Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - sakura cb
 
Zápisník >> VYJÁDŘENÍ SEMILSKÉ ODS K SITUACI V MĚSTSKÉ NEMOCNICI V SEMILECH

VYJÁDŘENÍ SEMILSKÉ ODS K SITUACI V MĚSTSKÉ NEMOCNICI V SEMILECH

n200810011917_zap_429_08_semily(aktualizace původního textu z 1. října - přidána reakce primáře chirurgického oddělení nemocnice v Semilech)
Dnes byla některým celostátním a regionálním médiím, včetně TvA, doručena oficiální tisková zpráva místního sdružení ODS Semily k situaci v tamní nemocnici. Jak ze zprávy vyplývá, situace v Semilech vře a nad semilskou nemocnicí visí velký otazník. Tiskovou zprávu místního sdružení ODS v Semilech přinášíme v plném znění:


Semily – Tým ortopedů semilské nemocnice je na odchodu do Turnova.  Konec celého ortopedického oddělení, klenotu semilské nemocnice, je již zřejmě neodvratný. Již před časem navíc ohlásila nechuť financovat výkony ortopedie v Semilech Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR. Vinu na úpadku městské nemocnice bez diskuze nese její současné vedení.

Konec ortopedie v Semilech je výsledkem nekompetentní práce vedení městské nemocnice.

„Na úpadek nemocnice, na špatné hospodaření a mnoho dalších omylů jsem upozorňoval již v době, kdy jsem byl místopředsedou dozorčí rady nemocnice. V lednu 2004 se dozorčí rada shodla na nutnosti vyměnit vedení nemocnice. Tento záměr se nepodařilo uskutečnit, proto tehdejší rada, včetně mě, odstoupila,“ uvedl Stanislav Pěnička, předseda semilské ODS.

 

Vedení nemocnice nebylo schopno vytvořit pro fungování ortopedie kvalitní podmínky a zázemí. „Nebyly uskutečněny potřebné investice. Neadekvátně se šetřilo na personálu. Nemůžeme se divit tomu, že doktoři jdou tam, kde cítí podporu a zájem. Pro občany Semil, ale i pro prestiž nemocnice i celého města, je to velká rána,“ podotkl Stanislav Pěnička.

 

Pokud nebudou provedeny personální změny ve vedení semilské městské nemocnice, bude její úpadek pokračovat. Konkurence ve zdravotnictví se zvyšuje a přežijí jen ti schopní a silní.

 

„Je nám vyčítáno, že situaci v nemocnici využíváme k politickému boji. To naprosto odmítám. Chceme, aby nemocnice fungovala. Na snaze odvolat neschopné lidi nevidím nic politického,“ tvrdí Pěnička.

 

Semilská nemocnice potřebuje nový impuls. Je nutné stabilizovat její hospodaření a přijít se životaschopným rozvojovým plánem. „Dnes už neplatí, že dobrá nemocnice musí nabízet všechny základní medicínské obory. Naopak, cestou je specializace. Do těchto změn můžeme jít jen s kvalitními odborníky,“ dodal Stanislav Pěnička.

(Pozn.red.: tento text byl na TvA zveřejněn 1.10.2008)


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(aktualizace 13. října 2008)

POZN. REDAKCE TVA: PRÁVA NA REAKCI KE STANOVISKU ODS VYUŽIL ZÁSTUPCE NEMOCNICE V SEMILECH, PRIMÁŘ CHIRURGICKÉHO ODDĚLENÍ MUDR. KARADZOS.

TEXT PŘINÁŠÍME V PLNÉM ZNĚNÍ:

 

Odpověď na vyjádření semilské ODS k situaci v nemocnici v Semilech

Jsem v této nemocnici od roku 1966, což je dostatečná doba k tomu, která mě opravňuje projevit svůj názor. V roce 1988 proběhlo jednání v naší nemocnici za účasti představitelů KSČ kraje i okresu. Účastníkem bylo i vedení nemocnice v Turnově včetně všech primářů.

„Zahrabte to tu hnojem,“ byla slova jednoho z nich. Přišla nová doba a zásluhou patriotů Semil a hlavně Mgr. S. Pěničky se postavila nová, moderní nemocnice, kterou nám záviděla celá republika i Evropa. Domnívám se, že práce v této nemocnici je na velice dobré úrovni.

Naše ortopedie je nazývána klenotem, ale myslím si, že toto označení trochu nedoceňuje práci ostatních oborů. Byl bych špatný primář, kdybych neocenil práci našeho oddělení, a to hlavně cévní chirurgii, která je jedna z nejlepších v kraji i republice. To jsou statistická fakta.

 

A nyní k jednotlivým bodům prohlášení členů ODS Semily:

 

1. VZP a její krajské vedení chce zachovat tři ortopedická pracoviště v kraji, a to Liberec, Jablonec n. N, a Českou Lípu. Potom nechápu, proč další pracoviště v Turnově, když Semily jsou velice dobře vybavené a mají akreditaci na 7 let a smlouvu s VZP na 5 let!

2. Úpadek nemocnice a její špatné hospodaření. To je základní kámen celého sporu.

Výdělek lékařů i zdravotních sester je všeobecně nízký a nejen u nás. Jistě je to dáno mnohými faktory, ale je to v moci vedení, aby dobrou práci ocenili, a to kolegové z ortopedie považují za zásadní. Chleba je pro všechny stejně drahý a lékaři i sestry v zahraničí mají platy, které si tato profese zasluhuje. Nemocný člověk nevydělává, ale zdravý ano, pokud má práci.

Takže si myslím, že tato profese má být oceněna velmi dobře.

Ortopedie má velice kvalitní podmínky, a to jedny z nejlepších. Domnívám se, že žádné oddělení nemělo takové podmínky jako ortopedie. Kromě toho, že se nakupovala drahá technika, tak 6-7 lékařů mělo soukromé ambulance v okresech Semily a Jičín. To byl výdělek navíc a docela slušný. V okrese jiná nemocnice soukromou praxi nepovolovala.

V roce 2004 dozorčí rada dala návrh k odstoupení vedení nemocnice. Domnívám se, že byla chyba v odstoupeni některých členů rady. To nebylo šťastné řešení.

Souhlasím s nedostatky - chybí nám ultrazvuk a to 24 hodin denně, hlavně chirurgickému oboru.

Co se týká CT - má toto vybavení „každá vesnice“ a není plně využíván. My máme velice dobrou spolupráci s CT pracovištěm i ultrazvukem v Jilemnici 24 hodin denně. Republika není na tom tak dobře, aby každá nemocnice měla CT.

Magnetická resonance je velice speciální a drahé vyšetření, které mají jen veliká pracoviště. Rtg oddělení naší nemocnice má nepřetržitý provoz. Turnovské pracoviště jen v pracovní době, pokud mám informace, ale to je problém této nemocnice, jen konstatuji.

ARO resp. JIP, kde slouží intensivisti a anestesiologové je dalším negativem této nemocnice, ale do konce roku se tento problém má vyřešit. Komplikace na ortopedické JIP řešila nejčastěji interna a chirurgie, event. anestesiologové.

3. Personální změny

Od toho je dozorčí rada nemocnice a zastupitelstvo města, které musí o těchto věcech rozhodnout s důkladnou argumentaci a odůvodněním, které je částečně uvedené v prohlášení ODS. Chce to ovšem podrobnou konstruktivní analýzu.

4. Nový impuls. Dejte vaše konkrétní návrhy. Co vlastně chcete v této nemocnici mít? Ať máme jasno, kterým směrem se máme ubírat a jak? Pokud se zruší jedno oddělení, jde ekonomicky nemocnice do propadu. Jistě nikde dnes nejde o kompletní nemocnice, ale je možné přibrat speciální obory, ale které, máte nějaký plán? Asi ano. Tak sem s tím! Jste nejsiInější stranou v zemi (osobně nepatřím k žádné straně, chci pomoci městu, kde jsem zůstal celý profesní život, ale bez osobních zájmů).

5. Výčitka o politickém boji. Tento boj, milí představitelé ODS, trvá od nepaměti a hlavně od vzniku různých stran a lidských seskupení, kteří hledí na svoji ideologii a bylo by člověku nepodobné, aby nehájil i svoje zájmy. ODS Semily má návod na změny v semilské nemocnici, ODS v Turnově má stejný nápad na vylepšení a postavení své nemocnice, což je pochopitelné. ODS Liberec, resp. vedení VZP, je stejného názoru. Jaká náhoda.

Ale opět musím uvést, že to není atak proti ODS, ale jen konstatování. Jistě každý výkřik protistrany má stejně smíšený pocit. Nikdo není nenahraditelný. Život a zdraví je nejcennější věc člověka, proto zůstaňme na zemi a udělejme to nejlepší pro tuto nemocnici, pro toto město a hlavně pacienty.

 

Tento text chce uvést na pravou míru dohady, proč a jak a co se má stát. Osobně bojuji za tuto nemocnici a doufám, že i občané Semil sdílejí stejné pocity, včetně všech politických stran, ODS nevyjímaje. Všichni tu žijeme a doufám, že si všichni přejeme zachovat tuto nemocnici pro prospěch našich nemocných nynějších i budoucích generací. Snížení kvality semilské nemocnice je počátkem pádu a zániku.

Tato kampaň poškodila jméno naší nemocnice, která dle kriterií nemocnic obsahuje odděleni III st., které jsou jen na klinikách! Ortopedie, cévní chirurgie, ORL, dermatologie. Tato oddělení nemá žádná nemocnice v okrese! Další lékaři se za této kampaně budou těžko hlásit do našeho zařízení, do „nejistoty“.

 

Primář MUDr. Georgios Karadzos

chirurgické oddělení nemocnice Semily
Související články:
OD DUBNA FUNGUJE GYNEKOLOGICKÁ AMBULANCE V NEMOCNICI V NOVÉM REŽIMU (03.04.2017)
INVESTICE DO TURNOVSKÉ NEMOCNICE PO FÚZI SE TÉMĚŘ ZTROJNÁSOBILY (27.03.2017)
NEMOCNICE V LIBERCI A TURNOVĚ TŘI ROKY OD SPOJENÍ (21.02.2017)
KRAJSKÁ NEMOCNICE LIBEREC VYDÁ V ROCE 2017 NA ZVÝŠENÍ MEZD 70 MILIONŮ (13.02.2017)
NÁMĚSTEK SOBOTKA JEDNAL SE ZÁSTUPCI NEMOCNIC V JILEMNICI A TURNOVĚ (10.01.2017)
MASARYKOVY MĚSTSKÉ NEMOCNICE: SEMILSKÁ A JILEMNICKÁ NEMOCNICE SPOJILY SÍLY (16.12.2016)
UMĚT POMÁHAT TĚM POSLEDNÍM (11.10.2016)
ŠPIČKOVÉ PRACOVIŠTĚ V TURNOVSKÉ NEMOCNICI ZAHAJUJE PROVOZ (28.04.2016)
LIBERECKÝ KRAJ VYJEDNÁVÁ O MOŽNÉ KOUPI NEMOCNICE FRÝDLANT (29.03.2016)
RADA KRAJE SCHVÁLILA STRUKTURU FINANCOVÁNÍ PRVNÍ ETAPY MODERNIZACE KRAJSKÉ NEMOCNICE (04.02.2016)
KRAJSKÁ NEMOCNICE HOSPODAŘÍ SE ZISKEM, NEMOCNICE V SEMILECH A JILEMNICI SE SPOJÍ (08.12.2015)
NEMOCNICE V SEMILECH A V JILEMNICI SMĚŘUJÍ K PARTNERSTVÍ (10.11.2015)
NEPŘETRŽITÁ INTERNÍ AMBULANTNÍ PÉČE V NEMOCNICI V SEMILECH ZŮSTANE ZACHOVÁNA (04.11.2015)
V NEMOCNICI ZAČALA FUNGOVAT NOVÁ LÉKÁRNA SE ZDRAVOTNICKÝMI POTŘEBAMI (03.09.2015)
SLOVNÍCH I FYZICKÝCH NAPADENÍ ZDRAVOTNÍKŮ PŘIBÝVÁ (19.08.2015)
ŘEDITEL NEČESANÝ REZIGNOVAL (22.07.2015)
DOZORČÍ RADA KRAJSKÉ NEMOCNICE SE POSTAVILA ZA ŘEDITELE NEČESANÉHO (26.06.2015)
PŘIPOJÍ SE SEMILSKÁ NEMOCNICE K NEMOCNICÍM V TURNOVĚ A V LIBERCI? HLASUJTE V ANKETĚ (26.05.2015)
O MODERNIZACI KRAJSKÉ NEMOCNICE ROZHODNOU AKCIONÁŘI JEŠTĚ LETOS (23.03.2015)
V TURNOVSKÉ NEMOCNICI BUDE LETOS NOVÁ LÉKÁRNA A PŘESUNE SE SEM JEDNO PRESTIŽNÍ PRACOVIŠTĚ (20.02.2015)
HOSPODAŘENÍ KRAJSKÉ NEMOCNICE LIBEREC ZA ROK 2014 (05.02.2015)
TOMÁŠ SLÁMA SE PŘEKVAPIVĚ STAL NOVÝM ŘEDITELEM SEMILSKÉ NEMOCNICE (12.01.2015)
V TURNOVSKÉ NEMOCNICI ROZŠIŘUJÍ SLUŽBY NA RADIOLOGII (02.01.2015)
NOVÝM ŘEDITELEM TURNOVSKÉ NEMOCNICE SE STAL OTAKAR ŠPETLÍK (10.12.2014)
KRAJSKÁ NEMOCNICE LIBEREC PŘIJME PROVOZNÍHO ŘEDITELE NEMOCNICE TURNOV (09.11.2014)
PANOCHOVA NEMOCNICE MÁ NOVÝ BUFET, GYNEKOLOGIE PŘECHÁZÍ DO REŽIMU JEDNODENNÍ PÉČE (22.09.2014)
DO PANOCHOVY NEMOCNICE SMĚŘUJE NOVÉ ŠPIČKOVÉ PRACOVIŠTĚ PRO LÉČBU STŘEVNÍCH ONEMOCNĚNÍ (02.07.2014)
RUŠTÍ A UKRAJINŠTÍ LÉKAŘI SE JEZDÍ DO TURNOVA UČIT ORTOPEDICKÉ OPERACE (30.05.2014)
UNIKÁTNÍ OPERACE (04.03.2014)
ZMĚNY V NEMOCNICI SE DOTKNOU GYNEKOLOGICKÝCH PACIENTEK (04.03.2014)
S FÚZÍ NEMOCNIC JE TU PRVNÍ NOVINKA: V TURNOVĚ JE SOUDNÍ LÉKAŘSTVÍ (20.01.2014)
ŘEDITEL KNL LIBEREC VE FUNKCI ZŮSTÁVÁ (13.01.2014)
PACIENTI TURNOVSKÉ NEMOCNICE ZMĚNU PO FÚZI NEPOZNAJÍ, MÁME TAKÉ PRVNÍ TURNOVSKÉ MIMINKO ROKU 2014 (02.01.2014)
KRAJSKÁ NEMOCNICE BY LETOS MOHLA SKONČIT V ZISKU (10.12.2013)
FÚZE NEMOCNIC JE NADOHLED. MALÁ REKAPITULACE PŘED NEJVĚTŠÍM POLISTOPADOVÝM PŘESUNEM MAJETKU MĚSTA (03.12.2013)
KOLEGIUM PRIMÁŘŮ KRAJSKÉ NEMOCNICE V LIBERCI: BYLO BY VHODNÉ VYBUDOVAT NOVÝ NEMOCNIČNÍ AREÁL! (18.10.2013)
TURNOVEM JDE FÁMA, ŽE GYNEKOLOGIE V NEMOCNICI KONČÍ. NENÍ TO PRAVDA (14.10.2013)
VÝJIMEČNÁ OPERACE V TURNOVSKÉ NEMOCNICI (08.10.2013)
ZASTUPITELSTVO LIBERECKÉHO KRAJE ODSOUHLASILO FÚZI NEMOCNIC, ZBÝVAJÍ TURNOV A LIBEREC! (25.09.2013)
NELEHKÉ ROZHODOVÁNÍ O BUDOUCNOSTI PANOCHOVY NEMOCNICE SPĚJE DO FINÁLE (20.09.2013)
FÚZE KRAJSKÉ A TURNOVSKÉ NEMOCNICE MÁ PŘINÉST VÝRAZNÉ ÚSPORY (17.09.2013)
FÚZE NEMOCNIC SE ZDRAMATIZOVALA? (13.09.2013)
K OSUDU TURNOVSKÉ NEMOCNICE SE MOHOU VYJÁDŘIT I OBYVATELÉ (HLASUJTE V ANKETĚ, PIŠTE NA RADNICI!) (06.09.2013)
TURNOVSKÁ NEMOCNICE MÁ NOVÉHO JEDNATELE (13.08.2013)
MAJÍ OBČANÉ OPRAVDU ZÁJEM O BUDOUCNOST SVÉ NEMOCNICE? (31.05.2013)
ZÁMĚR FÚZE TURNOVSKÉ A LIBERECKÉ NEMOCNICE POD DROBNOHLEDEM ZASTUPITELŮ (04.04.2013)
OHROŽUJÍ SOUČASNÉ SPORY MEZI LIBERECKÝM KRAJEM A MĚSTEM LIBEREC FÚZI TURNOVSKÉ A KRAJSKÉ NEMOCNICE? (15.02.2013)
LÉKAŘ Z TURNOVA OPEROVAL V PETROHRADĚ (12.12.2012)
TURNOVSKÁ NEMOCNICE MÁ PŘED SEBOU SLUŠNOU PERSPEKTIVU; FÚZE S KRAJSKOU NEMOCNICÍ JE ZASE O NĚCO BLÍŽE (07.11.2012)
BUDE V NAŠEM REGIONU DLOUHODOBĚ ZAJIŠTĚNA ZDRAVOTNÍ PÉČE? (30.10.2012)
„NIC NENÍ ROZHODNUTO, BUDEME JEDNAT,“ ŘÍKÁ PŘEDSEDA SPRÁVNÍ RADY VZP MAREK ŠNAJDR NA ADRESU TURNOVSKÉ NEMOCNICE (05.10.2012)
TURNOVSKÁ PANOCHOVA NEMOCNICE NA KŘIŽOVATCE (01.09.2012)
PROHLÁŠENÍ VEDENÍ PANOCHOVY NEMOCNICE K INCIDENTU VE SLUŽBĚ NA CHIRURGICKÉ AMBULANCI (09.08.2012)
25 MILIONŮ NA REKONSTRUKCI BÝVALÉHO DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ NEMOCNICE (09.07.2012)
KRAJSKÁ POBOČKA VZP BUDE OD ČERVENCE ZRUŠENA (25.06.2012)
SETKÁNÍ BARIATRICKÝCH BOJOVNÍKŮ (13.06.2012)
V TURNOVSKÉ NEMOCNICI JIŽ VĚDÍ, JAK (MOŽNÁ) BUDOU FUNGOVAT OD ROKU 2013 (11.04.2012)
PANOCHOVA NEMOCNICE TURNOV OD 1. DUBNA: DĚTSKÁ POHOTOVOST O VÍKENDECH A SVÁTCÍCH (29.03.2012)
LIKVIDAČNÍ STRATEGIE VZP: TYTO NEMOCNICE MAJÍ SKONČIT (27.03.2012)
BUDE OD DUBNA V PANOCHOVĚ NEMOCNICI DĚTSKÁ POHOTOVOST POUZE O VÍKENDECH? (15.02.2012)
ŘEDITEL TURNOVSKÉ NEMOCNICE V PRESTIŽNÍM POŘADU VEŘEJNOPRÁVNÍ TELEVIZE (06.01.2012)
GYNEKOLOGIE V TURNOVĚ: 24 HODIN SEDM DNŮ V TÝDNU (29.11.2011)
„ZA ZACHOVÁNÍ LŮŽKOVÉ GYNEKOLOGIE BUDEME BOJOVAT,“ ŘÍKÁ ŘEDITEL TURNOVSKÉ NEMOCNICE (24.11.2011)
OBYVATELÉ TURNOVSKA NYNÍ MOHOU ZE ŽIVOTA ODCHÁZET DŮSTOJNĚJI (30.08.2011)
HISTORICKÉ SETKÁNÍ V NEMOCNICI (09.06.2011)
TURNOVSKÁ GYNEKOLOGIE FUNGUJE, ÚPRK PACIENTEK SE NEKONÁ (17.05.2011)
V PANOCHOVĚ NEMOCNICI SE CHYSTÁ OTEVŘENÍ HOSPICOVÉHO RODINNÉHO POKOJE (10.05.2011)
PANOCHOVA NEMOCNICE OD 1. KVĚTNA (20.04.2011)
GYNEKOLOGICKÉ ODDĚLENÍ TURNOVSKÉ NEMOCNICE MÁ NOVÉHO PRIMÁŘE, SITUACE SE KONSOLIDUJE, PORODNICE ALE PRAVDĚPODOBNĚ UŽ DÁL FUNGOVAT NEBUDE (01.04.2011)
JAK TO VIDÍ DVA PRIVÁTNÍ TURNOVŠTÍ GYNEKOLOGOVÉ? (23.03.2011)
ZŮSTANE TURNOVSKÁ GYNEKOLOGIE V PROVOZU I PO 30. DUBNU? ŘEDITEL NEMOCNICE VĚŘÍ, ŽE NADĚJE TU STÁLE JE (21.03.2011)
„REFORMA ZDRAVOTNICTVÍ POVEDE K CENTRALIZACI SPECIALIZOVANÉ PÉČE,“ ŘÍKÁ ŘEDITEL KRAJSKÉ POBOČKY VZP JIŘÍ BENEDIKT (18.03.2011)
LÉKAŘI PODALI VÝPOVĚDI, PROVOZ PORODNICE BUDE PŘERUŠEN (01.03.2011)
TURNOVSKÁ PORODNICE MÁ FUNGOVAT DÁL! TĚŽKO ŘÍCT, JAK DLOUHO (25.02.2011)
OSOBNÍ PROHLÁŠENÍ ŘEDITELE NEMOCNICE V SOUVISLOSTI SE ZRUŠENÍM PROVOZU PORODNICE (13.02.2011)
PANOCHOVA NEMOCNICE TURNOV OD 1. BŘEZNA 2011. NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY A ODPOVĚDI (11.02.2011)
TURNOV NEBUDE MÍT OD BŘEZNA PORODNICI (09.02.2011)
POSTŘEHY, SNAHA O DEZINFORMACI? (06.02.2011)
PROHLÁŠENÍ ČÁSTI LÉKAŘŮ PANOCHOVY NEMOCNICE TURNOV K AKCI „DĚKUJEME, ODCHÁZÍME“ (24.01.2011)
ROZHODNUTÍ O BUDOUCNOSTI PORODNICE V TURNOVĚ BY MĚLO PADNOUT V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ (13.01.2011)
HROZÍ ZÁNIK TURNOVSKÉ PORODNICE? (06.01.2011)
MOŽNÉ ODCHODY LÉKAŘŮ ZATÍM TURNOVU NEHROZÍ, NEMOCNICE PŘIPRAVUJE REKONSTRUKCI DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ (29.11.2010)
VEDENÍ TURNOVSKÉ NEMOCNICE PRÝ CHCE VYHNAT ZÁCHRANKU ZE SVÉHO AREÁLU (13.10.2010)
TURNOVSKÁ NEMOCNICE SE PŘIPRAVUJE NA VELKÉ ORTOPEDICKÉ OPERACE (08.07.2010)
SESTŘIČKY SE SEŠLY NA STŘELNICI (29.04.2010)
REPUBLIKOVÝ SEMINÁŘ NA STŘELNICI (10.02.2010)
TURNOV NEPŘIJDE O SVÉ RODÁKY (ZATÍM) (27.11.2009)
VEDENÍ PANOCHOVY NEMOCNICE SVOLÁVÁ MIMOŘÁDNOU TISKOVOU KONFERENCI (24.11.2009)
KRAJ ZA ČÁST OBYVATEL LETOS ZAPLATIL SEDMNÁCT MILIONŮ NA POPLATCÍCH (23.11.2009)
DEN SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ (19.11.2009)
REKONSTRUKCE V PANOCHOVĚ NEMOCNICI PROBÍHÁ DÍKY EVROPSKÝM FONDŮM (09.11.2009)
PANOCHOVA NEMOCNICE MÁ CERTIFIKÁT KVALITY (05.05.2009)
ORTOPEDICKÉ ODDĚLENÍ TURNOVSKÉ NEMOCNICE JIŽ FUNGUJE (13.02.2009)
ZRUŠENÍ DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ V TURNOVSKÉ NEMOCNICI PŘINÁŠÍ RODIČŮM KOMPLIKACE (17.01.2009)
ORTOPEDIE NAKONEC BUDE V TURNOVĚ I V SEMILECH (12.01.2009)
ZPRÁVA MĚSÍCE: ORTOPEDIE V TURNOVĚ BUDE (03.11.2008)
V TURNOVSKÉ NEMOCNICI UŽ NENÍ DĚTSKÉ ODDĚLENÍ (13.10.2008)
ORTOPEDIE V TURNOVĚ? ROZHODNUTÍ PADNE V ŘÍJNU (29.09.2008)
V PANOCHOVĚ NEMOCNICI CHYSTAJÍ PŘESUNY CELÝCH ODDĚLENÍ (04.08.2008)
CHYSTÁ SE VELKÝ TŘESK V TURNOVSKÉ PANOCHOVĚ NEMOCNICI !? (06.06.2008)
MĚSTSKÁ NEMOCNICE TURNOV DEFINITIVNĚ KONČÍ, BUDE UŽ JEN PANOCHOVA (17.03.2008)
TÝDEN VÝBĚRU POPLATKŮ VE ZDRAVOTNICTVÍ (08.01.2008)
DOBRÝ ROK V TURNOVSKÉ PORODNICI (05.01.2008)
NEMOCNICI NEPRIVATIZUJEME, POUZE TRANSFORMUJEME (07.09.2007)
TURNOVSKÁ NEMOCNICE BUDE S RUČENÍM OMEZENÝM (31.08.2007)

Autor: info@turnovskovakci.cz | Vydáno: 13. 10. 2008 | 6766 přečtení | Doporučit | Tisk
Copyright © Turnovskovakci.cz | info@turnovskovakci.cz | Design and system TopDesign | System engine by PhpRS