Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura
 
Sport na Turnovsku >> SPORTOVEC TURNOVA 2015, DEJTE HLAS TOMU NEJLEPŠÍMU PODLE VÁS!

SPORTOVEC TURNOVA 2015, DEJTE HLAS TOMU NEJLEPŠÍMU PODLE VÁS!

n201602031710_sport_26_016_sportovecJiž po čtyřiadvacáté se letos uskuteční anketa o nejlepšího sportovce Turnova! Prestižní anketu vyhlašuje Sportovní rada města Turnova a technicky ji zajišťuje Středisko pro volný čas – Žlutá ponorka. Nominace jsou rozděleny do sedmi vyhlašovaných kategorií: nejlepší sportovec loňského roku, sportovní naděje do 14 a do 18 let, družstva mládeže a dospělých, trenér a sportovní akce roku. Sportovní legendy města jsou zapisovány do Zlaté knihy turnovského sportu. Hlavní myšlenkou celého počínání je propagovat nejen úspěchy turnovských sportovců a nadějí, ale především poukázat na sport jako smysluplné využití volného času.

O korunku pro nejlepšího sportovce Turnova za rok 2015 se uchází 12 nominovaných (viz níže). O konečném umístění rozhoduje odborná porota, o Ceně veřejnosti hlasují čtenáři TvA.

n201602031710_sport_27_016_sportovecJak to bylo vloni? Již po sedmé se od roku 1992, kdy byla anketa vyhlášena poprvé, stal sportovcem roku Jakub Oma z oddílu radiového orientačního běhu. Na druhém místě skončil kickboxer Petr Kazda, třetí byl volejbalista Petr Konečný, čtvrtý skončil atlet AC Syner Jaromír Mazgal a na pátém místě skončil kickboxer Jan Kazda. V kategorii družstev zvítězili po zásluze prvoligoví volejbalisté TJ Turnov, trenérem roku 2014 se stal Jakub Mareš z oddílu juda, sportovní akcí roku se stal tradičně Memoriál Ludvíka Daňka. Do Zlaté knihy turnovského sportu byli zapsáni: Milan Matějka ze ZŠ Skálova, Jan Mlejnek a Jan Rakouš (oba z oddílu volejbalu). O udílení ocenění rozhoduje odborná sportovní komise vytvořená pouze k tomuto účelu, ve které jsou osobnosti turnovského sportu, zástupci jednotlivých klubů a oddílů, zastupitelé města a novináři. Cenu veřejnosti čtenářů TvA získal volejbalista Jan Charousek. Hlasování na serveru TvA se zúčastnilo celkem 1 894 respondentů.

VYHLÁŠENÍ ANKETY - NEJLEPŠÍ SPORTOVEC TURNOVA ZA ROK 2015
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety a předání cen oceněným proběhne v sále KC Střelnice v úterý 23. února od 18.00 hodin. Součástí večera bude zápis do Zlaté knihy sportu města Turnova. Vstup je volný.

CENA VEŘEJNOSTI
Stejně jako v předchozích ročnících i letos server TvA ve spolupráci s pořadatelem ankety vyhlašuje Cenu veřejnosti. Hlasujte proto v doprovodné anketě a vyberte nejlepšího sportovce Turnova roku 2015.

Nominováni jsou:

Franěk Vladimír, 30 let, TSC Turnov, oddíl judo  
Závodník, který díky svým výkonům dostal pozvánku na hostování i do Extraligy, v níž startuje celá řada českých i evropských reprezentantů. Jeho letošní vrchol ale přišel až na mistrovství České republiky v Brně, kde získal bronzovou medaili ve váze do 90 kg. Trenéři: Radek Louda, Jakub Mareš. 

Horák Patrik, 20 let, TJ Turnov, oddíl orientačního běhu
1. místo na M ČR klasická trať, 6. místo na M ČR ve sprintu, 2. místo v celkovém žebříku A, vše v kategorii juniorů. 1. místo v závodě Českého poháru štafet v mužské kategorii. Nebýt smolného zranění z finského závodu, mohly být umístění ještě lepší. Navíc musel Patrik obětovat start na MČR na krátké trati. I tak je 24. místo na JMS v Norsku na krátké trati v severských terénech skvělým výsledkem! Trenér: Filip Stárek.

Charousek Jan, 29 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Honza je stále jedním ze stabilních pilířů základní sestavy turnovských volejbalistů, a to i po jejich postupu do 1. ligy ve volejbale mužů v sezoně 2014/2015. Ústřední smečař turnovského týmu se v sezóně 2014/2015 významnou měrou podílel na úspěchu nováčkovského týmu v 1. lize mužů, kterým bylo 4. místo. Díky své tréninkové píli a fyzickým předpokladům se řadí mezi nejrazantnější smečaře v soutěži. Trenér: Jan Šimůnek.

Kazda Jan, 40 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Jan Kazda se zúčastnil Mistrovství světa v kickboxu konaném ve španělské Albiru na přelomu října a listopadu. Zde získal stříbrnou a bronzovou medaili ve váze do 90 kg. Byla to jeho 17. a 18. medaile ze světových a evropských šampionátů. Má celkem 109 zápasů. V průběhu mistrovství oslavil 40. narozeniny a tím se stal společně s bratrem nejstarším medailistou v kategorii mužů. Trenér:  Dušan Vičík.

Kazda Petr, 40 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
Petr Kazda se zúčastnil Mistrovství světa v kickboxu konaném ve španělském Albiru na přelomu října a listopadu. Zde získal stříbrnou a bronzovou medaili ve váze do 85 kg. Byla to jeho 18. a 19. medaile ze světových a evropských šampionátů. Celkem má odboxováno 127 zápasů v kickboxu a boxu. V průběhu mistrovství oslavil 40. narozeniny a tím se stal nejstarším medailistou v kategorii mužů. Trenér: Dušan Vičík.  

Knébl Ladislav, 23 let, TJ IMPACT Turnov kicboxing
V červnu se zúčastnil MČR v kickboxu v Praze, kde získal stříbrnou a bronzovou medaili ve váze do 81 kg. Díky tomuto výsledku byl nominován na Mistrovství Evropy konaném v Maďarsku, kde získal vynikající stříbrnou medaili, také ve váze do 81 kg. Kromě bratrů Kazdových je prvním členem oddílu -  Impact Turnov, kterému se podařilo probojovat se do reprezentace ČR. Trenéři Jan a Petr Kazdovi 

Konečný Petr, 40 let, TJ Turnov, oddíl volejbalu
Petr je lídrem a nejvíce bodujícím hráčem sestavy turnovských volejbalistů. V sezóně 2014/2015 byl oporou nováčkovského týmu ve druhé nejvyšší soutěži v ČR - 1. ligy - který skončil na úžasném 4. místě. Petr je vůdčí osobností úspěšného turnovského týmu, kde se snaží předat své mnohaleté zkušenosti mladším spoluhráčům. V sezoně 2015/2016 se na podzim zranil, a tak týmu pomáhá a své zkušenosti předává týmu jako jeden z trenérů. Trenér: Jan Šimůnek.

Krejčík Aleš, 29 let, TJ Turnov, FC Dalmach
Aleš je hrajícím trenérem a kapitánem týmu Dalmachu hrajícího druhou nejvyšší futsalovou ligu. Ač nastupuje v obraně, podařilo se mu být nejlepším střelcem týmu s 18 brankami, kdy k tomu nasbíral ještě 11 asistencí. To vše v 22 utkáních. I díky němu zakončil Dalmach sezónu v klidném středu tabulky. Aleš mimo futsalu hraje i fotbal za místní FK Pěnčín-Turnov. Trenér: Aleš Krejčík.

Matěcha Štěpán, 24 let, TJ Turnov, oddíl florbalu 
Štěpán je kapitánem úspěšného týmu mužů, se kterým v uplynulém roce dokázal zvládnout premiéru v Národní lize. K týmovému úspěchu pomohl 46 kanadskými body (25+21) a v celkovém hodnocení soutěže skončil na pátém místě. Štěpán je lídrem týmu na hřišti i mimo mantinely. V probíhající sezóně 2015/2016 zakončil Štěpán rok 2015 v čele kanadského bodování celé soutěže (23+16). Trenéři: Jan Kovář, Petr Pánek.

Mazgal Jaromír, 22 let, AC Turnov
Míra měl velmi úspěšnou sezónu. Ve vrhu koulí a v hodu diskem se stal mistrem republiky v kategorii mužů do 22 let. Mezi „dospěláky“ vybojoval na MČR v hodu diskem stříbrnou medaili a ve vrhu koulí skončil pátý. Největším úspěchem však bylo sedmé místo ve vrhu koulí na Mistrovství Evropy do 22 let (Talin, Estonsko). Hlavní opora družstva mužů s osobními rekordy: disk 2kg – 55,83m; koule 7,26 kg – 18,96m. Trenér: Dušan Král. 

Miller Jan st., 47 let, TJ Turnov, oddíl kanoistiky
Úspěšný závodník ve vodním slalomu v kategorii C1 (kanoe), několikanásobný mistr ČR ve věkové kategorii masters. V roce 2015 sice obsadil na MČR (USD České Budějovice) „až“ 5. místo, velmi dobré výkony v průběhu celé sezony jej však vynesly na 3. místo v celkovém pořadí českého oblastního žebříčku (ve své věkové kategorii byl 1.). Na několika postupových závodech obsadil medailová umístění v celkovém pořadí. Trenér: sám sobě trenérem.

Oma Jakub, 35 let, TJ Turnov, oddíl radiového orientačního běhu 
V roce 2015 dokázal i pod tlakem domácího prostředí uspět na vrcholné akci roku, kterou bylo Mistrovství Evropy v Mariánských Lázních. V náročném programu čtyř závodů v pěti dnech se postavil na start všech z nich a pouze v jednom závodě se mu nepodařilo prosadit na stupně vítězů. Postupně získal stříbro v závodě ve foxoringu, stříbro ve sprintu, osmé místo v závodě na klasické trati v pásmu 144 MHz a na závěr šampionátu se stal MISTREM EVROPY v závodě na klasické trati v pásmu 3,5 MHz. Během sezóny úspěšně reprezentoval turnovský oddíl i na domácích šampionátech, na kterých získal tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili a obhájil i vítězství v Národním žebříčku. Trenér: sám sobě trenérem.

Nejlepší sportovec Turnova za rok 2015. Dávám svůj hlas:

Franěk Vladimír (Počet hlasů: 468)
(18.00 %)

Horák Patrik (Počet hlasů: 116)
(4.46 %)

Charousek Jan (Počet hlasů: 1042)
(40.08 %)

Kazda Jan (Počet hlasů: 29)
(1.12 %)

Kazda Petr (Počet hlasů: 34)
(1.31 %)

Knébl Ladislav (Počet hlasů: 47)
(1.81 %)

Konečný Petr (Počet hlasů: 30)
(1.15 %)

Krejčík Aleš (Počet hlasů: 326)
(12.54 %)

Matěcha Štěpán (Počet hlasů: 53)
(2.04 %)

Mazgal Jaromír (Počet hlasů: 339)
(13.04 %)

Miller Jan st. (Počet hlasů: 68)
(2.62 %)

Oma Jakub (Počet hlasů: 48)
(1.85 %)Celkem hlasovalo: 2600

Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 03. 02. 2016 | 5098 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS