Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro
 
Turnovsko v akci >> LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

n201211012033_vakci_285_012_akcelistopadNabídka je průběžně aktualizována
Listopadová nabídka začíná tradiční burzou středních škol a dvěma koncerty – Radim Hladík a Blue Effect vystoupí v Kacanovech, kapela Chinaski v Pěnčíně. O prvním listopadovém víkendu se uskuteční i populární Bouda s lampionem, iniciovaná Petrem Gruberem, který 28. října obdržel Cenu obce in memoriam! Za zmínku stojí i akce Okrašlovacího spolku v Malém Rohozci, další ročník recitační soutěže Poetika či koncert kapely Už jsme doma. V sobotu 24. listopadu v sále Střelnice vystoupí zpěvačka Petra Janů, která vyrůstala v Sekerkových Loučkách. Poslední listopadový čtvrtek se koná v městském divadle minifestival Napříč (žánry), vystoupí i známá herečka a šansoniérka Monika Načeva.

KINO A VÝSTAVY V LISTOPADU NAJDETE ZDE

Pátek 2. listopadu
* BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL
v budově Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Alešově ulici u turnovského nádraží probíhá v době od 8.30 do 16.00 hodin. Určeno především pro žáky osmých a devátých ročníků ZŠ a jejich rodiče. Při této akci proběhne prezentace nabídek středních škol z okresů Semily, Liberec, Jičín, Mladá Boleslav a Jablonec nad Nisou. Akce je pořádána ve spolupráci s Úřadem práce ČR, krajskou pobočkou v Liberci, kontaktním pracovištěm v Semilech. Více informací na telefonním čísle 481 319 111.
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Toto amatérské těleso se sídlem v Semilech vzniklo ve své nové podobě v roce 2007. Dnes čítá 60 profesionálních i amatérských muzikantů. Repertoár tvoří především hudba klasicismu a romantismu, příležitostně ale také skladby dvacátého století a období baroka. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné 100 Kč v předprodeji, 120 Kč na místě.
n201211012033_vakci_286_012_akcelistopad* RADIM HLADÍK A BLUE EFFECT. Koncert legendární kapely v omlazené sestavě. Kulturní dům Kacanovy, začátek ve 20.00 hodin. Pořádá o. s. Radosti. To funguje jako malá „neziskovka“ a organizuje různé společenské a kulturní dění. „Většina akcí má za cíl kromě přínosu kultury do našeho regionu podpořit různé benefiční projekty či pomáhá potřebným přímo. V minulých letech byla podpora směrována více do zahraničí – hladomor v Somálsku, vdovy v Gruzii, školné tibetského chlapce a další. V letošním roce se sdružení zaměřilo na pomoc lidem v okolí. Přispělo klientům nedalekého Domova Pod skalami v Kurovodicích, a to jak finančně z koncertu Garage, tak přímo zorganizovalo hudební a divadelní festival Bez plotů v areálu. Z festivalu Pohoř open air sdružení poskytlo finanční dar pro děti “z domu bez oken”. I když koncert Blue Effect není primárně koncipován jako benefiční akce, případné finanční přebytky budou nadále směrovány potřebným,“ uvedla za pořádající sdružení Iveta Holbová Melíšková (ivetka_m@yahoo.com).

Sobota 3. listopadu
* PŘEPEŘE:
Svěcení zvonů v kostele sv. Jakuba St. – slavnost začíná v 10.00 hodin, dva nové zvony zasvěcené Panně Marii a sv. Veronice budou vysvěceny za účasti litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta. Zvony budou následně instalovány do věže kostela. Po vysvěcení zvonů se bude konat slavnostní mše.
* KAŽDÝ NĚCO PRO VLAST. Divadelní představení na motivy hry V. K. Klicpery sehrají členové Divadla Aloise Jiráska z Úpice. Představení pořádá Divadelní soubor MÁJ Tatobity. Odehraje se v kulturním domě v Tatobitech, začátek v 19.00 hodin, vstupné 70 Kč.
n201211012034_vakci_287_012_akcelistopad* BOUDA S LAMPIONEM. Od 17.00 hodin se uskuteční již třetí ročník lampionového průvodu. Začátek průvodu bude stejný jako v loňském roce v městském parku za letním kinem, poté průvod projde ulicemi města a skončí opět na stejném místě v parku. Od 16.30 hodin bude možné v parku zakoupit lampiony, teplé nápoje, drobné občerstvení. V cíli všichni účastníci vytvoří obrazec z hořících svíček.
* CHINASKI. Koncert legendární kapely. Kulturní dům Pěnčín, začátek ve 21.00 hodin.

Úterý 6. listopadu
* TIME SWITCH.
Zcela nový projekt, který je tvořen z bývalých členů kapely N.O.H.A., v čele s jejich klenotem Minervou Díaz Pérez (Tu Café, Dive In Your Life, Pijama ...). KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 180 Kč, na místě 240 Kč. POZOR, DLE SDĚLENÍ POŘADATELŮ Z KCT SE KONCERT PRO NEMOC NEKONÁ!!!

Čtvrtek 8. listopadu
* TŘI BRATŘI V NESNÁZÍCH.
Fraška Angličanů Raye a Michaela Coonyových ze současného Londýna je plná humorných záměn i dramatických zvratů s nečekanou pointou. V režii Lumíra Olšovského hrají: Martin Zounar, Filip Tomsa, Pavel Nečas / Zbyšek Pantůček, Adéla Gondíková, Ivana Andrlová / Vlasta Žehrová / Olga Želenská, Jana Birgusová, Jana Zenáhlíková / Lucie Svobodová, Marcel Vašinka / Petr Pospíchal, Petr Gelnar / Lukáš Pečenka, Lumír Olšovský. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin, vstupné 220 Kč v předprodeji, na místě 250 Kč.

Sobota 10. listopadu
* PŘIJĎTE SI ZASADIT JABLŮŇKU.
Rohozecký okrašlovací spolek zve veřejnost k účasti na obecně prospěšné akci - dosadba dvou starých ovocných stromořadí. Čas zahájení je plánován na 8.30 hod. Na černavě (nad pivovarem) v Malém Rohozci. Rýč a dobrou náladu s sebou. Akce se koná díky pochopení a za vydatné pomoci odboru životního prostředí Městského úřadu v Turnově.
* JAK VÍLA MODROVLÁSKA SPLNILA TŘI PŘÁNÍ. Půvabná činoherní pohádka pro malé diváky i jejich dospělý doprovod z dílny agentury HP Praha. Městské divadlo, začátek v 10.00 hodin, jednotné vstupné 50 Kč.
* POTOPA SVĚTA – komedie V. K. Klicpery v podání divadelního spolku Jizeran Rakousy. Hasičárna v Bělé, začátek v 19.00 hodin.

Neděle 11. listopadu
* JAZZOVÝ PODVEČER
v pizzerii Maškovka aneb slavíme svátek sv. Martina (i Martina Berana). Hrát vám budou Jiří Stránský - sax, Ivan hájek – bass, Robert Tomáš – drums a Bohuslav Lédl – piano. Začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pondělí 12. listopadu
* DISKOHRÁTKY.
Zbrusu nový zábavný pořad pražské travesti skupiny Hanky Panky kromě nestárnoucích písní přináší řadu současných diskotékových hitů. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 240 Kč.

Úterý 13. listopadu
* Květiny, které nevadnou.
Výtvarná tvůrčí dílna pro veřejnost. Přijďte si s námi vytvořit květiny, které nikdy nezvadnou. Vytvoříme si růže z podzimních listů, lilie z origami, květy z krepového papíru, korálků, dřevěných hoblinek a dalších materiálů. Vítáni jsou tvořivci všeho věku. Žlutá ponorka v Husově ulici v době od 14.00 do 18.00 hodin.
* Cestovatelský klub: NOVÝ ZÉLAND. Do stále znovu objevované a atraktivní destinace nás zavede cestovatel Kasl. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* VEČER NA SBOŘE: NÁPOVĚDY. Autorský večer regionální básnířky a překladatelky DRAGY ZLATNÍKOVÉ. Hudební doprovod Petr Kostka, kytara a Monika Szantó, flétna. Recitace Eva Kordová a Petr Pešek. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

n201211012034_vakci_288_012_akcelistopadStředa 14. a pátek 16. listopadu
* POETIKA 2012.
Další ročník hudebně-recitační přehlídky je opět rozložen do dvou dnů. Ve středu v divadle vystoupí mladí recitátoři, v pátek pak v rámci galakoncertu rovněž někteří z nich; hudební složku pak obstará Silvie Krobová – sólová písničkářka a Magdalena Brožková s doprovodem. Městské divadlo, středeční recitační soutěž začíná v 9.30 hodin (vstup zdarma), páteční galakoncert v 18.00 hodin – vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Sobota 17. listopadu
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
- k poslechu i k tanci hraje Turnovanka, začátek v 16.00 hodin ve víceúčelové budově v Daliměřicích („hasičárně“). Vstupné 50 Kč, více info na www.turnovanka.cz.

Pondělí 19. listopadu
* MOJE HORY
. Komponovaný literárně zaměřený pořad u příležitosti 100. výročí narození spisovatele Ivana Olbrachta. Průvodní slovo PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc., citace textů Eva Kordová. Pro obyvatele penzionu Žižkova a další zájemce  řad veřejnosti. Začátek ve 14.00 hodin. Stejný pořad bude i pro zájemce z řad veřejnosti zopakován 21. listopadu ve stejném čase v DD Pohoda a 22. listopadu v penzionu na Výšince.
 
Úterý 20. listopadu
* VŠECHNOPARTIČKA
. Zábavný pořad Karla Šípa a Josefa Aloise Náhlovského pro široké spektrum diváků. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné od 220 Kč. POZOR: Pořad je z technických důvodů zrušen!

Čtvrtek 22. listopadu
* VEČER NA SBOŘE - MOJE HORY.
Komponovaný pořad slova a hudby o životě a díle spisovatele Ivana Olbrachta u příležitosti 100. výročí narození. Průvodní slovo připravil PhDr. Vlastislav Hnízdo, DrSc. Citace textů Eva Kordová a Petr Pešek, hudební doprovod Martin Hybler. Dům Na Sboře ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.
* D klub: POHOVKA 10. Ivo Šmoldas nás provede pořadem s dalším milým hostem, Yvonne Přenosilovou. Před pořadem samým proběhne vernisáž fotografií z minulých Pohovek - portréty herců a ostatních účinkujících, autoři fotografií Ivo Mičkal a Ivo Hroneš (vernisáž od 18.30 hodin). Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin, vstupné 200 Kč, pro seniory předprodej na odboru sociálních věcí radnice za 150 Kč.
* UŽ JSME DOMA vznikli v roce 1985 a v předrevoluční době hráli víceméně v ilegalitě. Hned po revoluci ale začali hojně koncertovat jak v Čechách, tak po světě. Do dnešní doby již hráli ve více než 30 zemích. Už jsme doma je rozhodně nejznámější českou kapelou ve světě. Předkapela: Boband. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 150 Kč, na místě 170 Kč.

Sobota 24. listopadu
* ZO ČSCH  Turnov 1 pořádá  OKRESNÍ VÝSTAVU KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ. Výstava se uskuteční v době od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Bohatá tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* LÉČENÍ DRAHÝMI KAMENY. Drahé kameny se od ostatních minerálů odlišují svojí výjimečností. Jejich blahodárné působení znal člověk již od pravěku. Dějiny léčení drahými kameny sahají až ke starověkým Sumerům, Indům a Číňanům. Již tehdy byly využívány při harmonizaci energetických center lidského těla, tzv. čaker. Přednáška Šárky Těšíkové zájemce seznámí s možnostmi diagnostiky pomocí křišťálového kyvadla i s praktickým použitím různých drahých kamenů při léčení a harmonizaci osobnosti. Muzeum Českého ráje v Turnově, začátek v 15.00 hodin.
* POSEZENÍ SE ZAJÍMAVÝMI LIDMI - PhDr. Naďa a Ing. Jaromír KUBŮ pohovoří o pestrém životě kastelána hradu Karlštejn včetně promítání filmového dokumentu. Hotel Český ráj v Libošovicích, začátek v 19.00 hodin.
n201211012034_vakci_289012_akcelistopad* PETRA JANŮ 60. Narozeninové turné Petry Janů doprovází skupina Golem. Součástí akce bude videoprojekce, která přinese pohledy do soukromého fotoarchivu zpěvačky, divácká soutěž a různá další zpestření… KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji za 320, 280 a 220 Kč, na místě + 20 Kč.

Úterý 27. a čtvrtek 29. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ZŠ V ŽIŽKOVĚ ULICI.
Úterý 27. listopadu od 16.00 hodin - den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky, čtvrtek 29. listopadu od 15.00 hodin – den otevřených dveří pro budoucí šesťáky; od 10.00 do 17.00 hodin – den otevřených dveří pro veřejnost.

Středa 28. listopadu
* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole od 14.00 do 17.00 hodin. V budově ve Zborovské ulici budou návštěvníkům poskytnuty informace týkající se přijetí ke studiu na maturitní obory - cestovní ruch, hotelnictví, obchodní akademie, a možností zahraničních i tuzemských praxí během studia. Další dotazy budou moci zájemci konzultovat s vedením školy nebo s učiteli.
V budově v Alešově ulici je akce určena všem zájemcům o studium čtyřletého oboru strojírenství zakončeného maturitní zkouškou, dále tříletých učebních oborů nástrojař, zámečník, obráběč kovů, optik, prodavač, kuchař – číšník. Pro žáky učebních oborů nástrojař, zámečník a optik je připraven stipendijní program, kdy při splnění podmínek stanovených stipendijním řádem je jim měsíčně vypláceno motivační stipendium. Zároveň je možné si prohlédnout dílny optiků (Alešova ulice) a navštívit odloučené pracoviště ve Sklostroji. Více informací na telefonním čísle 481 319 111 a www.ohsturnov.cz.

Čtvrtek 29. listopadu
* S PÍSNIČKOU NAPŘÍČ ŽÁNRY.
Myšlenkou „minifestiválku“ NAPŘÍČ je spojit posluchače napříč hudebními žánry a představit jim i muzikanty či umělce, na jejichž samostatný koncert by třeba ani nepřišli. Zahrají PRANIC v nové sestavě: Honza Dekány – kytara, Míťa Meier – flétna a Ondřej Halama, který vás bude téměř tříhodinovým večerem provázet. Dále MICHAL VANĚK & JAZZ TRIO - písničkář, textař a herec vystoupí se sólovým projektem jako zpěvák šansonů za doprovodu vynikajících jazzových muzikantů: klavírista Marek Novotný, Petr Tichý – kontrabas a Marian Petržela, hrající na bicí. Dalším hostem bude houslistka a zpěvačka JITKA ŠURANSKÁ, členka Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dříve Cimbálové muziky Stanislava Gabriela a folkové formace Docuku. S Jirkou Plockem za CD Písňobraní získali cenu Anděl v kategorii world-music za rok 2005. Na závěr vystoupí MONIKA NAČEVA & JUSTIN LAVASH. Herečka, zpěvačka, šansoniérka a členka divadla Sklep se po spolupráci s Jáchymem Topolem či Michalem Pavlíčkem představí s britským bluesovým kytaristou. Justin Lavash spolupracuje mj. také s Lenkou Dusilovou a je u nás vyhledávaným studiovým kytaristou. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

Pátek 30. listopadu
* TANEČNÍ SWINGOVÝ VEČER.
Hraje Bazar swing band Pavla Matějky, zazní taneční melodie 60. - 70. let a evergreeny a swingové melodie 40. let 20. století. Víceúčelová hasičská zbrojnice v Daliměřicích, začátek v 18.30 hodin, vstupné 80 Kč, občerstvení zajištěno.

Neděle 2. prosince
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU.
Další ročník této celostátní akce na podporu čtenářství je určen pro rodiny s dětmi. Je připraven pestrý program v podobě výtvarné dílny, prodeje zlevněných dětských knih, společné čtení, soutěže, rozsvícení stromečku v knihovně, psaní a malování psaníček pro Barborku, Mikuláše a Ježíška, loutková pohádka pro děti a další…Na tuto akci navazuje rozsvícení vánočního stromu na náměstí Českého ráje.
Kulturní sálek knihovny a dětské oddělení, začátek v 9.00 hodin.
* ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Tradiční akce, začátek na náměstí Českého ráje v 16.00 hodin. V programu pro malé i velké vystoupí dětský pěvecký sbor Karmínek při ZUŠ Turnov, řídí Jindřich Bada, a dramatický kroužek při ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Moderuje Eva Kordová. Andělé, čerti a další postavy nadělí dětem něco na zub. Občerstvení zajištěno.


Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 01. 11. 2012 | 3059 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS