Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 


n201111101036_rep_215_011_hasiciVe středu 9. listopadu odpoledne proběhla v sídle Sboru hasičů města Turnova v „hasičárně“ v Daliměřicích malá slavnost. Jednotka poloprofesionálních hasičů slavila desetiletí své činnosti. A byla to oslava stylová – do výbavy hasiči získali nové vozidlo, za které by se nemusela stydět žádná profesionální jednotka. Pořízení vozidla nebyla jednoduchá záležitost, jak připomněl místostarosta Jaromír Pekař, za jeho nákupem jsou desítky jednání s místními firmami a podnikateli, pozitivně se k celé záležitosti postavili zastupitelé města, podařilo se získat příspěvek od Libereckého kraje.
Vydáno: 10. 11. 2011 | 3503 přečtení | Počet komentářů: 6

n201110242237_rep_206_011_marek„Naším cílem je, aby nové prostory sloužily dalšímu kulturnímu rozvoji Turnovska, ve sboru budeme pořádat přednášky a koncerty i pro širší veřejnost, v rámci partnerství s německým sborem se tu budou konat také setkání dětí a mládeže z obou zemí a další akce.“ Tak zní citace z prohlášení Ondřeje Halamy stará 10 let. Tehdy tento duchovní turnovského Ochranovského sboru při Českobratrské církvi evangelické těmito slovy zahajoval provoz právě opraveného Markova domu ve Skálově ulici. Jeho slova se naplnila vrchovatě. „Zpočátku vůči nám panovala mírná nejistota, město mělo více nabídek, mohla tu být stylová restaurace či bytový dům. Jsem rád, že se tehdejší zastupitelé nakonec rozhodli, že rodný dům významného českého národního buditele má i nadále pokračovat v duchovním odkazu,“ komentoval při setkání k desátému výročí fungování domu Ondřej Halama.
Vydáno: 24. 10. 2011 | 2414 přečtení | Počet komentářů: 2

n201109201330_rep_202_011_ploukonPrázdninám už sice odzvonilo, ale prázdninová nabídka ještě místy doznívá. Každý se loučí s létem. A jedno takové rozloučení se uskutečnilo v pátek 16. září v Country saloonu V jeteli. A nebylo to rozloučení ledajaké. Nedaleko Turnova totiž koncertoval Robert Křesťan a Druhá tráva. Dokonce s sebou přivezli i legendárního bluegrassového hudebníka a skladatele Petera Rowana z USA. Do Country saloonu V Jeteli, který se nachází na samém konci Ploukonic, se lidé sjížděli celý páteční podvečer a ve vidině příjemného zážitku se pomalu usazovali na lavicích u stolů nebo v prvních řadách pod pódiem.
Vydáno: 20. 09. 2011 | 3233 přečtení | Počet komentářů: 1

n201109062322_rep_194_011_basniciS textem a písní Básníci ticha jsem se setkal již před mnoha lety a patřila mezi několik málo nej, které jsem měl ve svém zpěvníčku. Samozřejmě letopočet začínal číslicí 1 a nezpíval ji nikdo jiný než Milana Mejla Hlavsa. Tenkrát byla doba vzdoru, republika po obsazení bratrskými vojsky kvílela, kultura dostávala na frak z vůle úřednické, nikoliv pro nezájem lidí. Popis toho všeho, co se tenkrát dělo, by bylo rozsahem na román. Přesto mne nikdy ani v duchu nenapadlo, že po předčasné Hlavsově smrti se s jeho jménem a odkazem důvěrně setkám na hudební akci v Turnově, a to v době, kdy letopočet začíná číslicí 2.
Vydáno: 06. 09. 2011 | 3515 přečtení | Počet komentářů: 4

n201108222332_rep_190_011_dobesStejně jako meteorologové slibují na konec prázdnin nejhezčí počasí z celého léta, i kulturní akce, které se na sklonku prázdninových dní konají, patří mezi ty nejlepší. Už začátkem srpna potěšil návštěvníky zámku Hrubý Rohozec Vlasta Redl, který byl prý (bohužel jsem tenhle bonbonek nestihla) naprosto úžasný. V polovině srpna se do našeho kraje přijel podívat další velmi osobitý písničkář – Pavel Dobeš. Na jeho koncert upozorňovaly plakáty, kde jsme se mohli dočíst, že vystoupí 18. srpna v areálu Motelu Even a firmy Kinghouse v Sedmihorkách. Kulturních akcí v Sedmihorkách tedy stále přibývá. Zatímco loni se zde konal „pouze“ první ročník folk-rockového festivalu. Letos tu byly festivaly dva, jedno divadlo a jeden samostatný koncert. A možná, že pořadatelé ještě něco připraví na babí léto…
Vydáno: 22. 08. 2011 | 3689 přečtení | Počet komentářů: 0

