Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - Turnov - den a noc
 
Turnovsko v akci >> NABÍDKA AKCÍ NA TURNOVSKU DRUHÉ POLOVINY ŘÍJNA

NABÍDKA AKCÍ NA TURNOVSKU DRUHÉ POLOVINY ŘÍJNA

n200806201510_zap_305_08_branaPles na sychrovském zámku, poslední letošní akce v synagoze, vernisáž výstavy starých pohlednic a známek, Festival Střelnice k ročnímu výročí zahájení provozu kulturního domu. Ale také Den stromů v místě duchovní Brány Českého ráje pod Hlavaticí s koncertem legendárního Vladimíra Merty a svátek 28. října s udělením čestného občanství města. A pozvánky za humna Turnovska. Stručně: i druhá polovina října nabízí dostatek zajímavých akcí pro děti i dospělé.

Sobota 17. října
* Ve 14.00 hodin začíná v galerii sychrovského zámku módní přehlídka „PLES NA ZÁMKU“. Konferuje Jolana Voldánová. Na programu je přehlídka historické plesové módy od baroka po současnost, vystoupení souboru  moderního tance z Mladé Boleslavi, ukázka plesové módy pro baculky módní návrhářky Adély Havlíčkové, vystoupení souboru historického tance, módní přehlídka současné plesové módy a přehlídka francouzského luxusního dámského spodního prádla.

* V 15.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici přednáška s názvem „Golem“ (poslední akce této sezony). Synagoga je v říjnu otevřena o víkendech a svátcích od 9.00 do 17.00 hodin.

* ZNÁMKY ŽIVOTA - D klub. Monology „Thespidových žen“ o zanechaných stopách životních osudů, pocitů a postojů nám přiblíží teplický D.S. The Spis. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Neděle 18. října

* TANEČNÍ KURZY pro mládež (pokročilé) a pro dospělé (začátečníky a mírně pokročilé). Tančí se každou neděli pod vedením TaPŠ ILMA. Přihlášky v recepci Střelnice. KC Střelnice, mládež od 14.00, dospělí od 17.00 hodin.

 

Středa 21. října

* Cestovatelský klub: PERU. Diashow Petra Niesiga doplněná výstavou fotografií Anny a Jiřího Novákových zahrnuje všechna nejatraktivnější místa země. Městské divadlo, začátek v 18.00 hodin.

 

* Čtvrtek 22. října

* VÝSTAVA ZNÁMEK A STARÝCH POHLEDNIC. Vernisáž výstavy Klubu filatelistù Turnov u příležitosti 80. výročí založení. Výstavní sál Muzea Českého ráje, začátek v 16.30 hodin. Výstava potrvá do 22. listopadu. V kulturním programu vystoupí pěvecký sbor Musica Fortuna. K výstavě byla vydána série starých historických pohlednic, obálka s logem a příležitostným razítkem.

 

Pátek 23. října

* Poslední PARAJAZZOVÝ VEČÍREK v Restauraci Šetřilovsko. Končí jedna etapa v životě této oblíbené restaurace. Hrají kapely Mackie Messer Band a Corcovado. Bude i beseda na téma, jak dál… Začátek v 19.30 hodin.

 

Sobota 24. října - Neděle 1. listopadu

* FESTIVAL STŘELNICE 2009. Série akcí k ročnímu výročí kulturnéího domu Střelnice. Program bude zveřejněn ve zvláštním článku (ZDE).

 

Sobota 24. října

* O ČERVENÉ KARKULCE. Pohádku pro děti hraje Malé divadélko Praha. Městské divadlo Turnov, začátek v 10.00 hodin.

* O víkendu 24. a 25. října se na zámku Sychrov uskuteční netradiční prohlídky na motivy známé pohádky „Pyšná princezna“. Začátky vždy od 10.00, 11.00, 12.00, 14.30 a 15.30 hodin.

 

Neděle 25. října

* DEN STROMŮ v duchovní Bráně Českého ráje pod rozhlednou Hlavatice. Začátek ve 14.00 hodin. Na programu je řezbářská a malířská dílna, sázení stromů, slavnostní vyhlášení chráněného elfího jilmu, vernisáž jilmové sochy, koncert Vladimíra Merty - nestor českého folku vystoupí od 17.00 hodin v Restauraci pod Hlavaticí. Pořádá Svobodná škola umění o.s., info na www.svosum.cz.

 

Pondělí 26. října

* TO BYL TEDA SILVESTR! Představení Divadelní společnosti HÁTA. Zdánlivě banální záminka společného očekávání příchodu Nového roku obrátí všem zúčastněným život naruby. Alternují I. Anderlová, M. Bočanová, A. Gondíková, V. Jeníková, O. Želenská, L. Zedníčková, J. Šulcová aj. Po letech k nám opět zavítá miláček obecenstva Martin Zounar. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Středa 28. října

* Podzimní prázdniny ve Žluté ponorce v Husově ulici - 2. GAME OPEN. Setkání nad deskovými hrami pro malé, větší i dospělé. Přijďte s rodinou či přáteli prožít hezké chvíle u chytré zábavy. Pravidla vysvětlíme a poradíme. Žlutá Ponorka od 10.00 hodin. Den plný her ve Žluté ponorce začíná v 9.00 hodin.

* UDĚLENÍ ČESTNÉHO OBČANSTVÍ MĚSTA TURNOVA a premiéra filmu o dvacetiletí proměn. U příležitosti svátku vzniku republiky 28. října se v KC Střelnice uskuteční slavnostní předání čestného občanství filozofu Janu Patočkovi in memoriam a Jiřímu Zajícovi, kulturnímu pracovníkovi a dlouholetému předsedovi jednoho z nejstarších pěveckých sborů v Čechách - Pěveckého sboru Antonín Dvořák. Při této příležitosti bude promítnut dokumentární film Milana Brunclíka „20 let proměn města Turnova“. Začátek setkání je v 17.00 hodin.

 

Čtvrtek 29. října

* IV. PODZIMNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ pro žáky ZŠ od 1. do 9. třídy. Žlutá ponorka, Husova ulice, začátek v 8.30 hodin. 

* VESELÝ VÝLET ZA PODZIMNÍ PŘÍRODOU. Bujaré dovádění v přírodě pro malé i velké děti, co se rády toulají krajinou a vše vyzkouší na vlastní kůži. S sebou si sbalte svačinu a dobrou náladu. Sraz v 9.00 u Žluté ponorky, návrat kolem 15. hodiny.

 

Za humny

* Kulturní komise Obecního úřadu Libošovice ve spolupráci s Občanským sdružením Malechovice pořádá v Hotelu Český ráj v Libošovicích cyklus přátelských setkání se zajímavými lidmi.

- Pátek 16. října od 19.00 hodin: RNDr. Zdeněk Mrkáček - Český ráj to na pohled.

- Pátek 30. října od 19.00 hodin: Jiří  Hájek - CESTY JÓGY - historie, význam a účel jógových cvičení.

Připravuje se

* 15. BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL. Uskuteční se v pátek 6. listopadu od 8.30 do 16.00 hodin v budově střední školy v Alešově ulici v Turnově u nádraží.

 

PROGRAM KINA V TURNOVĚ, ŽIŽKOVĚ ULICI (Bio Ráj)

* Čtvrtek 15. pátek 16. října od 20.00 hodin: STAR TREK. Film USA. Zapomeňte všechno, co víte! Tvůrce seriálu Ztraceni, a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum - J. J. Abrams - přináší na stříbrné plátno zcela nové sci-fi dobrodružství. Star Trek, jak ho ještě neznáte. Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Jejich cestu doprovází spousta akce, humoru a vesmírného nebezpečenství. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo.

* Pátek 16., sobota 17. a neděle 18. října vždy v 17.30 hodin: HANNAH MONTANA. Muzikál USA. Rodinná hudební komedie natočená na základě úspěšného televizního seriálu o školačce, která před okolím ukrývá svou identitu popové hvězdy. Walt Disney Pictures přinášejí v extravagantním celovečerním filmu na stříbrné plátno televizní fenomén ze stanice Disney Channel.

* Sobota 17., neděle 18. října vždy ve 20.00 hodin: ÚNOS VLAKU 123. Thriller USA. Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem - únosem jednoho z vlaků.

