Turnovskovakci.cz Aktuality | Zápisník | Kultura | Sport | Fotoreportáže | Videoreportáže | Společenská kronika | Obce, školy...
iTurnovsko.cz Katalog firem | Regionální inzerce | Seznam měst a obcí | Instituce, úřady, sdružení
Turnovskovakci.cz - jaro

Sport na Turnovsku >> ZAČALO FOTBALOVÉ JARO A S NÍM I PRAVIDELNÝ NOVÝ SERVIS TvA

ZAČALO FOTBALOVÉ JARO A S NÍM I PRAVIDELNÝ NOVÝ SERVIS TvA

n201103140948_sport_29_011_fotbalÚspěšný vstup divizního Turnova do jarních bojů. Doma až 3. dubna! Hradec Králové B – FK Pěnčín-Turnov 1:2 (1:2). Odstoupení Pardubic a anulování jejich výsledků poněkud zamíchalo podzimní tabulkou a pro Turnov znamenalo posun o jednu příčku k její špici. Mladíci v modrobílých dresech se v neděli 13. března představili na hřišti Hradce Králové, kde jim soupeřem byla rezerva ligového Spartaku. Datum byl tentokrát smolný spíše pro domácí, neboť hosté bodovali na 100 % a přeskočili i Paku!

Hradec posílený pěti hráči kádru „áčka“ začal drtivým náporem a už v 1. minutě musel Metelka odvracet na roh střelu Kábrta. O chvíli později už se skóre přece jen měnilo, to když se po centru z pravé strany střelou k přední tyči zapsal do listiny střelců domácí Švarc. Tlak černobílých pokračoval, ale turnovská obrana ošemetné situace Jandíka a Hubičky ustála. Poté se hra vyrovnala a v 26. minutě se gólové radosti dočkali i naši. Bárta se uvolnil ze sevření dvou beků a ideálně vybídl Maňase, který mazácky vyrovnal! Pak o sobě dal vědět turnovský Mendlík, ale s jeho dvěma gólovými pokusy si Koubek v brance domácích poradil. Méně úspěšný už byl ve 42. minutě, kdy Bárta šikovně prodloužil výkop Metelky, Bělík se prodral mezi hradeckými stopery a propálil vyběhnuvšího Koubka – 1:2! Šokovaný Hradec mohl dorazit minutu před přestávkou ještě Vavřich, avšak jeho lob přeletěl nejen brankáře, ale i jeho svatyni.

V druhém dějství na další Bělíkovu akci odpověděli votroci ženoucí se za vyrovnáním šancí Vozniaka a vzápětí turnovská obrana v čele s Metelkou musela odvracet celou řadu nepříjemných standardních situací. Vzrušení na obou stranách přinesl začátek poslední čtvrthodiny. V 75. minutě se nejprve Turnovští po sérii narážeček dostali do zakončení, ale Novotný pálil nad a vniveč přišla i šance agilního Kábrta na opačném pólu hřiště. A protože zadní řady hostujících mladíků pracovaly, jak měly, senzační výsledek vydržel na výsledkové tabuli až do závěrečného hvizdu hlavního arbitra.

„Ač Hradec vlétl do utkání s obrovským nasazením, naši kluci dokázali reagovat a svým dobrým kolektivním výkonem a bojovností zápas otočili ve svůj prospěch a zaslouženou výhru. Pochvalu si zaslouží i za takticky skvěle odehraný druhý poločas, kdy si vedení k velké radosti realizačního týmu a jistě i našich fans s přehledem pohlídali,“ pochválil mužstvo jeho spokojený vedoucí Petr Horáček.

V příštím kole si modrobílí mladíci vyberou volno za Pardubice a v sobotu 26. března odjedou na horkou půdu do Náchoda. Turnov tak na domácí hřiště vyběhne až v neděli 3. dubna, kdy od 16.30 hodin přivítá Ústí nad Orlicí.

Sestava: Metelka – Hurt D., Horák, Novotný, Hurt V. – Koubek (79. Koťátko), Mendlík, Maňas, Bělík – Vavřich (89. Kulhánek), Bárta (67. Moravec). Branky 7. Švarc – 26. Maňas, 42. Bělík, rozhodčí Štuk, ŽK 0:1, diváků 150.

Ostatní výsledky: Nový Bydžov – Letohrad 1:2, Velim – Jičín 4:2, H. Měcholupy – Semily 1:1, Náchod – Dvůr Králové 2:0, Trutnov – Nová Paka 2:0, Ústí n/O – Chrudim 2:4, Kolín – volno!

VÝZVA
Tímto první zpravodajským servisem současně na TvA zahajujeme novou formu zpravodajství z nejsledovanějšího sportu. Po divizi se postupně v dalších týdnech budou rozjíždět i nižší soutěže a my budeme každé pondělí na TvA přinášet víkendový fotbalový souhrn včetně záznamu z utkání a tabulek! To vše díky novému členu realizačního týmu TvA Karlu Vodrážkovi, který má o fotbalovém dění v našem regionu velký přehled. Redakce chce být současně také na více utkáních přítomna osobně, chceme více komunikovat s jednotlivými kluby a oddíly v regionu Turnovska. Uvítáme jakékoli zajímavosti z jejich života a činnosti. Telefonovat můžete do redakce, kontaktovat můžete i Karla Vodrážku přímo (tel. 603 827 976). -r-