Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
turnovskovakci.cz - Rokytnický rybník a Hrudka
 
Sport na Turnovsku >> HLASUJTE PRO NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE TURNOVA ZA ROK 2010

HLASUJTE PRO NEJLEPŠÍHO SPORTOVCE TURNOVA ZA ROK 2010

n201102141139_sport_12_011_sportovecTuto tradiční sportovní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova (technicky ji zajišťuje SVČDM Turnov – Žlutá ponorka.). Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Potom je tu také zápis do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou této ankety je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času a ukázat Turnovanům velké množství sportovních i nesportovních klubů, které se věnují práci s mládeží. Vybírat je opravdu z čeho!

Slavnostní vyhlášení ankety se koná v pátek 4. března 2011 od 18.00 hodin v malém sále KC Střelnice jako předprogram Sportovního plesu TJ Turnov.

Výběr nejlepších sportovců, oddílů, trenérů, sportovních nadějí a akcí probíhá hlasováním jednotlivých sportovních osobností a oddílů. Stejně jako vloni se pořadatelé rozhodli udělit ještě jednu cenu navíc ve spolupráci se serverem TvA - „Cenu veřejnosti“. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2010.


NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA 2010, HLASOVÁNÍ NA TvA

Možnost vybrat nejlepšího jednotlivce za uplynulý rok máte i vy prostřednictvím hlasování na těchto stránkách. Dejte hlas podle vašeho názoru nejlepšímu sportovci nebo sportovkyni. Nominováno jich bylo celkem 13. Kompletní seznam všech nominací i v jiných kategoriích najdete na stránkách Žluté ponorky (www.zlutaponorka.turnov.cz ).

 

Nominace SPORTOVEC TURNOVA 2010 pro hlasování TvA – „Cena veřejnosti“:

 

* Baier Martin, 35 let, TJ Turnov, oddíl ROB (Radiový orientační běh)

Turnovský navrátilec, který v minulých letech hájil barvy Liberce, i po přestupu do mateřského klubu naplno potvrdil své světové kvality. Na mistrovství světa odjížděl s ambicemi uspět v závodě v pásmu 3,5 MHz a tyto zcela naplnil. V Chorvatsku se stal v hlavní kategorii mistrem světa v tomto pásmu a tím se výrazně podílel i na zlatu družstva. V pásmu 144 MHz vybojoval spolu s kolegy bronz v týmové soutěži. Na domácí scéně se představil ve čtyřech závodech MČR a získal štafetové zlato a tři individuální stříbra.

 

* Franěk Vladimír, 25 let, TSC Turnov, oddíl judo

Patří dlouhodobě mezi opory ligového družstva. V soutěži jednotlivců patří mezi nejlepší české závodníky ve váze do 100 kg.

 

* Gomzyk – Omová Michaela, 29 let, TJ Turnov, oddíl ROB

Závodnice úzké světové špičky na MS předvedla, co dělá velkého závodníka závodníkem. Nejen, že dokázala vybojovat v obou závodech individuální medaile (obě bronzové), ale druhou z nich jen díky nezdolné houževnatosti i přes velké problémy s přijímačem, který ji přestal v prudkém dešti fungovat. Díky svým výkonům dala základ i dvěma stříbrným medailím družstva žen a z MS si odvezla nejvyšší možný počet čtyř medailí. Na domácích mistrovstvích mezi ženami nedala nikomu šanci a všech šest startů proměnila ve zlato.

 

* Helcelet Adam Sebastian, 18 let, AC SYNER Turnov 

Adam se v roce 2010 stal juniorským Mistrem ČR v desetiboji skvělým výkonem 7579 bodů. Na juniorské mistrovství světa do Kanady tak svěřenec Tomáše Dvořáka odjížděl s medailovými ambicemi, zranění lýtka v první disciplíně mu však neumožnilo závod dokončit. Adam byl kapitánem zlatého družstva juniorů AC SYNER Turnov. Získal i zlato na MČR juniorů jako člen štafet na 4x100m a 4x400m. Dále stříbro v běhu na 110m překážek (14,07s) a bronz ve skoku do výšky (200 cm).

 

* Haloun Lukáš, 18 let, AC SYNER Turnov 

Lukáš byl v roce 2010 nejlepším českým juniorem na „krátkých“ překážkách. Vyhrál halové Mistrovství ČR na 60 m překážek (7,98s) i venkovní na 110 m překážek (14,05s, 2. Helcelet, 3. Brož - všichni AC SYNER Turnov!!!). To navíc v limitu na juniorské mistrovství světa v Kanadě, kde vypadl v rozběhu. Získal další tři zlaté medaile na MČR jako člen sprinterských štafet AC SYNER Turnov (4x200 m hala, 4x100 m a 4x400 m pod širým nebem). Byl oporou zlatého juniorského družstva AC SYNER Turnov.

 

* Kazda Jan, 35 let, TJ - IMPACT KICKBOXING TURNOV

V červnu v Praze získal ve váze 91kg svůj pátý titul mistra České republiky. Startoval tady po 10 letech a časové rozmezí mezi 1. a 5. titulem je 16 let a stále zůstal neporažen, což nikdo jiný v ČR nedokázal! V listopadu se zúčastnil mistrovství světa ve španělském Alicante, kde vybojoval pro ČR stříbrnou medaili v kategorii do 91 kg.

 

* Kazda Petr, 35 let, TJ - IMPACT KICKBOXING TURNOV

Zazářil na listopadovém mistrovství světa v kickboxu ve španělském Alicante, kde startoval ve váze do 81 kg a zpečetil 17 let dřiny. Čekání na vysněný titul se vyplatilo a v 35 letech získal TITUL MISTRA SVĚTA! V cestě na vrchol porazil čtyři soupeře a na turnaj musel shodit 7 kg.

 

* Melich Tomáš, 19 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu

Mimořádný volejbalový talent a hlavní úderná síla ligového družstva juniorů v 1. lize i mužského „áčka“ TJ Turnov. Už si zahrál i extraligu juniorů v dresu Slávie Liberec. Jako smečař neměl v juniorské 1. lize konkurenci. V současné době má otevřené dveře do extraligové Dukly Liberec a tím i do nejvyšší volejbalové soutěže dospělých. Jeho podíl na historickém úspěchu družstva juniorů Turnova v uplynulé sezóně je mimořádný.

 

* Miller Jan, 42 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky

Úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1 (kanoe jednotlivců), několikanásobný mistr ČR ve věkové kategorii masters. V roce 2010 obsadil na mistrovství ČR v této věkové kategorii 2. místo a prosadil se i v mezinárodní konkurenci, když vybojoval 2. místo v Evropském poháru veteránů. 

 

* Oma Jakub, 30 let, TJ Turnov, oddíl ROB

Na MS v Chorvatsku dokázal vybojovat v obou závodech individuální bronzové medaile a výrazně tím přispěl i ke zlaté a bronzové medaili mužského týmu. Čeští muži se tak díky němu v pásmu 144 MHz dočkali individuální medaile z MS poprvé od domácího světového šampionátu v roce 2004. Pilným sběratelem medailí byl i na českých šampionátech, kde proměnil osm startů v šest zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

 

* Prokop Radek, 43 let, SSK Olympia Turnov – sportovní střelci 

Radek Prokop je držitelem řady významných sportovních úspěchů v olympijské sportovní disciplíně střelby na asfaltové terče – skeet. Získal první místa ve Velké ceně Armády ČR, Bettinsoli Cup a Kozap Cup 2010. Je držitelem titulu přeborník ČR za rok 2010 v L skeetu a na mistrovství ČR se umístil za kompletní reprezentací ČR na výborném 13. místě jako jediný z neprofesionálních sportovců. Výkonem 119 zasažených terčů vytvořil osobní rekord, který ho posunul i do hodnocení kategorie A muži v oficiálním hodnocení ČSS (Český střelecký svaz). V jediné mezinárodní soutěži pořádané v ČR „Memoriál Miloslava Bednaříka 2010“ obsadil 20. místo ze 40 účastníků z 12 zemí.

 

* Rufferová Iva, 26 let, OB TJ Turnov 

Je nejúspěšnější ženskou závodnicí oddílu OB TJ Turnov – byla na 3. místě na MČR štafet, obsadila 5. místo na MČR na klasické trati a 5. místo na MČR v nočním OB.

 

* Wolf Daniel, 19 let, OB TJ Turnov 

Úspěšný junior, člen reprezentačního týmu ČR. Obsadil 3. místo na MČR v nočním OB, celkové 3. místo v Českém poháru juniorů, byl členem vítězného družstva atletických juniorů AC Syner Turnov.

Nejlepší sportovec Turnova za rok 2010. Dávám svůj hlas:

* Martinu Baierovi (Počet hlasů: 168)
(11.16 %)

* Vladimíru Fraňkovi (Počet hlasů: 177)
(11.75 %)

* Michaele Gomzyk – Omové (Počet hlasů: 168)
(11.16 %)

* Adamu Sebastianu Helceletovi (Počet hlasů: 354)
(23.51 %)

* Lukáši Halounovi (Počet hlasů: 89)
(5.91 %)

* Janu Kazdovi (Počet hlasů: 97)
(6.44 %)

* Petru Kazdovi (Počet hlasů: 87)
(5.78 %)

* Tomáši Melichovi (Počet hlasů: 61)
(4.05 %)

* Janu Millerovi (Počet hlasů: 59)
(3.92 %)

* Jakubu Omovi (Počet hlasů: 67)
(4.45 %)

* Radku Prokopovi (Počet hlasů: 50)
(3.32 %)

* Ivě Rufferové (Počet hlasů: 63)
(4.18 %)

* Danielu Wolfovi (Počet hlasů: 66)
(4.38 %)Celkem hlasovalo: 1506

Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 14. 02. 2011 | 4563 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS