Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 


n201507091528_rep_111_015_vegaJeště hodinu po koncertě se Suzanne Vega podepisovala svým příznivcům a jak velmi důrazně opakovala, koncert v zámeckém parku na Sychrově byl pro ni výjimečný. Vůbec nečekala takové krásné prostředí, do kterého její hudba krásně zapadala, příjemně byla překvapena i z publika, které reagovalo na její průvodní slovo v angličtině a některé písně zpívalo společně s ní. Koncert na Sychrově 8. července se povedl. „Určitě ho zařazujeme mezi ty nejlepší, které jsme zde uspořádali, už nyní začínáme domlouvat, co zde pro návštěvníky připravíme v příštím roce, nějaká předběžná dohoda již je, lidé se budou mít na co těšit,“ shrnuje za pořadatele Pavel Mikez.
Vydáno: 09. 07. 2015 | 1237 přečtení | Počet komentářů: 7

n201507060914_rep_102_015_kamenV pozměněném duchu, kdy se na pódiu v doprovodném programu střídaly místní kapely a dobové kostýmy a příjezdy králů a vévodů, historickou módní přehlídku či ohňostroj nahradily večerní promítání v letním kině a turistický vláček, se uskutečnil letošní 11. ročník akce Kámen a šperk v Českém ráji. Ten se tradičně koná na začátku prázdnin a zve místní i letní návštěvníky města. Spojení s představením umu kamenářů a šperkařů zůstalo, stejně jako trh, kde si zájemci mohli práce šperkařů či sklářů zakoupit. Trh letos ostatně probíhal na obou stranách náměstí, protože sobota 4. července byla i první sobotou, kdy v Turnově byly obnoveny farmářské trhy a svoji produkci od zeleniny po včelařské výrobky, maso, uzeninu a pečivo nabídla zhruba desítka prodejců.
Vydáno: 06. 07. 2015 | 1747 přečtení | Počet komentářů: 3

n201507011822_rep_96_015_szZ většiny míst v areálu Šťastné země v Radvánovicích u Turnova, kde se nachází největší přírodní dětské hřiště v České republice, jsou nyní vidět hned dva majestátní hrady Trosky. Není to zrakový klam, je to skutečnost. Zatímco středověká zřícenina hradu již Český ráj hlídá několik století, od neděle 28. června je tu ještě jeho replika. Ano, takhle nějak hrad ještě v době, kdy sloužil jako sídlo panství, musel vypadat. Replika na vrchu nad Šťastnou zemí je zhotovena z akátového dřeva v poměru 1:5. Je zde celkem šest věží ve výšce 8,5 metru, cimbuří, vstupní brány, ochoz a dva několikametrové tobogany částečně vedené v zemi. „Desítky dětí a dospělých v neděli čekaly až hrad symbolicky otevře zpěvák Richard Krajčo s kolegy z kapely Kryštof. Ten si na pomoc přizval vlastní děti. Byla to taková příjemná chvilka na konci několikaměsíčního snažení. Myslím, že se nám replika Trosek povedla, těšíme se, co tomu řeknou návštěvníci,“ říká správce areálu Pavel Faltus.
Vydáno: 01. 07. 2015 | 2288 přečtení | Počet komentářů: 32

n201506091337_rep_91_015_msI přes úmorné vedro dorazilo v sobotu 6. června do areálu Maloskalské noci asi dva a půl tisíce diváků, což je o něco víc než vloni. Už dopolední neckyáda na Jizeře přilákala zhruba dvě stovky lidí, na vodě se představila desítka roztodivných plavidel, uskutečnily se i soutěže spojené s vodou a řekou, do kterých se mohli zapojit i diváci. Odměnou jim byly volné vstupenky na festival. „Myslím, že se nám daří postupně vytvářet opravdu rodinný festival, kam se dospělí nemusejí bát i s malými dětmi. Těch tady letos bylo opravdu hodně, je vidět, že návštěvníci naše směřování vnímají. Na rodinném pojetí je postavena dramaturgie festivalu i všechny doprovodné aktivity. V tuto chvíli je čas na krátké zastavení a zamyšlení, co a jak dál v příštích letech vylepšit. Atmosféra by měla být i nadále podobná, co zatím vím o čtvrtém ročníku, který se bude konat opět v červnu příštího roku, že by se na něm mělo točit domácí Maloskalské pivo,“ shrnul s úsměvem za pořadatele Pavel Mikez.
Vydáno: 09. 06. 2015 | 1887 přečtení | Počet komentářů: 2

n201506021637_rep_85_015_trhyZa dva víkendové dny 30. a 31. května branami turnovských Staročeských trhů prošlo 10.200 platících návštěvníků, což je rekord srovnatelný snad jen s dobou před 12 lety, kdy byla návštěvnost podobná (to bylo v roce, kdy byla otevřena druhá scéna v parku). „Čím si letošní mimořádný zájem vysvětluji? Tradičně vyšlo počasí, pomohla nám média v propagaci a pomohli samotní řemeslníci. Letos jich sem chtělo přijet přes patnáct set! Vybrali jsme sto osmdesát. Myslím, že je tady k vidění to nejlepší v republice. Samotní řemeslníci, mistři svého oboru, říkají, že u nás jsou trhy s nejlepší atmosférou,“ hodnotí za pořadatele Vladimíra Jakouběová, ředitelka Muzea Českého ráje.
Vydáno: 02. 06. 2015 | 1625 přečtení | Počet komentářů: 5

n201506011016_rep_81_015_balonyObec Zámostí-Blata na Jičínsku se v neděli 31. května vpodvečer stala hlavním balonářským místem v České republice. Desítky lidí z blízkého i vzdálenějšího okolí se přijely podívat na start vzducholodi, která je jediná svého druhu v Evropě a v Česku byla naposledy k vidění před třemi lety v okolí Brna a Karlštejna. Vzducholoď pro šest pasažérů provozuje nadnárodní společnost Festo, která s ní postupně objíždí země, ve kterých působí. Proto se do Česka vrátí nejdříve za tři až čtyři roky. „Kromě vzducholodě byla k vidění i jedna opravdová rarita, balon ušitý opačně – košem vzhůru,“ uvádí Luboš Baloun, pilot společnosti Baart, jehož firma se na této akci podílí a spolupracuje na zajištění potřebného technického zázemí.
Vydáno: 01. 06. 2015 | 1594 přečtení | Počet komentářů: 4

n201505190844_rep_74_015_hasiciDobrovolní hasiči. Zejména v menších obcích často jediný fungující spolek. A v naprosté většině obcí hojně podporovaný spolek! Však také „zakokrhá-li červený kohout“, většinou když ne první, tak místní přijíždějí k požáru bezprostředně za profesionálními hasiči. Před vznikem profesionálních sborů byli jediní, kdo byl schopen sousedům pomoci. Proto v obcích hasičské sbory vznikaly již před více než sto lety. Nejinak tomu bylo v Olešnici, kde byl hasičský sbor založen v roce 1890. Už o rok později byla na návsi postavena první zbrojnice. V Olešnici se v roce 1901 také uskutečnil první župní hasičský sjezd. Mezníkem byl nákup motorové stříkačky značky Stratílek v roce 1931. Ta je v majetku zdejších hasičů dodnes!
Vydáno: 19. 05. 2015 | 1329 přečtení | Počet komentářů: 1

n201505120914_rep_70_015_stromyNěkolik desítek lidí vyrazilo v pátek 8. května na pouť Českým rájem s dvěma českými hudebními legendami – písničkářem Vladimírem Mertou a houslistou Janem Hrubým. „Chtěli jsme touto poutí upozornit na poměrně masivní kácení stromů, kterého jsme v našem kraji v poslední době svědky. Jsou místa, kde bychom stromy měli chránit, jako je třeba nádherná jedle před vstupem na hrad Valdštejn, která měla být pokácena, aby lidé měli do hradu snazší přístup. Stromy mají právo žít vedle nás a i tady vedle nás zestárnout a dožít,“ uvedla za pořadatele Iveta Sadecká ze Svobodné školy umění (akci vedle SVOŠUM spolupořádalo o. s. Radosti).
Vydáno: 12. 05. 2015 | 1171 přečtení | Počet komentářů: 2

n201505081834_rep_60a_015_valkaJako důstojné lze označit připomenutí 70. výročí konce II. světové války v Turnově. Na čtvrtek 7. května připravila radnice spolu s dalšími organizacemi a jednotlivci program soustředěný hlavně do Skálovy ulice a jejího okolí. Dopoledne byl pro žáky druhého stupně základních škol v kině Sféra promítnut film „Chlapec v pruhovaném pyžamu“, popisující osud syna nacistického důstojníka, který netuší, že v jeho blízkosti není farma, ale koncentrační tábor. Pro děti z mateřských a základních škol byla připravena historická i současná vojenská technika, soustředěná na ploše před Sokolovnou.
Vydáno: 08. 05. 2015 | 1358 přečtení | Počet komentářů: 0

n201504262040_rep_53_015_sezonaNa pět tisíc návštěvníků se zúčastnilo celodenní akce Český ráj dětem, kterou je zahajována turistická sezona v Českém ráji na Turnovsku. Letos se uskutečnil již dvanáctý ročník této akce, která je vždy pořádána poslední víkendovou sobotu v dubnu. Letos tedy 25. dubna. Na trasu, která vedla z Lázní Sedmihorky Hruboskalským skalním městem do areálu Šťastné země, vyrazili někteří nedočkavci již před oficiálním startem. Na trase čekaly na účastníky všetečné otázky, postavičky z českorajských pověstí s úkoly, žáci ZŠ z turnovské Žižkovy ulice měli připraveno divadelní představení. Otázky pomáhali svým ratolestem luštit i rodiče. Vždyť turistická hra: Za pověstmi Českého ráje, ze které otázky vycházely, je určena pro celou rodinu.
Vydáno: 26. 04. 2015 | 1087 přečtení | Počet komentářů: 0

Počet zobrazených článků: 10 (z celkem 356 nalezených)

Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS
jordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salejordans for salesac longchamp pas chergucci outlet