n201108151930_rep_180_011_vikendLetošní léto je opravdu velmi rozmarné. Rozmarné možná až příliš, sluníčka a tepla si děti mnoho neužily, koupat se mohou většinou jen někde pod střechou, a to už zanedlouho půjdou opět do školy. Někdy ale déšť přece jen milosrdně ustane a objeví se sluníčko. Potom hurá do přírody a na akce, které jsou pro děti a dospělé připraveny. Nebývale aktivní návštěvníky potom zaznamenávají správci památek i pořadatelé akcí. Za deště přijde jen málokdo, když se počasí zlepší, jakoby lidé chtěli stihnout vše najednou.
Vydáno: 15. 08. 2011 | 2165 přečtení | Počet komentářů: 0

n201108011335_rep_161_011_benatskaZpívali spolu a přitom se na sebe dívali. Bylo jim kolem padesáti a doma měli možná dvě tři odrostlé děti. Když skladba dozněla, ona ho lehce pohladila po ruce a dlouze se na něho zkoumavě zadívala. Možná ta písnička pro ně něco znamenala, když jim bylo dvacet… Ne, to není scéna z „béčkového“ amerického filmu, ale stalo se v hledišti během skladby „Kdo tě líbá…“ legendárního Olympicu na hlavní festivalové scéně 19. ročníku Benátské noci v Malé Skále, která se uskutečnila o posledním červencovém víkendu. Pro někoho možná nostalgie a vzpomínky, pro jiného objevování nových žánrů. A pro tu nejmladší generaci první zkušenosti – od těch hudebních přes zaujetí opačným pohlavím až po ty alkoholové. Měly to tak všechny generace, ti dnešní -náctiletí mají pouze na rozdíl od těch starších více možností a více volnosti. To budiž připomenuto těm, kteří by už už zdvihali mentorský ukazovák!
Vydáno: 01. 08. 2011 | 4090 přečtení | Počet komentářů: 9

n201107242038_rep_155_011_dolankyZhruba pětistovka návštěvníků přišla v sobotu 23. července do areálu za Dlaskovým statkem v Dolánkách, kde se uskutečnil v pořadí 26. ročník Folkové noci. Tuto prestižní hudební přehlídku založil v polovině 80. let minulého století známý muzikant Dalibor Cidlinský z Frýdštejna. První ročník se v červenci 1986 uskutečnil v hospodě ve Voděradech (kvůli dešti), další potom na koupališti ve Frýdštejně, resp. na louce v Ondříkovicích. Od roku 2008 se pod novým pořadatelem akce koná v Dolánkách. I když má hudební přehlídka příznivé letní červencové datum, v posledních letech organizátoři bojují s počasí. Před dvěma lety se sice hrálo, ale za vytrvalého deště přišlo jen pár skalních diváků, vloni byla akce ze stejného důvodu zrušena. I letos hrozily povodně, nicméně v sobotu panovalo pěkné slunečné počasí, areál se pořadatelům podařilo vysušit i za pomoci techniky. Přesto lidé nepřišli v počtu, který by byl vzhledem k nákladům potřeba.
Vydáno: 24. 07. 2011 | 3098 přečtení | Počet komentářů: 2

n201107121741_rep_147_011_sedmrockI druhý sedmihorský festival v areálu motelu Even a firmy Kinghouse měl podobný průběh jako ten první. Jak na rockový, tak i na folk-rockový festival mohlo přijít více lidí, přesto první zkušební ročník přinesl velmi příjemné oživení prázdninové nabídky turnovské části Českého ráje. A také kvalitní pořadatelské zázemí; a jestli by bylo dobré ještě něco kromě hudební části speciálně „vypíchnout“, tak je to ozvučení kapel, resp. prostoru pro diváky. Už při prvním folk-rockovém festivalu bylo výborné, při rockovém festivalu ale bylo opravdu vynikající.
Vydáno: 12. 07. 2011 | 3262 přečtení | Počet komentářů: 0

n201107042300_rep_133_011_apocalypticaStart letošních prázdnin se v areálu sychrovského zámku odehrál opět ve velkém stylu. Znovu se zde objevila hvězda světového formátu. Tentokrát to byla finská kapela Apocalyptica. Po zkušenostech s parkováním z minulého roku jsem raději vyrazila s takřka dvouhodinovým předstihem. Co se parkování týká, proběhlo bez větších problémů, ovšem pokud jde o organizaci u vstupu, ta byla, nebála bych se říct, tristní. Lidé čekali v dlouhé frontě, která se klikatila přes celé nádvoří zámku až k parkovišti a celý kolos se začal hýbat až kolem 19.15. Myslím, že by organizátoři nic nepokazili tím, pokud by brány zámeckého parku nechali přístupné už od 18.00. Lidé by postupně přicházeli a nebyli by nuceni trčet hodinu (i déle) v dlouhém dvojstupu, který mnohé otrávil (že jsme v Čechách, a tak kdekdo předbíhal, to snad ani nemusím zmiňovat). „Perličkou“ tohoto nepříjemného začátku jinak velmi povedené akce byli nevrlí členové místních security. Pokud ale tuhle anabázi návštěvník přežil, čekaly ho už jen hezké chvíle.
Vydáno: 04. 07. 2011 | 3316 přečtení | Počet komentářů: 22

Počet zobrazených článků: 10 (z celkem 356 nalezených)

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS
jordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salesac longchamp pas chergucci outlet