* Neděle 18. října od 14.00 hodin: KDOPAK BY SE VLKA BÁL. Český rodinný film, dětský horor, dospělá romance a pohádka o Červené Karkulce. Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje Terezka. Zbožňuje pohádku O Červené Karkulce, má starostlivé rodiče, ve školce nejlepšího kamaráda Šimona a takhle by mohla žít šťastně až do smrti, kdybychom se nepohybovali v realitě. Najednou Terezka začíná ztrácet půdu pod nohama, maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon.

* Středa 21. října od 20.00 hodin: KORALÍNA A SVĚT ZA TAJEMNÝMI DVEŘMI. Animovaný fantasy film USA ve filmovém klubu. V novém bytě Koralininých rodičů je dvacet jedna oken a čtrnáct dveří. Třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a za nimi je jen cihlová zeď až do chvíle, kdy je Koralina jednoho dne otevře a najde za nimi průchod do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich podobá jako vejce vejci. Až na to, že je jiný...

* Čtvrtek 22., pátek 23. října od 20.00 hodin: ROZERVANÁ OBJETÍ. Španělské drama. Slavný oscarový španělský scenárista a režisér Pedro Almodóvar se vrací tři roky po snímku Volver i se svým hereckým talismanem, čerstvou držitelkou Oscara Penélope Cruz. Rozervaná objetí jsou natočená ve stylu noirových filmů z padesátých let minulého století, a Almodóvar do klasického žánru otiskuje pečeť svého neobyčejného talentu.

* Pátek 23., sobota 24., neděle 25. října od 17.30 hodin.: TRANSFORMERS - POMSTA PORAŽENÝCH. Film USA. Mimozemští roboti měnící se v pozemská auta jsou zpátky. Co se zdálo být riskantním podnikem, se pod vedením předního hollywoodského bouráka Michaela Baye proměnilo v počátek potenciálně velmi úspěšné série, která právě teď píše svou druhou kapitolu.

* Sobota 24., neděle 25. října od 20.00 hodin: DISTRICT 9. Příběh o inteligentní formě mimozemského života, která je přinucena shodou okolností strávit nějaký čas na zemi. Život na naší zelené planětě ovšem není zdaleka tak přívětivý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vetřelci, neustále pronásledováni strachem a xenofobií ze strany lidské civilizace, jsou uzavřeni do gheta, kde jsou pod přísným dozorem. Akční drama USA.

* Středa 28. října od 17.30, čtvrtek 29. a pátek 30. října od 17.30 a 20.00 hodin: JÁNOŠÍK. Slovensko/Polsko/ČR - Příběh nejslavnějšího zbojníka, který bohatým bral a chudým dával.

* Středa 28. října od 20.00 hodin: ARCHITEKT ODPADU. Film Velké Británie ve filmovém klubu. Architekt Michael Reynolds navrhuje „soběstačné“ domy. Vybuduje experimentální komunitu v poušti Nového Mexika a zlepšuje plány těchto domů až do chvíle, kdy se dostane do křížku se zákonem.

* Sobota 31. října od 17.30 a 20.00 hodin: LIŠTIČKY. V novém českém filmu se au-pair Alžběta zoufale snaží vytvořit si svůj nový domov v Irsku tím, že si chce najít chlapa za každou cenu. Částečně proto, že její skutečný domov na Slovensku bude brzy srovnán se zemí kvůli nové dálnici, ale hlavně má své osobní důvody…

 

VÝSTAVY

* V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené každý den kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

- V galerii muzea probíhá výstava s názvem „Turnovské stříbro“. Jde o výstavu k 125. výročí založení šperkařské školy v Turnově (potrvá do 11. listopadu).

- Ve výstavním kabinetu muzea si můžete prohlédnout medaile Jiřího Korce (výstava potrvá do 19. února 2010).

- Galerie Safír v muzeu je do 6. listopadu výstava fotografií Ivana Hurbánka nazvaná SLOVÁCKO.

* Galerie Granát, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvo umělecké výroby Granát Turnov. Do 4. listopadu zde bude výstava fotografií Evy Jiřičkové – Struktury.

* Galerie v turnovském infocentru na náměstí Českého ráje - do 6. ledna 2010 zde bude k vidění výstava fotografií Otakara Kudrnáče nazvaná Riegrova stezka.

Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 15. 10. 2009 | 2597 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS