Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 
Turnovsko v akci >> DIVADLO, KINO, PLESY A DALŠÍ SPOLEČENSKÁ A KULTURNÍ NABÍDKA PRVNÍ POLOVINY ÚNORA

DIVADLO, KINO, PLESY A DALŠÍ SPOLEČENSKÁ A KULTURNÍ NABÍDKA PRVNÍ POLOVINY ÚNORA

n201001312026_vakci_05_010_outcryPrvní polovina února bude na Turnovsku především ve znamení benefičního koncertu pro Haiti. Jestliže chcete podpořit tuto výjimečnou humanitární akci, přijďte ve středu 3. února v 18.00 hodin na Střelnici. Únor je také měsícem plesové sezony, což ani tentokrát nebude jinak. Tradiční je pozvánka do kina – kromě toho turnovského promítá i art kino v Androvně na Malé Skále. Ve středu 17. února bude otevřena nová klenotnice v muzeu, v sobotu 20. února se uskuteční masopust na Dlaskově statku. Jestli máte odvahu, přihlašte se do mažoretkového souboru Perličky – koná se nábor dospělých…Pondělí 1. února
* ČESKÉ NEBE. Nejnovější hra Divadla Járy Cimrmana. Bio Ráj, začátek v 19.00 hodin. Představení je vyprodáno.

Úterý 2. února

* ODCHÁZENÍ. Nejnovější divadelní hra Václava Havla v nastudování Klicperovým divadlem (Jiří Zapletal, Hynek Pech, Pavla Tomicová, Martina Eliášová ...). Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

Středa 3. února

* BENEFIČNÍ KONCERT PRO HAITI. Šokující záběry zničených měst, mrtvých lidí a všeobecné zkázy vzaly za srdce určitě každého. A snad horší než první šok ze živelné pohromy, jsou její následky a nutnost vyrovnat se s novými životními podmínkami. Proto vznikla iniciativa uspořádat benefiční koncert, jehož výtěžek by za nás do správných rukou předala osvědčená organizace Člověk v tísni. Kulturní centrum Turnov poskytne bezplatně prostory, jeho zaměstnanci se chopí uspořádání akce bez nároku na mzdu, i další zainteresovaní pracují bez honoráře. Hudební složku obstarají skupiny: Traffic Jam, Hitfakers, Ovčie Kiahne a Outcry. Zveme každého, kdo by chtěl přispět, přidejte se k nám. Vstupenky po 100 Kč lze kupovat už od 1. února v recepci KC Střelnice. Kdo chce přispět více, prostě si těchto vstupenek koupí vyšší počet. KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.

 

Pátek 5. února

* INTUITIVNÍ TVORBA. Vernisáž výstavy mladých tvůrců: Lucie Slaninová – obrazy, Milan Brothánek – dřevěné skulptury, Zdeňka Soprová – skleněné šperky. Vernisáž výstavy bude mít bohatý program – tanec Lucie Slaninová, básně Milan Brož, doplněno hudbou na akordeon. Kulturní sálek knihovny, začátek v 17.00 hodin.
* MAFIÁNSKÝ MATURITNÍ PLES. Pořádá oktáva a Nadační fond Gymnázia Turnov. Úvod programu obstará velkoplošná projekce, která odkrývá šokující pravdu o poměrech na místním gymnáziu. Za ochranu po dobu plesu si účtuje kmotr Don Riccio 130 Kč na stání, či 150 Kč k sezení. K tanci a poslechu hraje skupina EGO. Lístky jsou k dostání v předprodeji ve studovně školy u paní Nešporové. KC Střelnice, začátek ve 20.10 hodin.

 

Pondělí 8. února

* NORSKO. Cestopisná přednáška o krásách severské země. Slovem a obrazem přednáší cestovatel

Pavel Bičiště. Kulturní sálek knihovny, začátek v 18.00 hodin.

 

Čtvrtek 11. února

* S KAMEROU MEZI STROMY. Večer s kameramanem, fotografem a výtvarníkem Pravoslavem Flakem, který

natočil řadu televizních pořadů: Alles Gute, Vraždy a něžnosti, Banánové rybičky, Bakaláři atd. Se svými asamblážemi se prezentoval na výstavách ve Vídni, Varšavě, Japonsku. Besedu pořádá občanské sdružení Dědina v Tatobitech. Začátek je v salonku Restaurace U Studničků v 19.00 hodin.

 

Sobota 13. února

* ŽIDOVSKÉ PŘÍBĚHY. Netradiční tvořivá výtvarná dílna pro rodiče s dětmi, kde si společně s Terezií Dubinovou budete vyprávět a tvořit pro sebe i pro synagogu. Dětské oddělení knihovny, začátek v 9.00 hodin.

* EROTICKÝ PLES. Hraje Filip a Seven, Nastarýkolena, uvádí Filip Danile a Luboš Dvořák. Travestishow, půlnoční stripshow, tombola, vyhlášení miss... Předprodej v KC Střelnice, vstupné 250 Kč. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

 

Pondělí 15. února

* ŘEMESLNICKÉ PŘÍBĚHY A PÍSNIČKY. V rámci projektu „Aktivně proti stáří“ pokračuje tvořivé setkávání s Jarmilou Enochovou a Evou Kordovou. Program je finančně podpořen sociálním fondem MěÚ Turnov. Klubovna Penzionu v Žižkově ulici, začátek ve 14.00 hodin.

* Představení knihy ŽENY V BIBLI, ŽENY DNES. Přednáška Terezie Dubinová z turnovské synagogy na téma návratu ženského prvku ve stávajících i nových duchovních proudech. Koná se v malém sálku městské knihovny, začátek v 17.00 hodin.

 

Úterý 16. února

* Cestovatelský klub: NEPÁL A TIBET. Další setkání s MUDr. Boháčovou a jejími bohatými cestovatelskými zážitky a poznatky nás zavede do míst, která jsme již mohli v našich pořadech obdivovat, obvykle však ve sportovním podání horolezců či milovníků hor. Tentokrát na ně pohlédneme z trochu jiné strany, jako na objekty chráněné UNESCO. K přednášce se váže i výstava autorčiných fotografií opět z těchto míst. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

 

Středa 17. února

* Slavnostní otevření stále expozice KLENOTNICE v turnovském Muzeu Českého ráje. Začátek ve 14.00 hodin. Akce je pořádána ve spolupráci s Libereckým krajem, SUPŠ a VOŠ Turnov. V kulturním programu vystoupí duo

Martin Hybler a Ivan Hájek. Po slavnostním zahájení bude probíhat komentovaná prohlídka Klenotnice jejím autorem Miroslavem Coganem.

 

Připravuje se

* Čtvrtek 18. února: NAŠTĚKANÁ. Další příležitost pro příznivce dámského divadelního souboru Nakafráno a jeho příjemnou vlastní tvorbu. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

* Sobota 20. února: MASOPUST na Dlaskově statku aneb Paní mámo pečte šišky, medvědáři dou... Od 10.00 hodin je připravena pravá staročeská zabíjačka, od 14.00 vystoupí folklorní taneční soubor Furiant Malá Bělá. Masky a maškary jsou vítány a mají vstup zdarma. Připraveno bude také tradiční zabijačkové občerstvení.
* Sobota 20. února: 1. REPREZENTAČNÍ SPORTOVNÍ PLES. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin. Více na www.tjturnov.cz

* Neděle 21. února: TOM - premiéra nového představení Turnovského divadelního studia A. Marek. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

* Úterý 23. února: EVA A VAŠEK. Tříhodinový koncert známých a oblíbených písniček k tanci i poslechu, prodej mnoha druhů hudebních nosičů, knih apod. Vstupenky k číslovaným stolům v předprodeji za 180 Kč, na místě +20 Kč. KC Střelnice, začátek v 18.00 hodin.


PROGRAM CENTRA PRO RODINU NÁRUČ

Provozovny: Skálova 540, Hruborohozecká 388, Turnov, www.naruc.cz , naruc.turnov@seznam.cz , tel. 775 964 314. Tvořivé pondělky v sokolovně – malování na sklo, tvořivé pátky v Hasičárně – drátování.

* Pondělí 1. února

- 9. 30 Kurz zařizování útulného domova. Poslední volná místa! Zájemci, volejte. Začátek v 10.00 hodin.

* Úterý 2. února

- 10.00 Hromnice - oslava návratu světla s Hanou Hajnovou.

* Středa 10. února

- 20.00 Národní týden manželství, společná manželská večeře v Divizně.

* Středa 10. – pátek 12. února

- 8.00 až 14.00 Bazárek - oblečení a potřeby nejen pro děti.

* Úterý 16. února

- 10.00 Beseda na téma liposukce, depilace a botoxu s MUDr. Romanem Palušákem.

- Krásná maminka - kadeřnice, pro členy na objednání.

* Pátek 19. února

- 16.00 – 18.00 Karneval Klubu dvojčat (a nejen pro dvojčátka) - soutěže, písničky, tanečky...

* Úterý 23. února

- 10.00 Mimi klub - vítání nových členů Náruče.

 

PROGRAM KINA V TURNOVĚ, ŽIŽKOVĚ ULICI (Bio Ráj)

* Čtvrtek 28. ledna od 20.00 hodin: STÍNU NEUTEČEŠ. České drama (premiéra). Jaroslava Adamová a Pavel Landovský v hlavních rolích dramatu o minulosti vztahující se k druhé světové válce.

* Pátek  29., neděle 31. ledna od 17.30 hodin: MIKULÁŠOVY PATÁLIE. Francouzský film pro děti. Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů dětských knížek o Mikulášovi se v hrané verzi konečně dostávají na filmová plátna.

* Pátek 29., sobota 30. ledna od 20.00 hodin: 2BOBULE. Volné pokračování úspěšné české komedie.

* Středa 3. února od 20.00 hodin: MARADONA. Francouzsko-španělský film. Maradona tak, jak ho vidí režisér Emir Kusturica. Revolucionář, fotbalista, muž, bůh, drogově závislý, ale hlavně legenda (filmový klub).

* Čtvrtek 4. a pátek 5. února od 20.00 hodin: NĚJAK SE TO KOMPLIKUJE. Romantická komedie USA. Představte si, že se rozvedete, po deseti letech si uvědomíte, že jste definitivně odstřihli bývalého partnera, pak ho zničeho nic potkáte a bác ho… V hlavní roli Meryl Streepová.

* Pátek 5. a sobota 6. února od 17.30 hodin, neděle 7. února od 14.00 hodin: ALVIN A CHIPMUNKOVÉ 2. Rodinná komedie USA. Alvin a Chipmunkové fungují jako „demoliční četa“ Davea Sevilleho – a jako roztomilá zábava diváků po celém světě – už více než padesát let.

* Sobota 6. února od 20.00 hodin, neděle 7. února od 17.30 hodin: ZAKLETÝ V ČASE. Romantické drama USA. Film „Zakletý v čase” je natočen podle bestselleru o lásce, která přesahuje hranice času. Clare (Rachel McAdams) je zamilovaná do Henryho (Eric Bana) celý svůj život.  Věří, že si jsou souzeni, ačkoli ví i to, že budou odloučeni, jen neví kdy: Henry je cestovatel časem – prokletí velmi vzácné genetické anomálie, která způsobuje, že se Henry skoro celý svůj život přesouvá v čase do budoucnosti a minulosti bez jakékoli kontroly…

* Pondělí 8. a úterý 9. února od 20.00 hodin: VYFIČ. Komedie USA. Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci…

* Středa 10. února od 20.00 hodin: PROJEKT 100 – FISH TANK. Druhý celovečerní snímek britské režisérky a scenáristky Andrey Arnoldové vyhrává na filmových přehlídkách doslova po celém světě. Vysloužil si Cenu poroty na letošním festivalu v Cannes a ostrovní publicisté ho označují za nejlepší britský film roku. Fish Tank pomocí energické ruční kamery Robbieho Ryana zaznamenává životní realitu patnáctileté Mii (flmový klub).

* Čtvrtek 11. až sobota 13. února od 17.30 hodin, neděle 14. února od 14.00 hodin: PRINCEZNA A ŽABÁK. Animovaný rodinný film USA. Všichni známe pohádku, ve které spanilá princezna políbí nevzhledného žabáka, ten se promění v krásného prince, s princeznou se ožení a pak spolu žijí šťastně až do smrti. Ve filmu Princezna a žabák k polibku mezi princeznou a žabákem dojde také, ale výsledek je dosti odlišný, a to je pouze první z celé řády překvapení, kterými tato třaskavá směs rozverného humoru, napětí, hudby a citu oplývá.

* Čtvrtek 11. a pátek 12. února od 20.00 hodin: WHISKY S VODKOU. Německá komedie. Hlavní hrdina, miláček publika herec Otto, který má za sebou třicet let profesionální kariéry, realizuje svůj další film a hned první natáčecí den se opije. Začínajícího režiséra napadne šílený nápad. Povolá místního herce, aby se stal náhradníkem nespolehlivého Otty. Ukáže se, že neznámý herec Arno je zatraceně dobrý…

* Sobota 13. února od 20.00 hodin, neděle 14. února od 17.30 hodin: FAME – CESTA ZA SLÁVOU. Hudební film USA. Fame sleduje výjimečnou skupinu tanečníků, zpěváků, herců a umělců po dobu čtyř let na střední umělecké škole v New Yorku. Během dětství cvičili a připravovali se, aby dokázali, že jsou ti nejlepší z nejlepších. V této neuvěřitelně soutěživé atmosféře bude jejich vášeň podrobena té nejtěžší zkoušce…

 

KINO ANDROVNA MALÁ SKÁLA

www.androvna.cz

Pátek 5. února od 20.00 hodin: Šest tváří Boba Dylana

Sobota 6. února od 20.00 hodin: Amarcord

Sobota 13. února od 20.00 hodin: Pouta - autorské promítání za účasti režiséra filmu Radima Špačka

Pátek 19. února od 20.00 hodin: Ďáblova dílna

Sobota 20. února od 20.00 hodin: Předčítač (The Reader)

Pátek 26. února od 20.00 hodin: Neviditelné děti

 

RŮZNÉ

* Mažoretky Perličky Turnov vyzývají všechny dospěláky, kteří mají chuť a nestydí se, nechť se přihlásí do nově vzniklého družstva mažoretkového souboru Perličky, a to Perličky -MATADOŘI. Věk ani pohlaví není omezeno. Družstvo je pojato jako mix a bude odborně vedeno stejně jako ostatní družstva v rámci souboru Perličky.

Nikdo nemusí mít žádné obavy, náročnost jednotlivých skladeb je úměrná věku. Každého čeká nenáročná práce s hůlkou či rekvizitou. Vystoupení na veřejnosti je samozřejmostí. Tréninky se konají jednu hodinu týdně navečer v tělocvičně ZŠ v ulici 28. října. Uzávěrka přihlášek do 20. února. Kontakt: www.mazoretky-perlicky.blog.cz , tel.  731 572 641, e-mail: antrik@tiscali.cz.

 

VÝSTAVY

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené od úterý do pátku od 9.00 do 16.00 hodin. (Dlaskův statek v Dolánkách je v lednu uzavřen.)

- V galerii muzea je k vidění vánoční výstava inspirovaná starými recepty z našeho regionu - V babiččině kuchyni od Tří králů do Vánoc. Výstava potrvá do 28. února. K prodeji je i stejnojmenná kniha ředitelky muzea Vladimíry Jakouběové.

- Ve výstavním kabinetu muzea si můžete prohlédnout medaile Jiřího Korce (výstava potrvá do 19. února 2010).
* GALERIE SAFÍR v turnovském muzeu: Postřehy z Maroka. Fotografie Marka Velechovského (výstava potrvá do 10. února).
* MĚSTSKÉ INFOCENTRUM, náměstí Českého ráje. Fotoklub Safír pořádá výstavu fotografií Ondřeje Záruby: Auta trochu jinak (netradiční snímky modelů autíček). Výstava potrvá do 11. února.
* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvu umělecké výroby Granát Turnov. Výstava fotografií Břetislava Jansy „Kresba světlem“ (do 29. ledna.). Otevřeno po-pá 9.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00 hodin.

* MĚSTSKÁ KNIHOVNA v Jeronýmově ulici. Turnovský Granátek - výstava z historie literárního kroužku ke 40. výročí založení a k 190. výročí založení knihovny v Turnově (galerie na schodech knihovny, potrvá do 31. března). Intuitivní tvorba mladých autorů (kulturní sálek knihovny, výstava potrvá do 31. března 2010).

Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 31. 01. 2010 | 2937 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS