Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 
Zápisník >> SKONČILA NADVLÁDA RODINY OMOVÝCH V TURNOVSKÉM SPORTU? UVIDÍME ZA ROK!

SKONČILA NADVLÁDA RODINY OMOVÝCH V TURNOVSKÉM SPORTU? UVIDÍME ZA ROK!

n200802291501_zap_99_08_sportovecOd roku 2000 se sportovcem Turnova v pravidelném ročním hodnocení nestal nikdo jiný než jeden ze sourozenců Omových. Jak Jakub, tak i jeho sestra Michaela léta patří k nejlepším českým závodníkům v radiovém orientačním běhu. A protože tento sport má velké zázemí právě v Turnově, ruku v ruce s tím šla i ocenění v podobě nejlepšího sportovce města. Nyní už tohle neplatí.

Za rok 2007 má Turnov nového krále sportu. Stal se jím Petr Kazda, který vloni obsadil v kickboxu druhé místo na mistrovství Evropy a třetí na mistrovství světa. Úspěch je to tedy mimořádný a ocenění je na místě. Koruna vítěze mu byla předána na slavnostním setkání sportovců v sále šperkařské školy ve Skálově ulici v úterý 26. února.

„Z výsledků je patrné, že škála sportovních odvětví se rozšiřuje a k tradičním sportům, jejichž zástupci se umísťují v popředí ankety, jako jsou radioorientační a orientační běžci, přibyly další, které naše město dobře reprezentují. Jsou to kickboxeři, lyžaři, basketbalisti, fotbalisti, judisti, šachisti a další sportovci,“ uvedl Karel Štrincl, který anketu organizuje od počátku. Letos již po sedmnácté. Návrhy na ocenění, které do ankety podali zástupci oslovených klubů, byly zpracovány a předloženy 45 členné porotě. Její členové návrhy ohodnotili a prostým součtem bodů vzešlo konečné pořadí ve všech sedmi kategoriích, které anketa obsahuje.

Kromě nejlepších sportovců byly zapsány další osobnosti do „Zlaté knihy turnovského sportu“. Letos se této pocty dostalo Zdeňku Drobníkovi (*1938), dlouholetému trenéru běžců AC Syner Turnov, dalšími oceněnými jsou dr. Miroslav Novák (*1938) z Klubu lyžařů, Zdeněk Pernica ml. (*1960) z Klubu lyžařů, vedoucí veřejné lyžařské školy a Vladimír Janata (*1933) z Klubu lyžařů.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSTA TURNOVA ZA ROK 2007

Kategorie jednotlivců
1. KAZDA Petr, 32 let, oddíl IMPACT kickboxing Turnov. Reprezentant ČR v kickboxingu, který po úspěších v minulých letech - byl dvakrát vicemistrem světa a získal titul Mistra Evropy, se v roce 2007 umístil na 2. místě na ME a na 3. místě na MS ve váhové kategorii do 81 kg.
2. OMOVÁ Michaela, 26 let, TJ  Turnov, oddíl radiového orientačního běhu (ROB) a orientačního běhu. Úspěšná česká reprezentantka v roce 2007 opět potvrdila svou domácí suverenitu a příslušnost ke světové špičce, když si z ME v Polsku přivezla tři medaile.
3. KRÁL Dušan ml., 25 let, AC SYNER Turnov. V loňském roce získal 3. místo na atletickém Mistrovství ČR v hodu kladivem (68,15 m). Jedna z opor turnovského extraligového týmu.
4. OMOVÁ Jana, 56 let, TJ Turnov, oddíl ROB a OB.
5. KAZDA Jan, 32 let, IMPACT kickboxing Turnov.
6. OMA Jakub, 27 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu.

Družstva mládež: 1. Mladší dorostenci TJ Turnov (družstvo basketbalu), 2. Družstvo dorostenců AC Syner Turnov, 3. Starší žáci ZŠ Skálova ulice (Pohár rozhlasu).

Družstva dospělí: 1. Extraligové družstvo mužů AC Syner Turnov, 2. Štafeta TJ Turnov (MTBO), 3. Družstvo mužů TJ Turnov (ROB).

Sportovní naděje do 14 let: 1. Dominik Petřivý (basketbal), 2. Jaromír Mazgal (atletika), 3. David Syrotiuk (in–line slalom).

Sportovní naděje do 18 let: 1. Kateřina Klausová (atletika), 2. Vít Bílek (atletika), 3. Jan Möller (in–line slalom).

Trenér roku: 1. Tomáš Mareš (oddíl basketbalu TJ Turnov), 2. Filip Stárek (ROB), 3. Miroslav Reichl (AC Turnov).

Sportovní akce 2007: 1. V pořadí 9. ročník Memoriálu Ludvíka Daňka, 2. Alpine Europacap 2007 (závody v in–line slalomu), 3. V pořadí 37. ročník Veřejné lyžařské školy (Klub lyžařů Turnov).

Nejlepší sportovci Turnova v historickém přehledu:
1992 - Zakouřil Václav jun., orientační běh, Turnov
1993 - Zakouřil Václav jun., orientační běh, TJ Turnov
1994 - Novotná Lenka, radiový orientační běh, ROB Turnov
1995 - Čapek Jan, cyklistika, Atom cycles Turnov
1996 - Stehlík Petr, atletika (vrhy), AC Turnov
1997 - Oma Jakub, ROB, TJ  Turnov
1998 - Stehlík Petr, atletika (vrhy), AC Turnov
1999 - Stehlík Petr atletika (vrhy), AC Turnov
2000 - Omová Michaela, ROB, TJ  Turnov
2001 - Oma Jakub, ROB, TJ Turnov
2002 – Oma Jakub, ROB, TJ  Turnov
2003 – Oma Jakub, ROB, TJ  Turnov
2004 – Oma Jakub, ROB, TJ  Turnov
2005 – Omová Michaela, ROB, TJ  Turnov
2006 – Oma Jakub, ROB, TJ  Turnov 2007 – Petr Kazda, oddíl IMPACT kickboxing Turnov

Autor: Pavel Charousek | Vydáno: 29. 02. 2008 | 3180 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS