Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 
Turnovsko v akci >> BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

BŘEZNOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

n201202291209_vakci_28_012_akcebrezenPrůběžně aktualizováno
Nabídka prvního jarního měsíce je poměrně pestrá. Knihovna pořádá Týden čtení, první březnovou neděli se můžete těšit na velký karneval ve Střelnici, ochotníci z Rovenska pod Troskami, Tatobit a Olešnice připravili premiéry nových divadelních her, které nastudovali přes zimu. V Domě Na Sboře se uskuteční pořad k 90. narozeninám významného turnovského výtvarníka, sochaře, malíře a spisovatele Jana Solovjeva. V nabídce KCT je také koncert nezaměnitelné písničkářky Radůzy a oblíbeného Tomáše Kluse. Závěr března patří v Turnově tradiční akci pro děti  - Noci a Andersenem a také vítání jara.

* PROGRAM KINA A VÝSTAVY V TURNOVĚ V BŘEZNU NAJDETE ZDE.
* AKTUÁLNÍ NABÍDKA OBČANSKÝCH SDRUŽENÍ JE TADY.

Pátek 2. března
* ROK POHÁDKY.
Pořad na zahájení měsíce čtenářů spojený s vyhodnocením soutěží Roku pohádky. Čtení z nejlepších textů mladých autorů. Dětské oddělení knihovny, začátek v 9.00 hodin.

Sobota 3. března
* KONCERT VE FOYER.
Hudební setkání s menšinovými žánry - pražská skupina Ma-Ma a turnovský muzikant Boban Vokoun Dylan. KC Střelnice – foyer, začátek v 19.30 hodin.

Neděle 4. března
* Velký dětský karneval – VOLÁNÍ DIVOČINY.
Žlutá ponorka ve spolupráci s KC Turnov vás zvou do džungle plné zvířátek, her, zábavy a soutěží pro maličké i větší. Chybět nebude ani tombola a velká promenáda masek. Velký sál KC Střelnice, začátek v 15.00 hodin.

Pondělí 5. března
* AUTORSKÉ ČTENÍ S IVONOU BŘEZINOVOU.
Zahájení Týdne čtení na téma významných výročí spisovatelů tohoto roku. Doplněno o autorské čtení a uvedení nových knih. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin. Pořad bude v průběhu týdne zopakován na dalších místech, mj. v klubovně penzionu v Žižkově ulici v úterý 6. března od 14.00 hodin.

Úterý 6. března
* KONCERT VE ŠKOLE.
Vystoupí studentky hry na lesní roh ze třídy profesora pražské konzervatoře Petra Hernycha a Dechový orchestr ZUŠ Turnov pod vedením Jiřího Richtera. Koncertní sál ZUŠ, vstupné dobrovolné, začátek v 18.00 hodin.

Čtvrtek 8. března
* PÍSNIČKÁŘI NAPŘÍČ.
Postavou nepřehlédnutelný a hlasem nepřeslechnutelný moravský písničkář Monty začal hrát jako 17letý v roce 1996 s „folkrockpunkovou“ ostravskou kapelou DUO JUYOS COMPLET, od roku 2009 je členem dílny Slávka Janouška. Na festivalu Zahrada 2011 se stal absolutním vítězem diváckého hlasování. V současné době natáčí své druhé CD. Společný večer zahájí turnovský písničkář Ondřej Halama. KC Střelnice – foyer, začátek v 19.30 hodin, vstupné 100 Kč na místě, v předprodeji 80 Kč.

Pátek 9. března
* VEČER NA SBOŘE – VEČER PRO JANA.
Benefiční pořad k 90. narozeninám významného turnovského výtvarníka, sochaře, malíře a spisovatele Jana Solovjeva. Hostem večera bude již tradičně herec a recitátor Alfréd Strejček a další hosté. Hudební doprovod Martin Hybler. Součástí večera bude také slavnostní vyhlášení Krále čtenářů – Čtenáře roku města Turnova. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
n201202291209_vakci_29_012_akcebrezen* MORČATA NA ÚTĚKU (www.morcatanauteku.cz) a TŘI SESTRY BANDITOS (www.revival.cz). Kulturní dům Pěnčín u Turnova. Začátek ve 21.00 hodin, cena vstupenek v předprodeji 180 Kč, na místě 200 Kč. Předprodej probíhá v restauraci KD Pěnčín a v B.B. - bowling baru v Žižkově ulici v Turnově. Možná doprava sedmimístným autem z Turnova a okolí (tel. 721 594 849). Sponzoři: Rekuper, Mencl Guss s.r.o., Jiří Bláha, Pivovar Svijany, Top Design, Řeznictví Krejcarovi, Profi Car Cleaning. Mediální partner: RCL.

Sobota 10. března
* ČTENÍ NÁS BAVÍ.
Společné sobotní čtení pohádek, hádanek a příběhů pro rodiče s dětmi - doplněno tvůrčí výtvarnou dílnou na téma Moje knížka. Dětské oddělení knihovny, začátek v 10.00 hodin.
* JEZINKY – BEZINKY aneb Tři pohádky o Smolíčkovi. Zájezdové loutkové divadlo ELF Praha uvede rozpustilou pohádkovou taškařici s hudbou Václava Zemana na motivy Karla Jaromíra Erbena, Aloise Mikulky a Františka Hrubína. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hraje Dechová hudba Český ráj. Víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích. Začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
* III. MĚSTSKÝ PLES. Město Turnov zve své občany i obyvatele okolních obcí na další reprezentační ples. K tanci i poslechu bude hrát Orchestr Ladislava Bareše, vystoupí Karel Vágner, předtančení a taneční vstupy zajistí TaPŠ ILMA, na programu je i světelná show Josefa Marka a bohatá tombola. Zajištěno je drobné občerstvení na každý stůl, celým večerem provází Ilona Šulcová. Předprodej vstupenek v KC Střelnice, místa k číslovaným stolům. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 250 Kč.
* NARUBY BAND hraje k poslechu a tanci - taneční „pobava“. Začátek ve 20.00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami.

Pondělí 12. března
* POHOVKA V.
Pohovku na divadelním jevišti tentokrát obsadí skvělý herec Bob Klepl. Spolu s ním samozřejmě uvidíte Iva Šmoldase, který celý pořad vede, a Pavla Půtu s hudebním doprovodem. Zlevněné vstupenky pro seniory jsou k dispozici na sociálním odboru turnovské radnice. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 150 Kč v předprodeji, 170 Kč na místě.

Úterý 13. března
* Cestovatelský klub: JORDÁNSKO A SÝRIE.
Biblické příběhy, ztracená města… Vyprávění a promítání MUDr. Heleny Boháčové, která oblast navštívila v nedávné době a má tedy aktuální poznatky i o současném dění. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Středa 14. března
* INSPIRACE (NEJEN) JAPONSKEM.
Duo japonských umělců, kteří v naší republice v roce 2012 představují jeden ze svých pořadů, tvoří klavíristka Julia Marina Okaji a hráč na japonské tradiční bambusové nástroje Seizan Ósako. Program je doprovázen zajímavým průvodním slovem. Pro návštěvníky jsou připraveny pamětní listy s podpisy umělců. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 120 Kč v předprodeji, na místě 140 Kč. POZOR!!! AKTUALIZACE - tento koncet je pro nemoc zrušen!!!

Čtvrtek 15. března
* TOULKY JIZERKAMI.
Pořad spojený s promítáním fotografií a relaxační hudbou v podání fotografa Petra Najmana z Rokytnice nad Jizerou. Doplněno čtením z cestopisných knih a dalších témat dle zájmu. Klubovna DPS Výšinka, začátek ve 14.00 hodin. Stejný pořad bude v tutéž dobu zopakován v úterý 20. března v klubovně DD Pohoda a v pondělí 26. března v klubovně penzionu v Žižkově ulici.

Pátek 16. března
* MATURITNÍ PLES SUPŠ a VOŠ Turnov.
Hrají Veselí pozůstalí. Začátek v 18.00 hodin v KC Střelnice. Předprodej na tel. 776 637 706 nebo 481 321 232.

Pátek 16. – neděle 18. března
* XXII. ročník regionální postupové přehlídky amatérských loutkářských souborů TURNOVSKÝ DRAHOKAM. Městské divadlo. Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 16. a sobota 17. března
* Divadelní představení v podání spolku rovenských ochotníků, komedie Marca Camolettiho NA SPRÁVNÉ ADRESE. Ztřeštěná komedie o tom, že někdy nestačí jen podat si inzerát a přijít na správnou adresu. Režie Bc. Jiří Bíma. Sál radnice v Rovensku pod Troskami, začátek v 19.30 hodin.

Sobota 17. března
* TJ Sokol Přepeře pořádá TRADIČNÍ ŠIBŘINKY
v rázu: FERDA MRAVENEC A JEHO KAMARÁDI. Hraje Prorock. Sokolovna Přepeře, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 80 Kč, masky 50 Kč.
* VALNÁ HROMADA občanského sdružení Dědina v Tatobitech. Začátek ve 14.00 hodin v restauraci U Studničků.
n201202291209_vakci_30_012_akcebrezen* MADAM COLOMBOVÁ ZASAHUJE ANEB KAM ZMIZEL TEN DIAMANT? Premiéra divadelní hry Obnoveného divadelního spolku Jirásek. Sál hospody v Olešnici, začátek v 18.00 hodin. Od 20.00 hodin navazuje DIVADELNÍ BÁL s tombolou - k tanci a poslechu hrají Weltmaistro Band (lidové písně v podání českých rodáků z rumunského Banátu).
* VÁCLAV KOUBEK - koncert známého harmonikáře. Penzion Ráj ve Skokovech, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 100 Kč.

Neděle 18. března
* POHÁDKOVÁ NEDĚLE
. Výtvarná tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi jako příprava na Noc s Andersenem 2012. Společně si vyrobíte pohádkové lampičky, převleky, nápisy a vše co bude třeba na pohádkový průvod a pohádkový kongres. Dětské oddělení knihovny, začátek v 9.00 hodin.

Úterý 20. března
* VEČER NA SBOŘE – MÍSTOPIS SRDCE.
Komponovaný pořad slova a hudby věnovaný spisovatelce Jarmile Glazarové k 111. výročí narození autorky s regionálními kořeny. Pořad připravil a průvodní slovo PhDr. Vlastislav Hnízdo, hudební doprovod Martin Hybler citace textů Eva Kordová a Petr Pešek. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
* NAPOLEON S ROLNIČKAMI aneb Kterak Matěj o poctivost přišel (absurdní komedie). Matěj Poctivý, fantastická lidová veselohra od dramatika Arnošta Dvořáka a filosofa Ladislava Klímy, byl dne 22. 2. 1922 uveden na scénu Stavovského divadla v Praze. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.

Středa 21. března
* PODKARPATSKÁ RUS
- poslední ráj romantiků. Cestopisná přednáška o přírodních krásách tohoto regionu. Provází Pavel Bičiště. Kulturní sálek knihovny – čajovna, začátek v 18.00 hodin.

Čtvrtek 22. března
* TURNOVSKÝ ŠTĚK 2012.
Již 11. ročník oblastní přehlídky dětských divadelních představení. Turnovského Štěku se letos účastní osm souborů z Turnova a okolí. Program doplní inspirativní představení Tanečního studia Magdalena z Jablonce nad Nisou. Městské divadlo, začátek v 9.00 hodin.
* INTERNÍ KONCERT žáků ZUŠ Turnov. Koncertní sál školy, začátek v 17.00 hodin. Při této příležitosti budete mít jedinečnou možnost vidět nové varhany, které v tomto školním roce škola zakoupila. Vstupné dobrovolné.

Pátek 23. března
* RADŮZA.
Koncert oblíbené písničkářky bude tentokrát obohacen vedle vlastního doprovodu na klavír, akordeon či dudy o zvuk kapely v nástrojovém obsazení kytara, kontrabas, bicí, repertoár ovšem dál zůstává složený výhradně z vlastní tvorby. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné 280 Kč.
* SKAUTSKÝ PLES NEJENOM PRO SKAUTY. Na 11. ročníku plesu se můžete těšit na hudbu Veselých pozůstalých a na několik překvapení. A vězte, že skautský ples není jenom pro skauty a jejich známé… Sál SUPŠ ve Skálově ulici, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej v prodejně v Kitty móda (Hluboká ulice) za 120 Kč, na místě 150 Kč.

Sobota 24. března
* TURNOVSKÁ MATEŘINKA 2012.
Festival hudebních, divadelních a tanečních představení dětí z mateřských škol z Turnova a okolí. V letošním 11. ročníku se představí pět mateřských škol. Velký sál KC Střelnice, začátek ve 13.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hraje Turnovanka. Víceúčelová budova (hasičárna) v Daliměřicích, začátek v 16.00 hodin, vstupné 50 Kč. Více na www.turnovanka.cz.
n201202291209_vakci_31_012_akcebrezen* DRŮBEŽÍ NÁŘEZ. V pořadí třetí uvedení nové hry divadelního spolku Nakafráno pro velký úspěch u diváků určitě nebude poslední… Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 80 Kč.
* ZAHRÁDKÁŘSKÝ PLES, začátek ve 20.00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami.

Neděle 25. března
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka. Hrají: Jiří Stránský - sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Úterý 27. března
* TOMÁŠ KLUS.
Vystoupení jednoho z nejoblíbenějších českých zpěváků současnosti. Těšit se můžete na tříhodinový sólový koncert pouze s doprovodem kytaristy Jiřího Kučerovského. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 390 Kč.

Pátek 30. března
* KABARET DIVIZNA v ulici 5. května.
Od 19.54 hodin zde hrají kapely: Mackie Messer Klezmer Band a Messeráček.
* PROTIDÁLNIČNÍ BÁL. Sokolovna Mašov, začátek ve 20.00 hodin. Předprodej na tel. 602 168 551 a e-mailu: romanrakosnik@seznam.cz.
* NA SPRÁVNÉ ADRESE - divadelní představení v podání spolku rovenských ochotníků. Ztřeštěná komedie o tom, že někdy nestačí jen podat si inzerát a přijít na správnou adresu. Režie Bc. Jiří Bíma. Sál v KD Modřišice - Podháj, začátek v 19.30 hodin, vstupné 25 Kč.

Pátek 30. a sobota 31. března
n201202291209_vakci_32_012_akcebrezen* NOC S ANDERSENEM 2012.
Bohatý program pro děti. Tradiční sraz v 16.30 hodin u Městské knihovny Antonína Marka, pohádkový průvod městem odtud vychází v 17.00 hodin na svou obvyklou trasu. Program je připraven v Kamenářském domě a v muzeu a dále na „spacích místech“ v jednotlivých školách a v knihovně. ZŠ v Žižkově ulici připraví stezku odvahy a další aktivity. Sobotní ukončení akce kolem 10.00 hodin dopoledne.

Sobota 31. března a neděle 1. dubna
* JARNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVA
ručních prací a kreativity probíhá v prostorách obecního úřadu v Karlovicích. Otevřeno po oba dny od 10.00 do 17.00 hodin. K vidění bude spousta zajímavých věcí, jako například vyšívané obrázky, pletení, háčkování, patchwork, pedig, perníčky, figurky ze šustí a další.

Sobota 31. března
* SONGFEST.
Druhý ročník jarního festivalu nejen hudby je postaven na stálicích Feng-yün Song a Jaroslavu Duškovi. Akce se uskuteční v KC Střelnice. Doprovodný program začíná v 11.00 hodin - výtvarné dílny, čarokrámek, pěvecký sbor Carmina, Čmukaři, Na Židli, pohybová a bubenická dílna ad. Hlavní program začíná v 17.30 hodin - čajový obřad, Feng-yün Song, Martin Hybler, Ester Kočičková, Yellow sister, Miloš Vacík, šamanka Pavlína Brzáková, Budilova divadelní škola a další.
n201202291209_vakci_33_012_akcebrezen* KARBUNKULUS – premiéra veselohry spolku divadelních ochotníků Máj Tatobity. Kulturní dům Tatobity, začátek v 19.00 hodin. Vstupné 50 Kč, předprodej vstupenek od 15. března na Obecním úřadě Tatobity.
* PŘEPEŘSKÉ ROCKOVÉ JARO: V rámci prvního koncertu jara v místní sokolovně vystoupí chlumecká kapela KOMUNÁL (Komunální odpad – ta zde oslaví 20 let existence!) a mladoboleslavský SEVEN. Začátek ve 20.00 hodin. Na neděli 8. dubna tu připravují druhý koncert – VYPSANOU FIXU. Získejte volné vstupenky, konzumačky v hodnotě 100 Kč a svijany pack. Stačí, když potvrdíte svoji účast na akci na sociální síti Facebook a budete sdílet událost na své zdi. Více na www.facebook.com/akce.turnov

Úterý 3. dubna
* Cestovatelský klub: BARMA.
Slovem i obrazem provází liberecká cestovatelka Radka Tkáčiková. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Středa 4. dubna
* MUSICA DIVINA PRAGA.
Koncert duchovní hudby v nástrojovém obsazení varhany, barokní housle, loutna a soprán s repertoárem barokního a renesančního zaměření ze skladeb Václava Holana Rovenského, J. S. Bacha, H. I. F. Bibera, G. F. Händela, G. Ph. Telemanna v předvelikonočním období jistě potěší ucho i duši posluchače. Kostel sv. Mikuláše, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.

ZA HUMNY
* Čtvrtek 22. až sobota 24. března: EUROREGION TOUR 2012 – 12. ročník veletrhu cestovního ruchu. Eurocentrum Jablonec nad Nisou. Výstavy, promítání, soutěže, nabídky. Více na www.eurocentrumjablonec.cz


Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 29. 02. 2012 | 3684 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS