka akce, Eliška Gruberová, vedoucí turnovského informačního centra. Podle ní svoji roli hraje vždy také začátek jara, zvlášť letos po dlouhé zimě lidé velmi rádi slyšeli na nabídku putování krásnou přírodou Maloskalska. Navíc se v sobotu 27. dubna vydařilo počasí, co víc si tedy přát!
Vydáno: 01. 05. 2013 | 1585 přečtení | Počet komentářů: 1

Počet zobrazených článků: 10 (z celkem 356 nalezených)

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS
jordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salesac longchamp pas chergucci outlet