Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 
Zápisník >> ROZHODUJÍ O ŽIVOTĚ V TURNOVĚ, ZNÁTE JEJICH NÁZORY? DÍL PRVNÍ

ROZHODUJÍ O ŽIVOTĚ V TURNOVĚ, ZNÁTE JEJICH NÁZORY? DÍL PRVNÍ

n200802191123_zap_78_08_zmV komentářích pod různými články na TvA se stále častěji objevují povzdechy typu: Proč téma zasvěceně nebo alespoň názorově nekomentuje někdo z radnice, proč nediskutují zastupitelé, radní, vždyť oni rozhodují o našem životě a všechna politická uskupení ve městě měla ve svém volebním programu komunikaci s veřejností. A jak už to bývá, opět zůstalo hlavně u přání a slibů na papíře. Je to škoda pro obě strany. Proto jsme se rozhodli udělat vstřícný krok a turnovským zastupitelům nabídnout prostor v otázkách a odpovědích na témata, která se řeší nejen na TvA.

Mgr. Martině Pokorné, zvolené do zastupitelstva na kandidátce Turnovské koalice a MUDr. Martinu Hrubému, zvolenému za Nezávislý blok, děkujeme za vstřícnost. První krok byl učiněn. Čtěte a komentujte, vždyť pro vzájemnou komunikaci mezi lidmi byl server TvA založen.

1. Mělo by se řešit využití budov sloužících turnovské kultuře koncepčně a s předstihem, nebo se spíš přikláníte k názoru počkat až co udělá zprovoznění Střelnice (viz diskuse o vzniku víceúčelového zařízení v kině v Žižkově ulici)

n200802191124_zap_79_08_zmMartina Pokorná: Počkala bych na zprovoznění Střelnice, nemá smysl řešit teď provoz další budovy, která již funguje. Navíc podle informací, které mám k dispozici, ve Střelnici nebude možné provozovat kino, bude tedy nutné zachovat budovu v Žizkovce minimálně k tomuto účelu. Bude-li mít současné kino jakékoliv další využití pro turnovské spolky, bude to jedině dobře.
n200802191124_zap_80_08_zmM
artin Hrubý
: Tato otázka je opravdu vymyšlena pro mě přímo na tělo. Opakovaně jsem totiž v průběhu výstavby žádal o vypracování alespoň rámcové „programové náplně“ pro Střelnici. Bohužel jsem se ničeho uchopitelného nedočkal. Za této situace jsem sám zvědav, jak se budou jednotlivá zařízení profilovat a využívat, neboť s výjimkou kina (v sále Střelnice promítání nebude možné) bude mít zcela jistě Střelnice tendenci ujídat programy z ostatních zařízení. Proto je můj dnešní názor - počkat po zprovoznění.

2. Park u letního kina: Oplotit, nebo neoplotit? (viz článek a diskuse na TvA)
Martina Pokorná: Neoplotit. Podobným postupem by bylo v budoucnu oplocené vše hodnotné, přesto si někdo vždycky najde cestičku, jak to zničit, poškodit atp. Řešením je důkladnější kontrola městské policie v problematických částech města.
Martin Hrubý: Oplotit, proč ne. V jiných městech doma i v zahraničí se mi takové parky líbí. Jediný problém mám  s financováním.

3. Sportoviště v Maškově zahradě (viz text a diskuze na TvA)

* Má se hledat soukromý investor na Maškovku, nebo máme raději počkat, až bude moci sportoviště v úsporném řešení dofinancovat za použití grantů Město?
Martina Pokorná: Sportoviště v Maškovce by mohlo být podobnou finanční černou dírou jako Střelnice, pokud se vyskytne investor, budu ráda. Nikdy však nebude mít Maškovka s blízkostí křižovatek, silnice a plánované dálnice na dohled podobný charakter jako klidné a přírodní Dolánky.
Martin Hrubý: Zkusil bych všechny možné  postupy. V dostatek vlastních zdrojů v nejbližších zhruba 8 - 10 letech  nevěřím.

* Maškovka se mi pro umístění venkovního a krytého (úsporného) koupaliště a kluziště (líbí/nelíbí/bohužel nic lepšího nemáme)
Martina Pokorná: Pro venkovní koupaliště nelíbí, pro krytý bazén a kluziště vyhovuje.
Martin Hrubý: Maškovka není špatné místo.

* Co Dolánky, dovedu si představit, že se vybagruje alespoň prostřední bazén a třeba v provizorní podobě se zase obnoví provoz?
Martina Pokorná: Představit si to určitě dovedu, z hlediska finančního mi to v tuto chvíli nepřijde reálné a patrně by ani stavba nového (přestavba starého) bazénu nebyla povolena kvůli hygienickým a stavebním normám.
Martin Hrubý: V tomto  směru nemám k doláneckým bazénům citové pouto, což mi umožňuje uvažovat  pragmaticky. Proto říkám, že v záplavové oblasti je jakákoliv obdobná stavba jenom vyhazování peněz.

* Myslíte, Termální ráj na Všeni vyřeší i potřeby Turnova?
Martina Pokorná: Částečně určitě ano. Dvě koupací maxicentra v takové blízkosti (Všeň - Turnov) nemají smysl.
Martin Hrubý: Nevím, nemám potřebné informace o vybavení a plánovaném provozu.

* Můj vlastní námět na postup v Maškově zahradě...
Martina Pokorná: Najít investora, který postaví a vybaví budovy a bude areál provozovat. Město je v takové finanční situaci, že mu na pár let bude muset stačit jeden kulturní dům. Nemáme ale jen Střelnici a Maškovku, město vlastní byty, nebytové prostory, komunikace, chodníky atp., které je třeba opravovat. Nemůžeme soustředit veškeré městské peníze pouze na dva projekty - penězožrouty.
Martin Hrubý: Můj námět je obsažen v návrzích rady města, kde jsme věnovali možným postupům hodně času a energie.  Město Turnov do studií dalo hodně peněz, zodpovědní pracovníci absolvovali velké množství různých jednání. Dá se říct, že s koncepcí byl dlouhodobě všeobecný souhlas, pouze se, podle mého názoru ne zcela šťastně, měnili  priority – jednou byl prioritou bazén, podruhé kluziště. Domnívám se proto, že do vyčerpání všech možností není  důvod od této představy ustupovat.


Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 19. 02. 2008 | 1962 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS