Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 
Sport na Turnovsku >> SPORTOVEC TURNOVA 2012, HLASUJTE PRO TOHO NEJLEPŠÍHO

SPORTOVEC TURNOVA 2012, HLASUJTE PRO TOHO NEJLEPŠÍHO

n201301292148_sport_10_013_sportovecJiž po jedenadvacáté se uskuteční anketa o nejlepšího sportovce Turnova uplynulého roku. Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

Celkem 15 sportovců se bude ucházet o korunku pro nejlepšího sportovce za rok 2012. Vloni ji (za rok 2011!) zaslouženě získala Michaela Gomzyk Omová z oddílu radiového orientačního běhu, na 2. místě se umístil Tomáš Dlabaja z oddílu orientačního běhu a třetí skončil cyklista Jan Čapek. Nejlepším družstvem dospělých byl vyhodnocen oddíl orientačního běhu TJ Turnov, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka.

VYHLÁŠENÍ ANKETY - NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2012
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále kina Sféra na Střelnici v sobotu 16. února. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Začátek je v 18.00 hodin, vstup zdarma.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících, tak i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2012:

* Tomáš Dlabaja – 29 let – TJ Turnov, oddíl OB
Úspěchy v roce 2012:
1. místo MS štafet (Dlabaja, Šedivý, Procházka) - historicky první štafetové zlato z mistrovství světa pro Českou republiku v dějinách orientačního běhu. Po několika letech bojů o čelní místa české trio od začátku udávalo poblíž švýcarského Lausanne tempo a v dechberoucím finiši těsně porazilo favorizované Nory a Švédy.
1. místo na MČR ve sprintu v orientačním běhu - obhajoba titulu mistra republiky ve sprintu.
3. místo na MČR na klasické trati - bronz na nejprestižnější distanci konané letos v nedalekých Skokovech.

* Jan Formáček – 19 let – AC Syner Turnov
Honza se stal mistrem ČR v hodu kladivem v kategorii juniorů (60,53 m) a zúročil tak svou dlouholetou tréninkovou píli. Navíc přidal bronz v hodu kladivem na M ČR do 22 let. Trénuje převážně v Praze na Julisce pod vedením trenéra Skoumala. Nastupující generace A družstva mužů. Trenér Radomil Skoumal.

* Michaela Gomzyk Omová – 31 let – TJ Turnov, oddíl ROB a OB
- Nominace oddílu ROB, TJ Turnov: Na mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbském Kopaoniku znovu potvrdila, že je nejlepší ve své kategorii a kromě prvního závodu, kde obsadila druhé místo, nedala v následujících třech náročných závodech soupeřkám šanci a získala tři tituly mistryně světa.
- Nominace oddílu OB, TJ Turnov: 1. místo Euromeeting, klasická trať, Wipptal (Rakousko), 3. místo Euromeeting, krátká trať - v obou závodech v orientačním běhu byla premiantka podzimního setkání evropských reprezentací největším překvapením. Předvedla nejvýraznější výkon celé reprezentace, kdy zastínila nejen mnohem zkušenější české kolegyně, ale i zahraniční soupeřky především z Finska a Švédska. Michaela tak potvrdila po jarním mistrovství Evropy ve Švédsku, že umí závodit i v klasickém orientačním běhu na světové úrovni. 5. místo na MČR, klasická trať v orientačním běhu, Skokovy - Michaela se na nejprestižnější trati do posledních minut prala o medaili, přesto je 5. místo mezi ženskou elitou skvělým výsledkem a příslibem do příští sezony. 1. místo MČR štafety – Pavlovcová, Rufferová, Gomzyk-Omová.

* Barbora Jíšová – 20 let, AC Syner Turnov
Bára závodila 1. rokem v kategorii žen. Na M ČR do 22 let získala bronzovou medaili v běhu na 3 000 m překážek. Vylepšila si osobní rekord na 11:15,27min. Na M ČR dospělých skončila pátá. Od podzimu je Bára studentkou Lékařské fakulty UK Praha. Jedna z opor družstva žen LIAZu Jablonec, za který v soutěžích družstev hostuje. Trenér Jan Pernica.

* Jan Kazda – 37 let, TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Na MS v kickboxu (konaném v Orlandu; USA) ve dnech 19. - 24. 9. 2012 obsadil ve váze do 90 kg 3. místo.

* Petr Kazda – 37 let, TJ Turnov, IMPACT KICKBOXING
Na MS v kickboxu (konaném v Orlandu; USA) ve dnech 19. - 24. 9. 2012 obsadil ve váze do 85 kg 3. místo.

* Petr Koubus – 37 let, TJ Turnov, FC Dalmach
Brankářská jednička futsalového oddílu Dalmach Turnov, který dovedl svými výkony mužstvo v sezoně 2011/2012 až do finále play-off 2. ligy (2. nejvyšší soutěž v ČR). V základní i nadstavbové části svůj tým podržel výbornými zákroky a zasloužil se o nejmenší počet obdržených branek ze všech týmů.

* Jakub Mareš – 26 let, TSC Turnov, oddíl judo
Jakub patří dlouhé roky mezi úspěšné čs. závodníky. Po startech v ligových družstvech JC Litoměřice a JC Liberec se v roce 2012 vrátil do svého mateřského oddílu v TSC. Zde byl jednoznačně nejlepším ligovým závodníkem. Jeho pedagogických schopností (učitel TV) využívá oddíl i v oblasti trenérské. Trenér Radek Louda.

* Zdeněk Maršálek, Ing. – 46 let, Šachový klub ZIKUDA Turnov
1. místo KP jednotlivců v bleskové hře (Nový Bor).
1. místo Otevřený turnaj OPEN Liberec.
22. místo MČR v bleskové hře (Praha).
Dále se jako kapitán družstva „A“ i „B“ podílel na úspěchu těchto družstev v týmových soutěžích.

* Jaromír Mazgal – 19 let, AC SYNER Turnov
Míra se stal Mistrem ČR ve vrhu koulí v kat. juniorů výkonem 18,74 m (hala), získal bronz na „dospělém“ halovém M ČR (17,75 m). Na M ČR do 22 let skončil 3. v hodu diskem výkonem 53,30 m. Reprezentoval ČR na juniorském mistrovství světa v atletice v Barceloně. Zde skončil 18. v hodu diskem a 17. ve vrhu koulí. Byl oporou A družstva mužů. Je stále velikým diskařským talentem. Trenér Dušan Král.

* Jan Miller, st. – 44 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1. Několikanásobný mistr ČR ve věkové třídě veteránů (masters) v roce 2012 obsadil na mistrovství ČR 4. místo. V českém oblastním žebříčku 2012 skončil na 3. místě mezi veterány a na 7. místě v absolutním pořadí. Vybojoval celou řadu medailových umístění (v absolutním pořadí) na jednotlivých postupových závodech (3x 1. místo, 4x 2. místo).

* Jan Möller – 20 let, Klub lyžařů Turnov
Jan Möller je dlouholetým závodníkem KL Turnov v alpských disciplínách. Řadu let se ovšem v letní sezoně věnuje slalomu na in-line bruslích. V roce 2012 se v této disciplíně stal mistrem České republiky v kategorii mužů. Vzhledem ke svým studijním povinnostem nemohl absolvovat celý seriál republikových pohárových závodů CILA CUP 2012. I přesto však v jeho celkovém hodnocení obsadil v kategorii dospělých 4. místo. Trenér Arnošt Möller.

* Jakub Oma – 32 let, TJ Turnov, oddíl ROB
Účastník mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbském Kopaoniku. V těžké konkurenci 37 závodníků se mu podařilo získat postupně všechny tři medaile. Titul mistra světa ve sprintu, druhé místo ve foxoringu a třetí místo v pásmu 144Mhz.

* Jana Omová – 61 let, TJ Turnov, oddíl ROB
Náročný horský terén na mistrovství světa v rádiovém orientačním běhu v Srbském Kopaoniku znamenal pro veteránské kategorie čtyři velmi těžké závody. Dvě stříbrné a jedna bronzová medaile budou připomínkou nelehké cesty ke stupňům vítězů.

* Petra Pavlovcová – 19 let, TJ Turnov, oddíl OB
Petra je nejlepší českou juniorkou, což v roce 2012 potvrdila zlatou medailí z klasické i krátké trati a vítězstvím v českém národním žebříčku. Spolu s Michaelou Gomzyk Omovou a Ivou Rufferovou byla členkou zlaté štafety OB TJ Turnov žen na MČR štafet a členkou stříbrného družstva dospělých. Reprezentovala ČR na juniorském MS na Slovensku. Petra byla členkou družstva Gymnázia Turnov, které na celostátním finále přeboru škol v Olomouci obsadilo 1. místo! Trenér Filip Stárek.

(Zpracováno dle materiálů Žluté ponorky)

Nejlepší sportovec Turnova za rok 2012. Dávám svůj hlas:

* Tomáš Dlabaja (Počet hlasů: 103)
(6.92 %)

* Jan Formáček (Počet hlasů: 190)
(12.76 %)

* Michaela Gomzyk Omová (Počet hlasů: 87)
(5.84 %)

* Barbora Jíšová (Počet hlasů: 112)
(7.52 %)

* Jan Kazda (Počet hlasů: 239)
(16.05 %)

* Petr Kazda (Počet hlasů: 236)
(15.85 %)

* Petr Koubus (Počet hlasů: 67)
(4.50 %)

* Jakub Mareš (Počet hlasů: 67)
(4.50 %)

* Zdeněk Maršálek (Počet hlasů: 37)
(2.48 %)

* Jaromír Mazgal (Počet hlasů: 52)
(3.49 %)

* Jan Miller (Počet hlasů: 58)
(3.90 %)

* Jan Möller (Počet hlasů: 46)
(3.09 %)

* Jakub Oma (Počet hlasů: 38)
(2.55 %)

* Jana Omová (Počet hlasů: 55)
(3.69 %)

* Petra Pavlovcová (Počet hlasů: 102)
(6.85 %)Celkem hlasovalo: 1489

Autor: Pavel Charousek | Vydáno: 29. 01. 2013 | 4128 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS