Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 
Turnovsko v akci >> ČERVNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY VE ZNAMENÍ REKORDU CO DO POČTU A PESTROSTI AKCÍ

ČERVNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY VE ZNAMENÍ REKORDU CO DO POČTU A PESTROSTI AKCÍ

n201306022142_vakci_122_013_akcecervenJe před námi rekordní měsíc. Alespoň co do nabídky kulturních akcí. Nemá totiž za poslední roky konkurenci! Kumulace koncertů a zajímavostí do jednotlivých dnů je až fascinující. Objevilo se několik nových pořadatelů, kteří se budou chtít prosadit, je zde i několik pořadatelských stálic i pořadatelských návratů. Vezměte si třeba takovou sobotu 22. června. Návrat velkého hudebního festivalu na Malou Skálu, Slavnosti piva Rohozec, Kozafest, ve Šťastné zemi zahájení pravidelných akcí, Léto u Avie, Slavnosti lípy v Tatobitech, exkluzivní divadelní představení v Sedmihorkách a k tomu všemu mág, věštec a senzibil Vlastík Brůček se svým kulturním vystoupením poprvé v našem regionu! Také nabídka dalších dnů je mimořádná, proto nenechte pořadatele na holičkách a alespoň na něco, co máte rádi, se vydejte!


Sobota 1. června
* SLAVNOSTNÍ AKT U PAMĚTNÍ DESKY ANTONÍNA DVOŘÁKA na zahájení tradičního festivalu. Zámek Sychrov, začátek v 10.30 hodin - Pěvecký sbor Antonín Dvořák.
* ZAHRADNÍ SLAVNOST - 4. ročník. Zahradní slavnost pro děti s autismem a jejich rodiny, v letošním roce  s podporou Nadace Syner. Pořádá Speciálně pedagogické centrum pro děti s autismem a mentálním postižením v Sobotecké ulici (zahrada školy). Začátek ve 13.00 hodin. Více na www.autismus-liberec.cz.
* PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO, II. ročník výstavy plyšových medvědů, hrad Rotštejn v sobotu 1. a v neděli 2. června vždy v době od 10.00 do 16.00 hodin. Představen bude i netradiční vzdělávací projekt Hugo na cestách. Za deště se akce nekoná!
* JAWA V ČESKÉM RÁJI. Již páté setkání majitelů legendárních motocyklů Jawa 500 OHC. Náměstí v Rovensku pod Troskami od 9.00 hodin a po 16. hodině. Odjezd na spanilou jízdu v 10.30 hodin.
* OSLAVY 120. VÝROČÍ SOKOLA FRÝDŠTEJN. Program: 13.00 hodin - zahájení programu, slavnostní průvod, ukázky sletových a sokolských skladeb, kulturní program. V 15.00 hodin zahájení dětského dne - sportovní soutěže pro děti všech věkových kategorií. Oslavy probíhají na koupališti.
n201306022143_vakci_123_013_akcecerven* BOUDA NA ULICI 2013 proběhne již tradičně od 14.00 do 18.00 hodin v rámci Mezinárodního dne dětí v turnovském městském parku za letním kinem. Prostor se opět naplní padesátkou dovednostních, vzdělávacích a zábavních atrakcí pro nejmenší, mládež, rodiče i seniory. Vedle již tradičně oblíbené pěny, výtvarného řádění, tažení automobilu na laně, obřího nafukovacího centra Alcatraz, airsoftu, jízdy na traktůrcích či bednolezení se můžete těšit i na nové překvapivé atrakce. Bouda na ulici se více a více stává místem pro setkání celých rodin, starých přátel či vybití energie pro mladé. Toto vše je možné za rozvíjející se spolupráce s množstvím partnerů a sponzorů, jako jsou Jednota bratrská, Nová naděje, o. s., Junák – středisko Štika Turnov, Žlutá ponorka, atletický klub AC Syner, městská i republiková policie, město Turnov, KCT, firma Zikuda a mnozí další. Vstup je zdarma. Na místě bude možnost občerstvení. Akce se koná za každého počasí.
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu od 15.00 hodin Junk yard open air, HC Metal Festival.
* 90 LET HASIČŮ V KACANOVECH. Soutěž v hasičském útoku, Klauni z Ráje (skákací hrad), hasičské hry o ceny. Hudební program: Waldovy Matušky – od 15.00 hodin (Kacanovský band), Turnovanka – od 16.30 hodin (dechovka), Gradace – večer (rock). Akce probíhá do 14.00 hodin na louce u koupaliště. Občerstvení zajištěno. Pořádá SDH Kacanovy a obec Kacanovy za podpory kacanovských spolků a sponzorů.

Neděle 2. června
* DĚTSKÝ DEN S NÁRUČÍ  A KNÍŽKOU.
Na hradě Valdštejně připravilo Centrum pro rodinu Náruč pestrý program soutěží, her, pohádek, výtvarnou dílnu. K této akci se připojuje také turnovská knihovna v rámci Týdne čtení dětem. Začátek v 11.00 hodin.
* Od 17.00 hodin se koná v kostele sv. Jakuba St. v Přepeřích vystoupení pražského komorního souboru SUBITO. Vstupné dobrovolné, věnované na opravy kostela.

Pondělí 3. června
* BACK TO BULLERBYN.
Co se stane s Bullerbynem, když člověk dospěje? Kdo koho miluje, kdo na koho žárlí, kdo s kým a kdo bez koho…? Prostě všechno, co jste kdy chtěli vědět o Bullerbynu a báli jste se zeptat… První českoslovinská loutková soap opera. Inscenace je určena především dospělým, ale i mladším (12+) divákům, vznikla v únoru 2011 v koprodukci s LG Maribor. Režie Jakub Vašíček a kolektiv - Divadlo Športniky. Městské divadlo Turnov, začátek v 19.30 hodin, vstupné 140 Kč, v předprodeji 120 Kč.

Úterý 4. června
* POHÁDKOVÝ PODVEČER – VEČERNÍČEK JE NÁŠ KAMARÁD.
Oblíbený pohádkový podvečer je v rámci akce Týdne čtení dětem věnován nejoblíbenějším pohádkám z večerníčků. Na děti se těší Eva Kordová a LS Na Židli - Petr Záruba. Terasa knihovny – u stromu Pohádkovníku. Začátek v 16.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE: IDEÁLY HUMANITNÍ. Jednota bratrská - Unitas Fratrum, Ochranovský sbor při ČCE v Turnově zve na setkání s profesorem Janem Sokolem. Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc, je výrazný český intelektuál, filosof, vysokoškolský pedagog, první děkan Fakulty humanitních studií UK a publicista; v letech 1990–1992 byl poslancem Federálního shromáždění, ministrem školství v r. 1998 a také kandidátem ve volbách prezidenta ČR v únoru 2003. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 19.00 hodin.

Středa 5. června
* V červnu se koná každou středu od 18.00 hodin v kapli v Mašově modlitba sv. růžence za opravu kapličky a všechny turnovské obyvatele.

Čtvrtek 6. června
* JÁNSKÝ JARMARK
v prostorách waldorfské mateřské školy v Daliměřicích. Začátek v 15.00 hodin.
* SYNAGOGA TURNOV zve na závěrečný koncert žáků ZUŠ Turnov třídy Petra Kostky a Tomáše Bady. Začátek v 17.00 hodin.

Pátek 7. června
n201306022145_vakci_132_013_akcecerven* D klub: POHOVKA
. Hostem Ivo Šmoldase bude známý moderátor a bavič Karel Šíp. Hudební doprovod obstarají pánové Půta a Seidl. Jedná se o přeložené představení, vstupenky zůstávají v platnosti. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, pro seniory 140 Kč (k vyzvednutí na odboru sociálních věcí radnice).
* NEFORMJAZZFEST. Patnáctý ročník NeFormJazzFestu a Jazzových hodů proběhne v atriu Muzea Českého ráje. Představí se Big Band ZUŠ Turnov pod vedením Václava Sajbta, Lédl Jazz Q s Jaroslavem Šolcem, Petr Janovec Band a hvězdný host Jan Smikmator s programem Pocta Franku Sinatrovi. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: V rámci programu na celou sezonu vystoupí od 20.00 hodin kapela Tam Dole Tma + hosté (folk).
* Sedmihorské léto: FEŠÁCI S PETREM NOVOTNÝM A HOSTEM MICHAELOU TUČNOU. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 230 Kč, na místě 290 Kč. Začátek ve 20.00 hodin. Program se koná za každého počasí, zastřešené hlediště.
* COUNTRY KLUB PLOUKONICE: COP a Míša Leicht. Začátek ve 20.00 hodin. Více na www.vjeteli.cz.

Sobota 8. června
n201306022143_vakci_124_013_akcecerven* FESTIVAL BEZ PLOTŮ
- 2. ročník. Festival na podporu klientů Domova Pod Skalami v Kurovodicích s naprosto unikátní a neopakovatelnou atmosférou, kterou jinde nezažijete - a ještě podpoříte dobrou věc! Na festivalu bez nároku na honorář vystoupí: 13.00 Divadlo Jirásek Olešnice, 14.00 Divadlo Nakafráno, 15.00 Messeráček, 16.00 Funny Grass, 17.00 Waldovy Matušky, 18.00 Rozumbrothers, 19.00 Traffic Jam, 20.00 Ovčie Kiahne, 21.00 Vltava, 23.00 Tres Udos. V průběhu vystoupí také bubeníci Barrel Battery a také Kurovodičtí umělci! Pořádají: o. s. Radosti Kacanovy, sdružení Život na vsi a Domov Pod Skalami Kurovodice.
* Od 16.30 hodin se v obci RADIMOVICE na hasičské louce konají OSLAVY 470 LET OD PRVNÍ PÍSEMNÉ ZMÍNKY O OBCI. Hudba a občerstvení zajištěno.

Pondělí 10. června
* ČESKOPOLSKÝ STUDENTSKÝ DIVADELNÍ PROJEKT
. Mʼarq ʼwn ẕyrq - židovské pověsti. Městské divadlo, začátek v 17.00 hodin.
* ZÁVĚREČNÉ VYSTOUPENÍ PĚVECKÝCH SBORŮ: Opět po roce se představí všechny tři pěvecké sbory ZUŠky Turnov: KARNÍNEK pod vedením Jindřicha Bady, TURNOVÁČEK pod vedením Daniely Nechutné a Ladislavy Grundové a CARMINA pod vedením Martina Hyblera. sále SUPŠ Turnov, začátek v 18.00 hodin.

Úterý 11. června
* DEN ČTENÁŘŮ NA HRADĚ
. Setkání nejlepších čtenářů nejen z turnovských škol, ale také z celého Libereckého kraje. Hrad Valdštejn, začátek v 10.30 hodin.
* DĚVČÁTKO SE SIRKAMI a CIRKUS NEGATIV. Představení pro školy hraje soubor SPOLU Spolku škol a speciálních pracovišť z Jelení Hory. Městské divadlo Turnov, začátek v 11.00 hodin.

Středa 12. června
n201306022143_vakci_125_013_akcecerven* DVOŘÁKŮV FESTIVAL
:  Interpretační hudební dílna mladých - slavnostní zahajovací koncert. Leoš Čepický – housle, Michyio Keiko – zpěv, Slávka Vernerová-Pěchočová – klavír, Jaroslav Šaroun – klavír
Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč. 

Čtvrtek 13. června
* TURNOV DNEŠNÍCH DNŮ
. Setkání se starostou města Turnova Tomášem Hockem v tzv. „Křesle pro hosta“ se koná pro obyvatele penzionu Výšinka a další zájemce z řad veřejnosti. Začátek ve 14.00 hodin. Pořad bude ve stejnou dobu zopakován ve středu 26. června v DD Pohoda. 
* CESTOVAT &NEŠKODIT. Přijďte se s mladým cestovatelem Ondřejem Horáčkem pobavit o tom, jak cestovat a přitom neškodit životnímu prostředí ani sobě. Informační centrum pro mládež v Knihovně A. Marka, začátek v 17.30 hodin.
* DVOŘÁKŮV FESTIVAL: Křest nového CD Turnovského orchestrálního sdružení. Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart, Bohuslav Lédl, Karel Bendl a Martin Hybler. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

n201306041513_vakci_133_013_akcecervenPátek 14. a sobota 15. června
* LÉTO U AVIE
- Dolánky u Turnova: Podnosfest 2013: AC/DC Bon Scott memorial band, The Boband, The Dědkové, Klauni z Ráje, Laurychovo divadlo, Šoumen, Trio Romano, Panda Diplomacy, Čmukaři nebo Polehňa - divadlo pro děti, Vendula Burger a Budilova divadelní škola. Pátek od 18.00 hodin, sobota od 14.00 hodin.
Pátek 14. června
n201306022143_vakci_126_013_akcecerven* Zahájení turnovského kulturního léta: MINIDIVADELNÍ PIDIPIKNIK.
Základní umělecká škola Turnov pořádá 4. ročník minidivadelní přehlídky– závěrečné vystoupení všech tříd dramatického oboru: Dráčci - O zoubkách, Kámoš drámoš - Husiti, Bezefšeho - Líza, Torzo na druhou - Koralína. Na závěr zazpívá a zahraje písně ze starých divadelních kusů MIDO – Malý improvizovaný divadelní orchestr. Atrium Muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 19.00 hodin, vstupné dobrovolné. V případě trvalého deště se akce koná v sále ZUŠ.
* Od 20.00 hodin hraje na fotbalovém hřišti v Rovensku pod Troskami zdejší kapela NARUBY BAND.
* Sedmihorské léto: HANA ZAGOROVÁ S HOSTEM PETREM REZKEM A KAPELOU JIŘÍHO DVOŘÁKA
. n201305220939_vakci_119_013_sedmiAreál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 360 Kč, na místě 430 Kč. Začátek ve 20.00 hodin.

Sobota 15. června
* LOUČENSKÉ SLAVNOSTI A STAROČESKÝ JARMARK
- výtvarná dílna, soutěže, divadlo... Program: 12.00   BROĎANKA - dechový orchestr Železný Brod, 14.00 SUBULCUS - jarmareční středověká muzika, 15.00  MEDVĚDÍ POHÁDKY pro děti, divadlo Rolnička, 15.30 ŠPALÍČEK - folklorní soubor ZUŠ Lomnice nad Popelkou, 16.00 DRAČÍ POHÁDKY - nafukovací pohádka divadla Rolnička, 16.30 PERNÍKOVÁ CHALOUPKA - loutkové představení souboru Na Židli, 17.00 IN TOUCH - crossover rock, 18.00 POSEZENÍ S KRAKONOŠEM – divadelní představení DS KRAKONOŠ, 19.00 FD BAND – big beat. Večer slavnostní ohňostroj. Pořádají obec Loučky a MAS Turnovsko.
* DVOŘÁKŮV FESTIVAL:  interpretační hudební dílna mladých - závěrečný koncert. Účinkují frekventanti  interpretační hudební dílny mladých. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* COUNTRY KLUB PLOUKONICE: Bluegrassový čtyřlístek speciál k 15 letům BG Bazaru.Vystoupí: BG Bazar, Modrotisk, Berušky, Funny Grass, Spare parts. Začátek v 16.00 hodin. Více na www.vjeteli.cz.

Pondělí 17. června
* SETKÁNÍ SE STAROSTOU
v Turnově II od 16.00 do 18.00 hodin v ZŠ v Alešově ulici. Témata: Urbanistická studie a využití prostoru mezi ZŠ Alešova, budovou střední školy a halou TJ. Dalšími tématy jsou využití hřiště u střední školy, jižní sjezd z R35 do Fučíkovy ulice, revitalizace sídliště, zateplení ZŠ Alešova, vznik tržnice ve dvoře Kubistického domu ad. Občany zve starosta města Tomáš Hocke.

Úterý 18. června
* RAZÍTKOVÉ HRÁTKY S PÍSMENKY A SLOVY.
Výtvarná dílna pro veřejnost. Objevte krásu a hravost bramborových razítek. Zahrada nebo výtvarná dílna Žluté ponorky (podle počasí) v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin. Děti vstup zdarma, dospělí 50 Kč.

Středa 19. června
* TURNOV RUDNÍKU - SBÍRKA HOLÍNKY 2013. Turnovské kulturní léto 2013 a město Turnov pořádají benefiční akci na podporu zaplavené obce Rudník. Program:
n201306120926_vakci_140_013_holinky- Náměstí Českého ráje od 14.00 hodin:
14.00 - Messeráček - Základní umělecká škola Turnov, 15.00 – Čmukaři, 16.00 - Waldovy Matušky, 16.30 - Taneční a pohybová škola Ilma, 17.00 - Michal Hrůza a kapela Hrůzy, 18.00 - DeBill Heads
- Atrium Muzea Českého ráje:
18.00 – Turnovanka, 19.00 – Nakafráno, 20.30 - Dědkové
Umělci vystupují bez nároku na honorář, časy začátku vystoupení jsou orientační a mohou se ještě měnit. Po celou dobu na náměstí a v atriu muzea budou k dispozici kasičky na finanční sbírku. Po skončení akce se přemístí do infocentra na náměstí a podatelny městského úřadu, kde budete moci postiženým povodněmi přispět až do konce června! Další informace na tel. 724 901 387, www.pod-nos.cz

Čtvrtek 20. června
* SYNAGOGA TURNOV
zve na přednášku judaistky Husitské teologické fakulty v Praze ThDr. Pavly Damohorské. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pátek 21. června
* SOUTĚŽ V POJÍDÁNÍ TATRANEK
- 2. ročník netradiční soutěže se uskuteční na fotbalovém hřišti v Tatobitech. Soutěží se ve dvou disciplínách: sprint (sníst tatranku co nejrychleji) a maraton (co nejvíce tatranek za daný čas). Začátek akce v 18.00 hodin. Prezentace soutěžících od 17.30 do 18.00 hodin. Informace a přihlášky na emailu: radan.mlejnek@centrum.cz.

Sobota 22. června
n201306022143_vakci_127_013_akcecerven* MALOSKALSKÁ NOC
. Návratem k tradici konání kvalitního hudebního festivalu v Malé Skále bude první ročník jednodenního festivalu. Omezená kapacita 3-5 tis. návštěvníků (!), žánr rock, pop, zaměření na rodiny s dětmi, doprovodné programy, tradiční neckyáda. Program: 9.00 – 12.00 neckyáda na Jizeře, 12.00 otevření areálu, 14.00 Pískomil se vrací, 14.55 - Abba stars, 16.00 Jaroslav Uhlíř, 17.00 Anna K, 18.05 Děda Mládek IB, 19.20 Eddie Stoilow, 20.45 Richard Müller, 22.15 MIG 21, 23.35 Walda Gang, 0.55 Rybičky 48. Vstupenky v předprodeji za 490 Kč. Více na www.maloskalskanoc.cz.
* KOZAFEST 2013. Rockový festival. Vstup volný, začátek ve 13.00 hodin, vstup volný. KAPELY:  Silent Session, All Friends Dead, Doktor Triceratops, Rain, Panychida, Janesession, Hush, Hallodrn, Piranha, Nothingham, Agrebi, Pitty Poky.
* LÉTO U AVIE - Dolánky u Turnova: Vozichet + Kabája, divadlo pro děti a folkové dívčí trio. Začátek ve 14.00 hodin.
* SETKÁNÍ RODÁKU A PŘÁTEL OBCE SMRČÍ.  Program: slavnostní zahájení u zvoničky, posezení v "hasičárně", možnost zakoupení knih pana Mlejnka, živá hudba k tanci a poslechu, občerstvení zajištěno.
n201306022144_vakci_128_013_akcecerven* XVI. SLAVNOSTI PIVA ROHOZEC. Areál pivovaru. Program: 13.00 – 13.05 Přivítání, moderátor Macek Jiří, 13.05 – 14.35 Pepíno band, 14.35 – 14.55 Taneční a pohybová škola ILMA, 14.55 – 16.25 Michal Tučný revival band, 16.25 – 16.50 losování Veselého putování, 16.50 – 18.20 Těla, 18.20 – 18.45 losování „Hra s Pivovarem Rohozec“, 18.45 – 20.45 Komunál, 20.45 – 21.15 SHŠ Rytíři turnovského meče, 21.15 – 22.45 Deep Purple revival, 22.45 – 23.00 Ohňostroj, 23.00 – 01.00 Luboš Odháněl.
* SLAVNOSTI LÍPY – zahájení ve 20.00 hodin u tisícileté lípy v Tatobitech. Program: Malý folkový „worchestr“ADAMANT, lampionový průvod do Malířovy zahrady - zde slavnostní ohňostroj ve 22.30 hodin.
Pořádá o. s. Dědina.
n201306022144_vakci_129_013_akcecerven* TRIFIDI  JDOU! Ve 20.00 hodin začíná v restauraci „Pod kaštany“ v Příhrazích program umělecké skupiny VIZE 22 - VLASTÍK BRŮČEK PLAMÍNEK A BOB HOCHMAN. Alternativní pecky, divoké bubny, rockové cover verze a jiné… Nechte se překvapit! Zároveň bude zahájena prodejní výstava kreseb Martiny Brdlíkové a obrazů Boba a Vladimíra Hochmana a Vlastíka Brůčka „PODTROSECKÁ  PRONIKÁNÍ…“
* SEDMIHORSKÉ LÉTO: divadelní představení VSTUPTE! Herecký koncert výjimečných českých herců Petra Nárožného, Ladislava Mrkvičky, Jana Čenského a Libuše Švormové v lidsky dojemné komedii slavného autora Neila Simona o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi. Areál společnosti Kinghouse a Motelu Even, Sedmihorky. Vstupné předprodej 290 Kč, na místě 360 Kč. Začátek ve 20.00 hodin.

Neděle 23. června
* Závěrečný koncert Dvořákova festivalu 2013: POCTA ANTONÍNU DVOŘÁKOVI.
Pěvecký sbor Antonín Dvořák, Turnovské orchestrální sdružení, Bohuslav Lédl – dirigent, klavír, Michyio Keiko – soprán, Eva Lédlová – soprán, Martin Hybler – dirigent, klavír. Na programu: Antonín Dvořák, Zdeněk Lukáš, Bohuslav Lédl a Stephen Collins Foster. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Pondělí 24. června
* SLAVNOST SLUNOVRATU NA HRADĚ VALDŠTEJN.
V krásném prostředí středověkého hradu ožijí stará řemesla kovář, dráteník, řezbář, která si každý může vyzkoušet. Pro malé i velké návštěvníky budou připraveny historické a výtvarné dílny.
Program:
12.30 hod. – Příběh opravdového trpaslíka aneb putování za švestkovou vůní, pohádku Ludvíka Aškenazyho – hraje Spolek holek Waldorfské školy v Semilech
14.00 hod. – Příběh opravdového trpaslíka aneb putování za švestkovou vůní, pohádku Ludvíka Aškenazyho – hraje Spolek holek Waldorfské školy v Semilech
16.00 hod. - Krádeže nohou ponožek královských – hrají studenti 12. třídy Waldorfské školy v Semilech
17.30 hod. – Balada pro banditu – hrají a zpívají žáci 8. třída Waldorfské školy v Semilech
Akci pořádá ZŠ a SŠ waldorfská, Semily a hrad Valdštejn.
* BUĎME KRÁSNÉ V KAŽDÉM VĚKU. Tvořivé a zajímavé setkání s kosmetičkou Lucií Majerovou ze známého salonu Lucie, která  všem ženám poradí, jak  pečovat o  svou pleť, vlasy a celkově o sebe jako osobnost. Spojeno pro zájemce i z řad mužů o numerologii a měsíční znamení. Klubovna penzionu Žižkova ul., začátek ve 14.00 hodin. 

Úterý 25. června
* SYNAGOGA TURNOV
zve na kytarový koncert studentů konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Začátek v 17.00 hodin.

Středa 26. června
* SETKÁNÍ SE STAROSTOU.
Sál Střelnice, téma likvidace komunálního odpadu. Začátek v 16.00 hodin.

Pátek 28. června
* LÉTO U AVIE
- Dolánky u Turnova: Hustej Wimpy (folk), začátek ve 20.00 hodin.
n201306022144_vakci_130_013_akcecerven* FUNKIN' TURNOV 9 – hudební festival. Atrium Muzea Českého ráje v Turnově, začátek v 18.00 hodin. Akce se koná za každého počasí! Cena vstupenek 250 Kč dospělí/ 200 Kč studenti na místě a 200 Kč dospělí/ 150 Kč studenti v předprodeji. Předprodej bude zahájen 17. června v KC Střelnice a v informačním centru na náměstí. Více na www.funkinturnov.info a na www.facebook.com/funkinturnov7.
Vystoupí kapely:
* FUNK CORPORATION. Domácí skupina Funk Corporation se opět vrací na koncertní pódia po roční pauze (www.funkcorporation.cz).
* TRAFFIC JAM. Druhá domácí kapela, kterou tvoří celkem 8 muzikantů včetně dechové sekce; letos se představí s novým zpěvákem (www.traffic-jam.cz).
* THE SPANKERS. Kapele hrající energický reggae-pop-funk-ska-groove-r’n’b vévodí medový hlas krásné a charismatické zpěvačky Sisy Feherové (www.thespankers.cz).
* TONYA GRAVES. Tonya Graves má zcela nezaměnitelný hlas, známý zejména z kapely Monkey Business. Zpěvačka pochází z amerického Peeksillu. Od roku 1995 žije v ČR (www.tonyagraves.cz).

Pátek 28. června – neděle 7. července
* HUDEBNÍ FESTIVAL a LETNÍ HUDEBNÍ KURZY B. MARTINŮ a L. JANÁČKA – TURNOV 2013
. Již 23. ročník (v Turnově osmý) festivalu a letních interpretačních kurzů proběhne v budově ZUŠ. Součástí kurzů jsou koncerty: 
* 1. 7. Miloslav Jelínek (kontrabas) a Baiba KUUSELA (Finsko) – violoncello
* 2. 7. Graffovo kvarteto a Igor Ardašev
* 5. 7. Koncert finských účastníků
* 7. 7. Závěrečný koncert účastníků kurzů

Sobota  29. června
* Základní organizace Českého svazu chovatelů Turnov 1 srdečně zve na MÍSTNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A DRŮBEŽE. Výstava se koná v od 8.00 do 15.00 hodin v areálu chovatelů u zastávky ČD Turnov - město. Vystaveni budou králíci různých plemen, různé velikosti, zbarvení, tvaru uší, struktury srsti. Více než polovina vystavených zvířat bude prodejných. Součástí výstavy bude i přehlídka drůbeže spojená s prodejem kuřic. Po celou doby bude zajištěno občerstvení a bude probíhat tombola s živými zvířaty. Vstupné: dospělí 30 Kč, děti do 10 let zdarma, děti nad 10 let 10 Kč.
* SBĚRATELSKÁ BURZA. KC Střelnice – foyer od 9.00 do 13.00 hodin.
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ V RADVÁNOVICÍCH: Jahodový den, Jahodové soutěže, ochutnávka jahod ad. Začátek ve 10.00 hodin.

Neděle 30. června
* LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU.
Po letech, kdy turnovský soubor Na Židli pořádal prázdninová divadelní představení na zámku Hrubý Rohozec, se v letošní sezoně tato tradiční nabídka přesouvá na Dlaskův statek, protože na zámku již pro ně neměli k dispozici vhodné prostory. První divadelní představení sezony se jmenuje AŇUŠKA A MARFUŠKA, hrají Maminy Jaroměř. Začátky představení vždy v 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.
n201306022145_vakci_131_013_akcecerven* TOMÁŠ KLUS - po úspěšném česko-slovenském turné se Tomáš Klus a jeho cílová skupina připravuje na sérii sedmi samostatných open air koncertů nazvaných „KONEČNĚ VENKU“. Část výtěžku z prodeje vstupenek půjde na podporu Studia OÁZA. Tomáš Klus bude vystupovat společně s kytaristou Jiřím Kučerovským, na kontrabas je doprovodí Jan Lstibůrek a na cajon Petr Škoda. Státní zámek Sychrov, cena vstupenky v předprodeji 350 Kč, na místě 400 Kč. Více na www.simmiag.cz.


Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 02. 06. 2013 | 4023 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS