Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 
Turnovsko v akci >> KINO A VÝSTAVY V ČERVNU

KINO A VÝSTAVY V ČERVNU

n201206031555_vakci_93_012_heckelČervnem se tradičně „lomí“ promítání kina na budovu a letní kino ve Skálově ulici, které má svoji nezaměnitelnou atmosféru a patří k nejkrásnějším v zemi. V muzeu probíhá „horolezecká“ výstava, která je předzvěstí vzniku muzea horolezectví, které má v Turnově být do dvou let. Letos se netradičně v červnu uskuteční šperkařské sympozium, které je nicméně pro běžného návštěvníka uzavřeno, ale doprovodnou výstavu prací můžete vidět v muzeu v době od 19. do 29. června. Výstavy probíhají také na dalších místech v Turnově – v infocentru, v knihovně a v Galerii Granát, ale i v třeba Malé Skále…

KINO SFÉRA VE STŘELNICI (A LETNÍ KINO VE SKÁLOVĚ ULICI)

* Pátek 1. a neděle 2. června vždy od 17.00 hodin: MUŽI V ČERNÉM 3 (3D).
  Zachrání J a mladší verze K celou Galaxii? Akční komedie USA. Vstupné 110 Kč.
* Pátek 1. a sobota 2. června vždy od 19.30 hodin: SNĚHURKA A LOVEC. Nová Sněhurka v podání Kristen Steward rozhodně není pro nejmenší. Akční film USA (dabing). Vstupné 90 Kč.
* Sobota 2. a neděle 3. června vždy od 14.30 hodin: KORALÍNA 3D. Temná pohádka o Koralíně a světě za tajemnými dveřmi. Animovaný film USA (dabing). Vstupné 110 Kč.
* Neděle 3. a pondělí 4. června vždy od 19.30 hodin: MUŽI V ČERNÉM 3 (3D). Zachrání J a mladší verze K celou Galaxii? Akční komedie USA. Vstupné 110 Kč.
* Středa 6. června od 19.30 hodin: MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI. Tilda Swinton se snaží vychovat nezvladatelného syna. Francouzsko-britsko-americké drama (titulky). Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 7. až sobota 9. června vždy od 19.30 hodin: PROMETHEUS (3D). Ridley Scott se vrací ke světu, který kdysi sám vytvořil - světu Vetřelce. Sci-fi USA (titulky). Vstupné 100 Kč.
* Sobota 9. a neděle 10. června vždy od 17.00 hodin: MEGAMYSL (3D). Co se stane, když záporák porazí klaďase? Začne se strašně nudit! Animovaný rodinný film USA (dabing). Vstupné 120 Kč.
* Neděle 10. června od 19.30 hodin: ČERNOBÍLÝ SVĚT. Příběh spisovatelky a černé služebné odehrávající se v polovině minulého století. Indicko-americké drama (titulky). Vstupné 100 Kč.
* Středa 13. června od 19.30 hodin: TRAINSPOTTING. Dokáže se mladý Renton vymanit z vlivu drog, nebo zůstane součástí „ztracené generace“? Francouzsko-britské kriminální drama (titulky). Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 14. června od 19.30 hodin: NEDOTKNUTELNÍ. Ochrnutý aristokrat si vybere za opatrovníka mladíka z podsvětí. Francouzská komedie (titulky). Vstupné 90 Kč.
* Pátek 15. a sobota 16. června vždy od 19.30 hodin: DONT STOP. Rok 1983: Do komunistického Československa konečně dorazil PUNK! Česko-slovenský hudební film. Vstupné 80 Kč.
* Sobota 16. a neděle 17. června vždy od 17.00 hodin: MADAGASCAR 3 (3D). Lev, zebra, hrošice a žirafa se tentokrát podívají do Evropy. Animovaný film USA (dabing). Vstupné 150 Kč.
* Středa 20. června od 19.30 hodin: BABEL. Nenechte si ujít Brada Pitta či Cate Blanchett v poutavé mozaice příběhů. Francouzsko-americké drama. Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Čtvrtek 21. června od 19.30 hodin: JAK PORODIT, A NEZBLÁZNIT SE. Humorný pohled do života pěti párů v radostném očekávání. Komedie USA (titulky). Vstupné 90 Kč.
* Pátek 22. a sobota 23. června vždy od 22.00 hodin – letní kino: LÍBÁŠ JAKO ĎÁBEL. Pokračování filmu Líbáš jako bůh od M. Poledňákové s O. Kaiserem či E. Holubovou v hlavních rolích. Vstupné 80 Kč.
* Sobota 23. a neděle 24. června vždy od 17.00 hodin: RANGO. Jak si poradí chameleon na Divokém západě? Animovaný film USA (dabing). Vstupné 80 Kč.
* Neděle 24. června od 19.30 hodin: PIRAŇA (3D). Dvojnásobná akce, dvojnásobný teror a dvojnásobné čtyřky! Hororová komedie USA (titulky). Vstupné 90 Kč.
* Středa 27. června od 22.00 hodin – letní kino: 2001: VESMÍRNÁ ODYSEA. Famózní film Stanleyho Kubricka po mnoha letech opět na plátně! Film USA (1968) s titulky. Vstupné pro členy filmového klubu 60 Kč, ostatní 80 Kč.
* Pátek 29. a sobota 30. června vždy od 22.00 hodin – letní kino: KOCOUR V BOTÁCH. Příběh známého Kocoura v botách předtím, než se poznal se zlobrem Shrekem. Film USA (dabing). Vstupné 80 Kč. Pro žáky ZŠ, kteří předloží vysvědčení s vyznamenáním, vstup zdarma!
* Sobota 30. června od 17.00: DOBA LEDOVÁ 4: ZEMĚ V POHYBU (3D). Nový příběh známé party nás tentokrát zavede na prapůvodní kontinent Pangeu. Animovaný film USA (dabing). Vstupné 150 Kč.

VÝSTAVY NA TURNOVSKU:

* V MUZEU ČESKÉHO RÁJE v Turnově: Stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je pro návštěvníky otevřené od úterý do neděle od 9.00 do 16.00 hodin, o víkendu je polední pauza 12.00 – 13.00 hodin. Bližší informace získáte na webových stránkách muzea www.muzeum-turnov.cz.
Výstavy v muzeu:
- GALERIE MUZEA: Jistíš mě? Horolezectví v Českém ráji. Výstava věnovaná horolezectví – sportovnímu fenoménu Českého ráje (potrvá do 30. září).
Výstava bude doplněna doprovodným programem: MUZEJNÍ KINO aneb Muzejní noc s horolezci, 9. června od 17.00 hodin. Během muzejní noci budou v atriu muzea (v případě nepřízně počasí v galerii) promítány filmy s horolezeckou tématikou a komentovány jejich tvůrci nebo účastníky. Probíhat bude i zauzlovaná interaktivní dílna a prohlídka výstavy.
- VÝSTAVNÍ SÁL MUZEA (3. patro): Vilém Heckel neznámý. Fotografovat hory bylo pro něho spíše koníčkem, živil se většinou jako fotograf reklamní (ale i portrétní a divadelní). A právě jeho reklamní fotografie představuje tato výstava (potrvá do 17. června).
- SYMPOSION 012. V pořadí 22. mezinárodní šperkařské sympozium se uskuteční již koncem června (19. - 29. června), takže poněkud předběhne Dny drahého kamene v Českém ráji, nicméně výstava nových prací potrvá po celé prázdniny.  Mezi většinou již známými šperkaři z Čech, USA, Norska, Belgie, Španělska a Německa bude největší autoritou sympozia Bernd Munsteiner, jehož drahokamové objekty patřily k tomu nejlepšímu na loňské výstavě Idar-Oberstein Kreativ v Klenotnici MČR. Je dobrou tradicí turnovských sympozií přizvat vedle klasiků a dobře zavedených umělců také studenty vysokých škol a začínající výtvarníky, kteří tu mají poprvé možnost okusit atmosféru mezinárodního tvůrčího setkání evropského významu. Spolupořadatelem je turnovská SUPŠ a VOŠ, v jejichž dílně proběhne pracovní část sympozia. Výstava v muzeu potrvá od 20. června do 29. července.

* GALERIE SAFÍR v Muzeu Českého ráje. Do 8. června zde probíhá výstava nazvaná Toulky krajinou fotografů Ivany a Jaromíra Čištínových. Od 9. června do 6. července zde proběhne výstava fotografií Fomaklubu Liberec.
* GALERIE U ZLATÉHO BERÁNKA (1. patro infocentra na náměstí). Do 7. června zde probíhá výstava fotografií Jiřího Večerníka: Jižní Georgie. Od 7. června do 2. srpna tu bude výstava fotografií z národních parků USA. Galerie má stejnou otevírací dobu jako infocentrum, tedy po - pá 8.00 - 17.00, so 9.00 - 12.00 hodin.
* GALERIE GRANÁT, náměstí Českého ráje. Ukázky výroby granátových šperků a broušení českých granátů (každý den). Výstava mapující vývoj a zpracování granátových šperků a broušení českých granátů.
* MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA, Jeronýmova 517, www.knihovna.turnov.cz:
- Arteterapie – výstava výtvarných prací, které vznikly v hodinách arteterapie mateřského centra Úsměv z Přepeř.
- Výstava „Svět krásy goblénů“ Milady Matoušové probíhá do 30. září.
- Kde končí svět - výstava výtvarných i literárních prací z 9. ročníku celostátního projektu (potrvá do 31. srpna).
* MALÁ SKÁLA, Galerie Josefa Jíry v Boučkově statku: Výstava pastelů Františka Hodonského st. Od 9. června do 7. července zde proběhne výstava obrazů Pavly Soukupové a Kamily Najbrtové „Zdroje úžasu“. Galerie je otevřena denně kromě pondělí od 11.00 do 17.00 hodin.


Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 03. 06. 2012 | 1394 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS